השוואת  תשואות פוליסות חיסכון 2023 – סיכום חצי שנתי

אחרי כמה חודשים תנודתיים מאוד בשוק ההון, הרבעון השני מביא לתחושת הקלה ושמחה. תשואות פוליסות חיסכון 2023 – מי מוביל ומי בתחתית? השוואת תשואות פוליסות חיסכון 2023

אז מה היה לנו במחצית הראשונה של 2023?

עד אמצע חודש מרץ השווקים חווה סערה בגלל קריסת בנק הסיליקון ואלי בנק. מדובר למעשה בקריסת הבנק הגדולה ביותר מאז משבר הסאב-פריים בשנת 2008. מה שגרם לקריסתו הוא רכישה מסיבית של אג"ח ממשלתיות אמריקאיות לאורך צמיחת המגזר הטכנולוגי בשנת 2021. כל עוד היתה ריבית אפסית במשק, לא היה סיכון גבוה באגרות החוב האלו, אך כאשר הפד החליט להעלות את הריבית על מנת לבלום את האינפלציה, נוצרו הפסדי הון שכמותם מזמן לא ראינו.

כמו כן הריבית הגבוהה גרמה למשקי בית רבים, שכספם היה מנוהל בבנק הזה, למשוך כספים בכדי לטפל בעלויות המימון שגדלו. על מנת לגייס מזומנים לתשלום משיכות המפקידים שלה, הודיעו בעלי הבנק SVB ב-8 במרץ כי נמכרו ניירות ערך בשווי של למעלה מ-21 מיליארד דולר וכי הבנק לווה 15 מיליארד דולק ובנוסף יקיים מכירת חירום של חלק מהון המניות על מנת לגייס 2.25 מיליארד דולר נוספים.

הבנק קרס, אבל לשמחת המשקיעים, יומיים לאחר מכן קיבל ה-FDIC  סמכות מיוחדת מטעם משרד האוצר האמריקאי והודיע שלכל המפקידים תהיה גישה מלאה לכספם למחרת. חבל ההצלה הזה הוא זה שלמעשה איפשר תיקונים בשוק ההון, מה שיצר 8 ימי מסחר עם עליות רצופות בארה"ב, ולכן זהו הרבעון הטוב ביותר שחווה מדד הנאסד"ק מאז הרבעון השני בשנת 2020, שבו פרץ משבר הקורונה העולמי.

חודש יוני הסתיים עם עליות מאוד חדות בשווקי המניות בארה"ב, הודות להצטננות האינפלציה (שנמצאת בשפל של שנתיים ועומדים על 4% לשנה האחרונה), מה שעודד את המשקיעים, והעליות התרחבו למדדים נוספים, ולא התמקדו רק בטכנולוגיה, כמו שהיה עד לסוף חודש מאי.

הפעם גם מדד s&p500 הצטרף לחגיגה ועלה כ-6.5%, הנאסד"ק (המדד הטכנולוגי) הוסיף עוד 6.47% כשגם המשך עליות הדולר הוסיפו לתשואה שקלית של אלו שהיו חשופים אליו ללא גידור מטבעי.

בישראל  מדד ת"א 35 סיים בתשואה חיובית נמוכה של 0.25% ומדד ת"א 125 עלה 1.64%, מדד ת"א 90 הגדיל עלה 5.43%. עלייה זו היא בזכות חברה "אופקו" שזינקה ביותר מ-17% בחודש יוני אחרי שהודיעה כי קיבלה אישור ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) עבור הורמון הגדילה שלה הניתן בשחרור מושהה.  האישור התקבל למעשה על ידי חברת פייזר, שקיבלה את הזכויות לשיווק ויצור התרופה. מה יקרה לשוק לאחר חוק ביטול עילת הסבירות? ימים יגידו…

טבלת השוואת תשואות פוליסות חיסכון 2023 – תשואות יוני ומתחילת השנה

כפי שניתן לראות בטבלה של השוואת תשואות פוליסות חיסכון 2023, בתי ההשקעות המנהלים פוליסות חיסכון בחברת הביטוח הכשרה מובילות את טבלת התשואות במחצית הראשונה, כאשר הכשרה מיטב מובילה ואחריה הכשרה אלטשולר שחם והכשרה ילין לפידות.

