חוסכים בבנק? יש לזה מחיר. מה אפשר לעשות?

לחיסכון בבנק יש מוניטין מכובד הודות לקבלת תשואה מובטחת. עם זאת קיימת בעיתיות בחסכונות הבנקאים: ראשית, הכסף ננעל לתקופה. הבעיה השנייה והפחות מוכרת – הכסף נשחק. החדשות הטובות הן שאפשר להשקיע את הכסף במקום אחר, נזיל ובעל פוטנציאל גבוה יותר. בואו להכיר!

השקעה חכמה זה לא רק לשים כסף בצד

כולנו מודעים לחשיבות החיסכון, המהווה אלמנט חיוני בהתנהלות פיננסית אחראית ושקולה ורשת ביטחון כלכלית במקרה שנדרש כסף לצורך הוצאות כספיות בלתי מתוכננות שבהם נזדקק לכסף באופן מיידי יותר מאי פעם. מעבר לזה, חיסכון מאפשר לנו להגשים את החלומות הגדולים שלנו וליהנות מביטחון כלכלי. לכן חשוב לא רק לשמור סכום כסף מסוים בצד, אלא גם לדעת היכן להשקיע אותו, כדי שהוא יעבוד בשבילנו ולקדם אותנו לעבר היעדים הכלכליים שהצבנו לעצמנו.

הכסף בבנק מאבד מערכו

נכון להיום הרבה ישראלים עדיין מעדיפים להשאיר את כספם בבנק, בין אם בחשבון העו"ש ובין אם בתוכניות פק"מ (פקדונות קצרי מועד). מגמה זו מתעצמת בתקופה האחרונה, על רקע העלאת הריבית במשק והאינפלציה הגואה שפקדה אותנו לאחרונה.

מה שלא הרבה אנשים יודעים זה שאין באמת דבר כזה "ללכת על בטוח". כי בפועל, חיסכון בפק"מ, ובעיקר בתקופה של אינפלציה, משמעותו שחיקה של הכסף. כן, אתם פשוט מפסידים כסף. למה זה קורה? בגלל שהכסף שלכם מקבל ריבית שקטנה לעומת קצב עליית המחירים המסחרר. כלומר אם יש אינפלציה שנתית של 5% אבל הריבית שאתם מקבלים היא רק 3%, הרי שאתם מפסידים 2% בשנה.

לחיסכון בפק"מ יש מחיר

הלכה למעשה, הריביות שהבנקים מציעים נמוכים מאוד, בהשוואה לאחוז האינפלציה שמזנק, ואם תרצו לשפר את הריביות, סביר להניח שתיאלצו "לנעול" את הכסף בפק"מ לתקופה ממושכת. כלומר, אם תאלצו להשתמש ברזרבות הכספיות שלכם, תאלצו לשלם קנס או עמלת פירעון מוקדם.

מעבר לכך, ההיסטוריה מוכיחה כי שוק ההון תמיד מתאושש, ולכן אתם עלולים לפספס את התקופה של הצמיחה הכלכלית, ולא תוכלו ליהנות מהתשואות ששוק ההון מביא, שיכולות להגיע גם למספרים דו ספרתיים, כפי שראינו בעבר.

השילוב האידיאלי בין חיסכון לבין השקעה הוא פוליסת חיסכון

קיימות אפשרויות טובות ומשתלמות יותר לכל מי שיש ברשותו כספים פנויים ומחפש חלופה לחיסכון בנקאי, ואחת מהן היא פוליסת חיסכון. באפיק זה ניתן לחסוך ולהשקיע את כספיכם לכל פרק זמן שתבחרו במגוון רחב של מסלולי השקעה, וליהנות מנזילות מלאה.

במה היא שונה מאלטרנטיבות אחרות המיועדות לחיסכון?

ראשית נבהיר שפוליסת חיסכון היא לא מוצר פנסיוני. כמו כן אין לה מגבלת הפקדה, בניגוד לקופת גמל להשקעה. ניתן למשוך את הכספים ממנה באופן חלקי או מלא בכל רגע נתון, ללא קשר לגילכם או לותק ההשקעה, בניגוד לקרן השתלמות או קופת גמל תיקון 190. כמו כן ניתן למשוך ממנה קצבה חודשית קבועה כתחליף להכנסה לאורך כל חיי תקופת החיסכון. כל זאת ללא קנסות יציאה, או קנסות. אך חשוב להבהיר שמשיכה כרוכה בתשלום מס רווחי הון.

כמו כן, בניגוד למוצרי חיסכון אחרים ומשלל הפתרונות הבנקאים, פוליסת חיסכון גמישה ביותר:

  • בהפקדה – אפשר לשלב בין הפקדה של סכומים מזדמנים וחד פעמיים לבין הפקדות חודשיות
  • בהיצע מסלולי ההשקעה – ניתן לבחור מסלולים הנעים על פני רצף של חשיפה למניות מלאה ועד למסלולים סולידיים, בהתאם לתקופת החיסכון, לצורכיכם ולהעדפותיכם
  • באפשרות לעבור באופן חופשי בין המסלולים – מבלי שהדבר ייחשב לאירוע מס המחויב בתשלום מס רווחי הון

יתרונות נוספים שחשוב להכיר

  • כספכם מנוהל על ידי מנהלי השקעות מנוסים, אחראים ומקצועיים של חברות הביטוח שמנהלות חסכונות בשווי של מיליארדים.
  • פוליסות חיסכון חשופות לעסקאות ייחודיות ולנכסים בלתי סחירים שאינם מושפעים באופן ישיר מתנודות שוק ההון.
  • ניתן לקבל הלוואה בריבית מעולה על חשבון הצבירה לצורכי מינוף והשקעה נוספים או לכל צורך אחר שהוא
  • דמי ניהול אטרקטיביים על הצבירה בלבד וללא תשלום דמי ניהול על ההפקדה או תשלום דמי משמרת, מכירה וקנייה.
  • אפשרות לראות את הביצועים באופן שקוף באתר ממשלתי ובאזור האישי שנמצא באתרים של חברות הביטוח

מעוניינים שהכסף שלכם יתחיל לעבוד בשבילכם? אנחנו הכתובת!

המומחים של סוכנות הביטוח פתרונות עדיפים עומדים לרשותכם וישמחו לסייע לכם למצוא את הפתרונות האידיאליים בשבילכם. בואו ניפגש ונערוך עבורכם השוואה מסודרת המשקללת לא רק את דמי הניהול והתשואות אלא גם פרמטרים נוספים אחרים, על מנת להתאים את ההשקעה במדויק לצורכיכם. אנחנו עובדים כבר שנים עם חברות הביטוח הטובות ביותר בארץ שמשווקות פוליסות חיסכון בשלל מסלולים. צרו קשר עוד היום ותיהנו משקט נפשי, שירות מקצועי ויחס אישי וחם.

תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
חיסכון פיננסי לעתיד

חיסכון פיננסי לעתיד הוא למעשה פוליסת חיסכון המשווקת ע"י חברת כלל. מהי פוליסת חיסכון, מהם היתרונות שהיא מציעה לחוסכים ומה חשוב לדעת לפני שמצטרפים?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.