ביטוח תמ"א לקבלנים לעומת ביטוח עבודות קבלניות

החוק במדינת ישראל קובע שעל היזם והקבלן לדאוג לכיסוי לא רק לעובדיהם, אלא גם לדיירים המתגוררים במבנה שעתיד לעבור פרויקט תמ"א 38 ואפילו לשכניהם מהבניינים הסמוכים. במילים אחרות עליכם לרכוש ביטוח תמ"א לקבלנים. ואם שאלתם את עצמכם במה הוא שונה מביטוח עבודות קבלניות, אתם לא לבד.

מה כולל ביטוח תמ"א לקבלנים ובמה הוא שונה מביטוח עבודות קבלניות?

ביצוע פרויקט תמ"א 38 הוא עניין מורכב וארוך, ולא משנה כמה ניסיון יש לכם בתחום – תמיד טעויות אנוש עלולות לקרות, ואתם עלולים למצוא את עצמכם מתמודדים מול תביעות נזיקין בסכומים משמעותיים ביותר. לכן חשוב ביותר שיהיה לכם ביטוח תמ"א.

כל פרויקט כרוך במגוון סיכונים, למשל:

   

   • נפצע אורח של אחד מדיירי הבניין

   • הדירות ניזוקו כתוצאה מהפרויקט

   • ליקויי בנייה שיש לתקן ולבצע מחדש

   • העבודות גרמו לנזקים למבנים שכנים

   • נפגעו תשתיות עירוניות

   • ועוד

  קבלנים נדרשים לפצות כל דייר שרכושו ניזוק בתקופת העבודות ולעתים גם לאחר סיום העבודות. מדובר בפרויקט שחושף אתכם, כקבלנים, לסיכונים ובמיוחד אם אתם גם היזמים של הפרויקט.

  ביטוח קבלנים לא מפק מענה מלא לכל הסיכונים הכרוכים בביצוע פרויקט, ואתם עלולים למצוא את עצמכם ללא כיסוי. לעומת זאת פוליסת ביטוח תמ"א 38  מתייחס לכל שלב בתהליך: החל מהשלב המקדים של פינוי הדיירים, נזקים לרכוש ולדירות, שימוש בעלי רכב וכלי צמ"ה, עיכוב בפרויקט ועוד.

  הביטוח חייב להיות מקיף ככל הניתן ולקחת בחשבון שעליו לספק כיסוי לכל גורם בפרויקט: הדיירים, היזם, הקבלן, קבלני משנה, מפקח הפרויקט ועוד. חשוב לוודא שיש כיסוי לשווי הבניין ושווי העבודה, ובמקרה של פינוי בינוי גם לדאוג שיהיה כיסוי לאובדן שכר דירה.

  25% מהתאונות הקטלניות מתרחשות באתרי בנייה

  עבודות חיזוק מבנים נחשבות לעבודות בנייה מורכבות בעלות רמת סיכון גבוהה בהשוואה לביצוע עבודות קבלניות והנדסיות רגילות. הסיכון המוגבר נובע, בין היתר, מאחר והעבודות מתבצעות על מבנה קיים, שלעתים גם מאויש בדיירים.

  רבע מהתאונות העבודה נגרמות במסגרת פרויקטים של תמ"א או שיפוצים והיתר בפרויקטים של בנייה חדשה, כדוגמה פינוי-בינוי. כל אלה חושפות את הקבלן לתביעות ישירות המוגשות נגדו. פרויקטים שמתבצעים בלב סביבה אורבנית, מגבירים באופן ניכר את הסיכון לנזקי גוף ואת נזקי הרכוש, בין אם למבנה עצמו ובין אם לצד שלישי. נזק יכול להיגרם גם בעת פינוי תכולת הדירות ועיכובים בפרויקט. בגלל עניינים אלה חייבים לתת את הדעת על נושא הביטוח.

  ביטוח תמ"א עושים אצל המומחים

  אנחנו כאן בשביל להעניק לכם שקט נפשי ולדאוג שהפרויקט שלקחתם על עצמכם יהיה אכן משתלם עבורכם. כאחת הסוכניות המובילות בארץ בביטוחי אחריות לאדריכלים, מהנדסים, הנדסאים ובביטוח עבודות קבלניות יש לנו את כל הכלים על מנת לגבש לכם פוליסה מקיפה ואיכותית. אנחנו מפחיתים עלויות על הפוליסה הנדרשת באופן משמעותי, מעמידים לשירותכם צוות מנוסה ומקצועי שילווה אתכם באופן אישי ושיהיה זמין עבורכם בעת הצורך.

  ביטוח תמ"א
  תוכן עניינים
  מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
  חשיבותו של ביטוח שריפה במסגרת ביטוח דירה

  ביטוח שריפה הוא כיסוי חשוב בפוליסת ביטוח דירה שנועד על מנת להגן על אחד הנכסים היקרים ביותר שלכם מפני נזקי שריפות. לצערנו אנחנו נחשפים לאחרונה למקרים רבים של שריפות שגרמו לנזק כלכלי עצום. אז מה הביטוח מכסה, ומה צריך לקחת בחשבון לפני שרוכשים אותו?

  קראו עוד »
  צרו קשר
  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

  / 5.