למה כדאי להשקיע בפוליסת חיסכון?

אחת השאלות הנפוצות ששואלים אותנו היא למה כדאי להשקיע בפוליסת חיסכון? החלטנו לענות לכם על שאלה זו באופן מסודר ולמנות את כל היתרונות המעולים שיש למכשיר זה להציע לכם.

מדוע שווה להשקיע בפוליסת חיסכון?

ישנן המון סיבות טובות להשקיע בפוליסת חיסכון את כספכם הפנוי. להלן כמה מתוכן:

  • נזילות מלאה – בניגוד לפקדונות בבנק שבו אתם צריכים "לנעול" את הכסף שלכם לתקופה מסוימת, בפוליסת חיסכון הכסף נשאר זמין עבורכם בכל עת. תוכלו למשוך את כולו את את חלקו בכל רגע שתצטרכו, ויש בכך תחושת ביטחון ושקט נפשי.
  • ניהול מקצועי של הכספים – הכסף שלכם מנוהל על ידי מנהלי השקעות מקצועיים שעוסקים בתחום הפיננסי והפנסיוני כבר שנים ומנהלים סכומים של מיליארדים.
  • דמי ניהול אטרקטיביים יחסית – ישנם מוצרי חיסכון והשקעה שדורשים מכם עוד ועוד עמלות על כל פעולה שתבחרו לבצע. בפוליסת חיסכון יגבו מכם אך ורק דמי ניהול, ומס רווחי הון בעת משיכה. מעבר לזה, ניתן לערוך מו"מ ולהפחית את שמי הניהול, שגם ככה רוב חברות הביטוח גובות פחות מ- 1% בממוצע, והם קבועים ולא ניתן לשנותם.
  • גמישות מקסימלית – החוק לא קבע סכום מינימלי לפתיחת פוליסת חסכון וגם לא קיימת תקרת הפקדה. סכום המינימום לצורך פתיחת פוליסת חיסכון הוא יחסית נמוך בהפקדה חד פעמית וקיימת אפשרות גם להפקיד סכומים נמוכים אף יותר על בסיס חודשי. ניתן להחליט כמה רוצים להפקיד, מתי, באיזה תדירות וכמה למשוך.
  • פיזור סיכונים וגיוון השקעות – בפוליסת חיסכון כספכם מושקע הן בשוק ההון והן בנכסים לא סחירים (למשל: נדל"ן, תשיות, קרנות השקעה פרטיות וכו'). מדובר בעניין חשוב שכן בזכותו תיק ההשקעות מאוזן יחסית גם בתקופות ששוק ההון חווה משבר.
  • מעבר חופשי בין מסלולי השקעה – ניתן להחליט מהו מסלול ההשקעה המועדף עליכם מבין מגוון רחב של מסלולים, אשר שונים זה מזה באופן החשיפה למניות ובאפיק ההשקעה העיקרי שלהם.
  • הטבות מס לחוסכים ותיקים ולבעלי הכנסות נמוכות –  אם אדם או משפחה מרוויחים, מכל מקור שהוא, עד לתקרה שב- 2022 עומדת על 64,200 ש"ח לכל המשפחה (כולל ילדים עד גיל 18) – הם זכאים לניכוי מס על הריבית מפוליסת חיסכון עד לסכום של 13,800 ש"ח נכון לשנת 2022. כמו כן קיימת הטבת מס לפי סעיף 125 ד' לפקודת מס הכנסה לחוסכים פנסיונרים שנולדו לפני 1.1.1948.
  • הלוואות אטרקטיביות לטובת מינוף – ניתן לקחת הלוואה על חשבון החיסכון במקום למשוך את הכסף שלכם. כך מצד אחד יהיה לכם כסף לטובת השקעה ומצד שני הכסף שלכם ימשיך לעשות תשואה בשוק ההון.

זה הזמן לפתוח פוליסת חיסכון!

במאמר זה סקרנו רק כמה מהיתרונות שיש לפוליסת חיסכון, אך כדאי לדעת שבהחלט יש לה עוד יתרונות רבים. כמו כן חשוב לקחת בחשבון שהמעבר בין פוליסות החיסכון אינו ניתן לביצוע באופן חופשי, אלא כרוך בתשלום מס רווחי הון. לכן חשוב מאוד להיעזר בסוכני הביטוח שלנו על מנת לבצע השוואת פוליסות חיסכון מעמיקה ומדויקת.

כבר עשרות שנים אנחנו עובדים עם חברות הביטוח הטובות ביותר. כמו כן אנו משתמשים בטכנולוגיה חכמה המאפשר השוואה איכותית בין כל האפשרויות הקיימות על השולחן שיכולות להיות רלבנטיות עבורכם. אז אם אתם רוצים להשקיע בפוליסת חיסכון או בכל מוצר אחר, אנחנו הכתובת בשבילכם. צרו עמנו קשר עוד היום ותיהנו משירות מקצועי, שקט נפשי ויחס אישי.

למה כדאי להשקיע בפוליסת חיסכון
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חיסכון פיננסי לעתיד

חיסכון פיננסי לעתיד הוא למעשה פוליסת חיסכון המשווקת ע"י חברת כלל. מהי פוליסת חיסכון, מהם היתרונות שהיא מציעה לחוסכים ומה חשוב לדעת לפני שמצטרפים?

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.