פוליסת חיסכון – מסלול כללי

תשואה ליוני 2023

תשואה מצטברת מינואר 2023 ועד יוני 2023

הכשרה – מיטב

1.64%

7.61%

הכשרה – אלטשולר שחם

1.86%

5.74%

הכשרה – ילין לפידות

1.89%

5.62%

הכשרה – הכשרה

1.53%

5.45%

מגדל

1.75%

5.11%

הראל

1.54%

4.94%

מנורה מבטחים

1.93%

4.74%

איילון

1.83%

4.70%

הפניקס

1.84%

4.55%

הכשרה – מור

1.59%

4.13%

כלל

1.37%

3.63%

ממוצע

1.69%

5.15%

 

תובנות ומסקנות

אם מסתכלים על התשואות של חודש יוני בלבד, מנורה מבטחים מפתיעה עם תשואה של 1.93% אחריה ילין לפידות עם 1.89% ואלטשולר שחם עם 1.86%. עם זאת, כשמביטים על התשואה המצטברת עד כה, ניתן לומר כי זוהי לגמרי השנה של חברת הביטוח "הכשרה", שמנהלת פוליסות חיסכון בשיתוף עם 4 בתי השקעות חיצוניים ומצליחה "לכבוש" את 4 המקומות הראשונים בטבלה, כשבולט במיוחד המסלול המשותף שלה עם מיטב, שנמצא במקום הראשון בפער משמעותי מהמקום השני!

אז מה הופך את הפוליסות של הכשרה לכה מוצלחות? בדיקה לעומק מגלה כי קיים מיעוט יחסי של מכשירי השקעה בלתי סחירים, שהיוו עוגן דווא ליתר חברות הביטוח ב- 2022. כעת, כשיש עליות חדות בשוק ההון, מי שחשוף יותר לאפיקים נזילים – מרוויח.

בפוליסה של הכשרה בשיתוף עם מיטב, שהוא בית ההשקעות עם החשיפה הגבוהה ביותר לחו"ל, בשילוב עם עלייתו החדה של הדולר והעליות במדד נאסד"ק, נתנה לו תשואה עודפת אל מול המתחרות במחצית הראשונה של 2023.

גם הפוליסה של הכשרה בשיתוף עם בית ההשקעות אלטשולר שחם, מצליחה לכבוד את המקום השני בשל חשיפה מוגברת לשוק האמריקאי ובמיוחד לשוק הטכנולוגי שעלו. רק כדי לסדר את האוזן, מדד הנאסד"ק עם תשואה שקלית של יותר מ- 38% מתחילת השנה ועד לסוף יוני 2023.

רוצים לפתוח פוליסת חיסכון? חשוב לדעת

לפוליסת חיסכון יש יתרונות רבים, הכוללים בין היתר: אפשרות לצפות בביצועים ולהשוות בין החברות, אפשרויות מינוף מעולות, דחיית מיסוי רווח הון בעת שינוי מסלול השקעה, פיזור נכסים וחשיפה לנכסים בלתי סחירים, ניהול כספים בשוק ההון ע"י מומחי השקעות ופוטנציאל לתשואות נאות גם כששוק ההון אינו בשיאו.

עם זאת יש לזכור כי השוואת פוליסות חיסכון היא עניין קריטי, כיוון שלא ניתן לעבור מחברה לחברה מבלי למשוך את הכסף ולשלם מס רווחי הון. לכן אנו ממליצים לכם לתאם עוד היום עם המומחים של פתרונות עדיפים שבוחנים פרמטרים רבים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, על מנת לעזור לכם בבחירת הפוליסה המושלמת. כמו כן אנו עובדים עם כל חברות הביטוח המובילות כדי לספק לכם ייעוץ אובייקטיבי ואמין. אז אל תהססו ופנו אלינו עוד היום כדי להתחיל להרוויח!
חסו

תשואות פוליסות חיסכון 2023
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
7 סיבות להשקיע בפוליסת חיסכון
7 סיבות להשקיע בפוליסת חיסכון

פוליסת חיסכון היא מכשיר השקעה שעדיין לא כולם מכירים לעומק, ורבים מתלבטים אם כדאי להשקיע בו. ליקטנו עבורכם 7 סיבות טובות להתחיל להשקיע במכשיר ההשקעה שמנוהל על ידי מיטב חברות הביטוח.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.