למי מומלץ להתחיל להשקיע בפוליסת חיסכון?

אחד מכללי האצבע הבסיסיים עבור כל מי שרוצה להתחיל לחסוך או להשקיע בשוק ההון הוא קודם כל להגדיר מטרה ברורה ולהבין מהם הצרכים שלכם. רק כך תוכלו להבין האם מכשיר פיננסי כלשהו רבלנטי עבורכם או לא. במאמר זה נתמקד בפוליסת חיסכון ונסביר למי היא בעצם מיועדת.

פוליסת חיסכון היא אפיק השקעה מעולה בתנאי שהיא עונה לדרישות שלכם

פוליסת חיסכון היא מוצר פיננסי שמאפשר חיסכון והשקעה בבורסה, בטווח הזמן הבינוני והארוך. היא משווקת על ידי חברות הביטוח ומפוקחת על ידי רשות שוק ההון. כמו לכל אפיק חיסכון גם לפוליסה פיננסית יש יתרונות אך גם חסרונות מסוימים. המטרה שלנו היא קודם כל לאפיין את הצרכים שלנו: מה המטרה שלנו, כמה כסף אנחנו יכולים להפקיד, לכמה זמן ואילו אלמנטים נוספים חשובים לנו. רק כך נוכל להבין אם הפוליסה היא אפיק רלבנטי עבורנו.

אז למי זה מתאים להשקיע בפוליסת חיסכון?

הנה כמה דוגמאות לקהלים פוטנציאליים שיתכן והשקעה באמצעות פוליסת חיסכון תהיה טובה עבורם:

כל מי שאוהב גמישות

בפוליסה פיננסית ניתן להפקיד סכומים משתנים, באופן חד פעמי מזדמן או באופן חודשי קבוע. כמו כן מאחר והחיסכון נשאר נזיל, אפשר להחליט מתי רוצים למשוך את הכסף, והאם למשוך את כולו או את חלקו. שלא כמו בפקדונות בנקאיים, משיכת כספי החיסכון אינה כרוכה בעמלות או בקנסות ואינה מוגבלת לנקודת יציאה ספציפית. תוכלו למשוך את הכסף בכל עת, בכפוף לתשלום 25% מס רווחי הון. כדאי לא למהר למשוך את הכסף, מאחר ומדובר במוצר שמושקע בשוק ההון. משיכה בטווח קצר עלולה לחשוף אתכם לתנודתיות השוק ואילו השקעה ממושכת תאפשר לחיסכון שלכם לתקן את עצמו, במידה ותהיה תקופת הפסדים.

כל מי שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לו 250,000 ₪

בעוד לצורך פתיחת תיק השקעות שמנוהל בבית השקעות תצטרכו הון התחלתי של כ- 250,000 ₪, בפוליסת חיסכון תוכלו להתחיל להשקיע בסכומים הרבה יותר נמוכים. כדי להתחיל להשקיע באמצעות פוליסה פיננסית תוכלו להתחיל ב- 200 ₪ בלבד אם אתם מעוניינים לבצע הפקדות חודשיות או סכומים שנעים בין 5,000 ל – 50,000 ₪ לצורך הפקדה חד פעמית, וכמובן שתוכלו להפקיד גם סכום גדול יותר, אם תרצו. שימו לב – ככל שתפקידו יותר כסף, כך הסיכוי שתרוויחו יותר כסף גדל.

כל מי שרוצה להשקיע ולחסוך למען עתיד ילדיו

כידוע, במדינת ישראל קיימת תוכנית חיסכון לכל ילד. עם זאת, הסכומים שהמדינה בשיתוף ההורה חוסכים יחד בקופה, מצטברים לסכום יחסית זניח. ישנם הורים שיכולים ושמעוניינים להפקיד הרבה יותר מ- 100 ₪ בחודש עבור כל ילד. קיימות כמה אופציות עבורם. הראשונה היא לפתוח על מספר תעודת הזהות של הילד קופת גמל להשקעה, אך גם כאן מדובר באפיק שמוגבל להפקדות של עד כ- 72,000 ₪ בשנה, וגם כאן יש הורים שמעוניינים ושיכולים לחסוך הרבה יותר, וכאן נכנסת לתמונה פוליסת החיסכון. ניתן כמובן מראש לחסוך את כל הכסף בפוליסת חיסכון, במקום לפצל בינה לבין קופת הגמל.

כל מי שמיצה את האופציה לחסוך בקופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה היא בין המוצרים הפיננסיים האהובים בישראל, אלא שהיא מוגבלת בסכום ההפקדה השנתי לכ- 72,000 ₪ בשנה. אם יש לכם כסף פנוי תוכלו להפקיד אותו בפוליסת חיסכון, או מראש להפקיד את מלוא הכסף בפוליסה, כמובן, במקום לפצל בין שני המכשירים. עם זאת, הפיצול מאפשר לכם ליהנות הן מהיתרונות של קופת גמל להשקעה והן מהיתרונות של פוליסת חיסכון.

כל מי שרוצה שגוף מקצועי ינהל את כספיו עבורו

כולנו עמוסים מאוד ועסוקים בעבודה, בלימודים, בילדים ובאלף ואחת סידורים. לא לכולנו יש זמן ללמוד ולהכיר את שוק ההון על בוריו. בשביל זה יש חברות ניהול מקצועיות ומנוסות, שתפקידן הוא לנתח כל הזמן את שוק ההון, להשקיע בתבונה את הכסף שלכם ולנסות מקסם את התשואות שתוכלו להשיג ככל הניתן, תמורת דמי הניהול שתשלמו להם. כך אתם יכולים לישון בשקט בלילות, ולדעת שהכסף שלכם עובד בשבילכם, ונמצא בידיים טובות.

כל מי שנולד ב- 1948 או לפני כן

אם חציתם את גיל 74, באמצעות פוליסת חיסכון תוכלו לנצל הטבת מס משמעותית הודות לסעיף 125 ד' לפקודת מס הכנסה. לפי סעיף זה, פנסיונרים בגילאים שהזכרנו יהיו פטורים ממס רווחי הון, עד לתקרה. נכון לשנת 2022 מדובר בניכוי מס רווח שגובהו עד 13,800 ₪ ליחיד או 16,920 ₪ לזוג. מדובר בהטבה מעולה (אך אינה אוטומטית), שניתן לנצל אותה כל שנה מחדש.

אז האם הכי נכון עבורכם לחסוך בפוליסת חיסכון? תלוי

אנחנו כאן בפתרונות עדיפים כדי לשבת אתכם, להכיר אתכם, למפות ולאפיין את הצרכים שלכם באופן המדויק ביותר. המומחים שלנו ישמח להציג בפניכם את כל האפשרויות הרלבנטיות בשבילכם, לערוך בשבילכם השוואות בין מוצרים ובין חברות הביטוח ובתי ההשקעות שאיתם אנחנו עובדים כבר עשרות שנים ולהתאים לכם פתרון הולם ומשתלם. דברו איתנו בלי להסס, והבטיחו לעצמכם שקט נפשי.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.