חציתם את גיל 55? זה הזמן להתחיל לחשוב על הפרישה שלכם

דחיינות נפוצה בכל הגילאים, וככל שאנחנו חוששים מפעולה מסוימת שאנחנו צריכים לבצע, אנחנו מעדיפים להימנע מלהתמודד איתו, עד שאין לנו ברירה. וכך גם מי שחצה את גיל 55 ואפילו 60 נמנע מלחשוב על פרישה. אז למה בכל זאת כדאי להתכונן לקראתה מראש?

55 זה ה- 30 החדש? 

כשמדברים עם אדם בשנות ה- 50 וה- 60 לחייו, מגלים אדם שמרגיש צעיר, אנרגטי ונמרץ, שמרגיש שיש לו עוד שנים רבות עד שהוא יצטרך לצאת לגמלאות. אבל האמת רחוקה מהמציאות. השנים עוברות כהרף עין, והדחקה של הפרישה יכולה לעלות ביוקר אם לא נערכים אליה בהתאם. לעומת זאת, התמודדות עם הנושא ותכנון נכון של הפרישה, יכולה לעזור לכם להבין כיצד עליכם לנהוג על מנת שתוכלו להעביר את תקופת הפרישה בלי דאגות.

נערכים לפנסיה כבר עשור לפני

למה ההיערכות לפרישה כה חשובה ומדוע חשוב להתחיל להתייחס אליה דווקא עשור לפני ולא שנה לפני למשל? ראשית, כי תכנון פרישה הוא הליך מורכב וממושך. עשור לפני המועד יש יכולת טובה לחזות את העתיד שאנחנו רוצים לעצמנו ולבחון אפשרויות כדי להגיע ליעד שאנחנו מציבים לעצמנו. בדרך כלל יש כבר את הבסיס העיקרי של החיסכון הפנסיוני וחסכונות אחרים, ההוצאות המשמעותיות נגמרו או ידועות (משכנתא לקראת סיום, ילדים בוגרים שכבר עזרתם להם לבסס את חייהם או שאתם פחות או יותר יודעים כיצד אתם רוצים לעזור להם), והסיבה החשובה מכולן – בגיל זה ניתן לבצע שינויים בתוכניות הפנסיוניות והפיננסיות שלכם כדי להתאים את החסכונות לצורכיכם וגם לחסוך הרבה מאוד כסף. התאמת המסלול יכולה לחסוך לכם עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים.

אז מה צריך לעשות?

בגדול ניתן לומר שישנם 5 שלבים עיקריים שצריך לעבור בדרך לפרישה:

  1. לאפיין את הצרכים שאתם משערים שיהיו לכם בגיל פרשה, תוך התייחסות לסכום הקצבה הרצויה וההון הזמין שבהם אתם מעוניינים.
  2. לנתח את כלל הנכסים הפנסיוניים והפיננסיים שיש ברשותכם (למשל קרן פנסיה, קופת גמל, ביטוח מנהלים, קרן השתלמות ועוד), ולחזות את הכנסתכם לגיל הפרישה.
  3. להבין מהו המיסוי הצפוי שתשלמו עם פרישתכם, בהתאם לנתונים שאספתם בשלבים הקודמים.
  4. להכין "תוכנית פעולה", להבין מה צריך לעשות, מי עושה מה ומתי לבצע כל פעולה.
  5. להוציא לפועל את התוכנית שהכנתם בשלב הקודם.

אפשר לנסות לבד, ואפשר לקבל ליווי מקצועי

את כל השלבים שפירטנו בפסקה הקודמת אפשר לנסות לבצע בכוחות עצמכם. עם זאת, חשוב להבין שזהו תהליך הדורש הבנה מעמיקה בשלל תחומים, והליך הלמידה העצמית בהחלט עשוי להציף ולעורר רגשות מעורבים או פשוט לקחת הרבה מאוד זמן יקר. מאחר והזמן קצר והמלאכה מרובה, המתנה הכי טובה שתוכלו להעניק לעצמכם היא ליווי מקצועי של סוכן פנסיוני שבקי בכל התחומים האלה.

בסוכנות הביטוח פתרונות עדיפים עוסקים בייעוץ פרישה ובביטוח פנסיוני כבר עשרות שנים. ליווינו בהצלחה אינספור לקוחות מרוצים לקראת פרישתם, ונשמח להיפגש גם אתכם כדי לענות לכם על כל שאלה שמתעוררת בקרבכם, לספק לכם כתף תומכת וללוות אתכם במקצועיות, באדיבות ובסבלנות לקראת הפרישה המיוחלת.

זמן לחשוב על פרישה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מהי עלות תכנון פרישה?

אולי זה ישמע לכם מוזר אבל תכנון הפרישה שלכם צריך להתחיל כבר ביום שבו התחלתם לעבודה. אז איך עושים את זה, מה משפיע על עלות תכנון פרישה ולמה צריך לשים לב?

קראו עוד »
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
כמה עולה ייעוץ פנסיוני
כמה עולה ייעוץ פנסיוני?

אם שקלתם לקחת ייעוץ פנסיוני, כדאי שתקראו את הכתבה הבאה. כמה עולה ייעוץ פנסיוני, במה זה שונה מייעוץ של סוכן פנסיוני ומה עדיף? מוזמנים לקרוא ולגלות

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.