איפה כדאי לפתוח תוכנית חיסכון לכל ילד?

תוכנית חיסכון לכל ילד היא אפיק חיסכון המיועדת לאפשר לכל הורה לחסוך עבור כל ילד במשך שנים רבות כסף בשיתוף עם המדינה, עד הגיעו לגיל 18. השקעה נכונה תאפשר לכם להעניק לילדיכם את האפשרות לעתיד ורוד יותר. אז איפה הכי כדאי להשקיע?

נעים להכיר: תוכנית חיסכון לכל ילד

תוכנית חיסכון לכל ילד הושקה ע"י משרד האוצר בינואר 2017. במסגרת זו משרד האוצר מפקיד מדי חודש 52 ₪ (נכון לשנת 2023, בעבר הסכום עמד על 50 ₪) לכל אחד מילדיכם, מיום היוולדו ועד הגיעו לגיל 18. כמו כן ההורים יכולים להכפיל את ההפקדה, או במילים אחרות להוסיף 52 ₪ לכל ילד מדי חודש, מתוך קצבת הילדים, כך שסכום ההפקדה יעמוד על 104 ₪ בחודש. בבוא היום, כשהילד יחגוג יומולדת 18, הוא יחליט אם למשוך את הכסף או להמשיך להפקיד כסף עד גיל 21 כדי ליהנות ממענק נוסף בסך 500 ₪.

היכן מומלץ לנהל את הכסף ולמה?

על ההורים מוטלת האחריות להחליט היכן לנהל את כספי החיסכון: בקופת גמל של בית השקעות או תוכנית חיסכון בנקאית. את ההחלטה יש לקבל את ההחלטה עד שהילד יהיה בן חצי שנה. לאחר מכן, במידה ולא העברתם בקשה מפורשת היכן לחסוך את כספכם, ביטוח לאומי הוא זה שיבחר עבורכם את מקום התנהלותו של החיסכון.

בחיסכון שנמשך שנים רבות חייבים גמישות, ולכן קיימת העדפה לקופות הגמל בקרב הציבור הרחב. לפי נתונים שפרסם משרד האוצר רוב הציבור מעדיף באופן חד משמעי לנהל את החיסכון בקופות הגמל ולא בתוכנית החיסכון הבנקאיות. הסיבה לכך פשוטה: למרות שהריבית בבנק היא ודאית, היא הרבה יותר נמוכה מהריביות שהקופות הצליחו להשיג בשנים האחרונות, וזאת למרות משבר הקורונה והשוק התנודתי. 

מעבר לכך קיימות סיבות נוספות:

  • בקופות הגמל קיימת גמישות רבה בבחירת מסלולי השקעה ברמות סיכון שונות וניתן לעבור ביניהם באופן חופשי ללא תשלום עמלת פירעון מוקדם או תשלום מס.
  • בקופות גמל ניתן לעבור בין חברות ולנייד את החיסכון
  • חיסכון בבנק מחייב אתכם להישאר באותו בנק עד שהילד יגיע לגיל 18 ובדר"כ גם באותו המסלול

איך לבחור באיזו קופה להשקיע?

יש לזכור שמדובר בחיסכון ארוך טווח שמטרתו היא להעניק לילדיכם עזרה כלכלית שתאפשר להם לצאת לחיים עצמאים ברגל ימין. לכן חשוב מאוד לקחת זמן ולבחור את הגוף המנהל שיתאים לכם. אמנם ניתן לגלוש לאתר גמלנט של משרד האוצר ולהשוות תשואות, אך שימו לב שמדובר במידע חלקי, ולא תמיד קל להבנה וליישום.

אנחנו ממליצים לכם לתאם איתנו פגישה או שיחה כדי לערוך השוואה מקיפה בין מגוון האפשרויות הקיימות ולהתאים לכם את הקופה האידיאלית תוך שקלול פרמטרים רבים, הרבה מעבר לתשואות ולדמי ניהול. כמו כן נשמח להמליץ לכם על אפשרויות נוספות על מנת להגדיל את החיסכון לילידכם או עבורכם, כמו קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון ועוד.

אנו עובדים כבר שנים רבות עם מיטב הגופים הפיננסיים בארץ ולכן מספקים לכם ייעוץ מקצועי, אמין ואובייקטיבי, למען השקט הנפשי שלכם. צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת פרטים נוספים כדי להבטיח לילדיכם עוגן כלכלי בעתיד.

איפה כדאי לפתוח תוכנית חיסכון לכל ילד
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.