איפה הכי כדאי לפתוח תוכנית חיסכון?

פתיחת תוכנית חיסכון אפשרית גם מחוץ לבנק, באמצעות גופים מוסדיים המפוקחים על ידי רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון. אילו אפשרויות קיימות, מהם היתרונות שלהן על פני הבנק ואיפה הכי כדאי?

חשיבותה של פתיחת תוכנית חיסכון

רוב האנשים מתקשים לחסוך מספיק כסף, ובעיקר כשמדובר על מטרות ארוכות טווח או מה שאנחנו אוהבים לכנות "כסף לבן ליום שחור". הסיבות לכך הן רבות: הוצאות גבוהות יותר מההכנסות, קושי בניהול כלכלת המשפחה, תשואות נמוכות על חסכונות בנקאים, משיכת חסכונות בלתי מתוכננת ושימוש פזיז בכספים.

חשוב מאוד לפתוח תוכנית חיסכון ולהפקיד אליה כסף מדי חודש. כדאי שמצד אחד תהיה אפשרות למשוך את הכסף בכל עת וללא קנסות ושמצד שני תהיה לה אפשרות גם לצבור רווחים משמעותיים. עדיף גם שתתנהל מחוץ לבנק, כדי שלא בכל פעם שניכנס לחשבון הבנק שלנו, היא תקרוץ לנו ותעורר בנו חשק למשוך אותה.

חיסכון? אפשר גם מחוץ לבנק

חברות הביטוח ובתי ההשקעות מציעים אלטרנטיבות מעולות. לכל אחת מהן יש את היתרונות המיוחדים שלה, ובמשותף יש להם יתרונות שאין לפקדונות בנקאיים נכון להיום. מדובר על קופת גמל להשקעה ועל פוליסת חיסכון.

לשני המוצרים האלה יש הרבה מהמשותף: בשניהם ניתן למשוך את הכסף בכל עת, קיימים מגוון מסלולי השקעה לבחירתכם, ניתן לעבור באופן חופשי בין מגוון מסלולי השקעה, הכסף מנוהל באופן מקצועי על ידי בתי השקעות או חברות ביטוח, קיים פיקוח הדוק, קיימת שקיפות מלאה על התשואות, תשלום המס מתבצע רק במשיכת הכסף וניתן לקבל הלוואה בתנאים אטרקטיביים על חשבון החיסכון.

מעבר לזה לכל מוצר יש את היתרונות הייחודיים שלו:

בקופת גמל להשקעה – כל אדם בכל גיל יכול לחסוך עד כ- 72,000 ₪ מדי שנה, מי שמחליט לחסוך כסף באפיק זה ומחליט למשוך את החסכונות כקצבה לאחר גיל 60, נהנה מפטור מס רווחי הון.

בפוליסת חיסכון – ניתן להפקיד ללא מגבלת תקרה כלשהי, פנסיונרים נהנים מפטור מס רווחי הון עד לגובה התקרה (לפיס סעיף 125 ד) וקיים פיזור סיכונים בין נכסים סחירים ולא סחירים.

אז היכן הכי מומלץ לפתוח חיסכון?

ראינו במאמר זה שקיימות אלטרנטיבות ראויות לחיסכון בפקדונות בנקאיים, אך לכל אחת מהן יש גם חסרונות מסוימים שצריך להכיר, למשל בגמל להשקעה קיימת תקרה להפקדות ופוליסת חיסכון נחשבת למוצר יחסית יקר. כמו כן קיים מגוון רחב של קופות גמל להשקעה ופוליסות חיסכון ויש לערוך השוואה ביניהם כדי לבחור את האפיק האידיאלי עבורכם.

לכן הכי כדאי לפנות לסוכן ביטוח פנסיוני שעובד עם כל בתי ההשקעות וחברות הביטוח המובילות בארץ. וזה בדיוק מה שהמומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עושים כבר עשרות שנים. אנחנו ניפגשים אתכם, מבינים מהם צורכיכם ואיך אתם מתעדפים אותם, עורכים השוואה מעמיקה בין כל האפשרויות שיכולות להתאים לכם וממליצים לכם על המוצר הנכון עבורכם והגוף שינהל את החיסכון עבורכם על הצד הטוב ביותר.

איפה הכי כדאי לפתוח תוכנית חיסכון (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.