תכנון מראש וחיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה – מתכון מנצח להגשמת חלומות

יש הרבה דברים שאנחנו נערכים אליהם מראש – אנחנו מכינים רשימה לקניות בסופר, מזמינים כמה חודשים מראש תחפושת לפורים ואפילו לשריין את המלון לנופש. אז למה אנחנו לא נערכים מראש לאירועים שידרשו מאיתנו לא מעט כסף? קבלו מתכון מנצח להגשמת חלומות

כמה כסף צריך לחסוך ומתי כדאי להתחיל?

למרות שיש אירועים שצפויים לקרות, עדיין החיים לא מפסיקים להפתיע אותנו. אנחנו הרי יודעים שבעוד כמה שנים הילדה תחגוג בת מצווה, ואנחנו יודעים שבעוד כמה חודשים יגיע הקיץ ונרצה לטוס לחו"ל עם כל המשפחה. סביר להניח גם שבעוד כמה שנים נרצה להחליף את הרכב ושאנחנו חולמים לשפץ את חדר האמבטיה או המטבח כבר כמה שנים טובות ושאוטוטו תרצו לחגוג בר מצווה לילד.

הרעיון הוא פשוט: להקדיש חצי שעה-שעה כדי לתכנן. שבוע עם עצמכם, קחו נייר ועט, ותתחילו לכתוב את כל החלומות והמטרות שלכם לשנתיים-שלוש הקרובים. ליד כל שורה כתבו פחות או יותר כמה זה יעלה לכם. כעת נותר לכם לחשב כמה כסף תצטרכו לחסוך מדי חודש, כדי שתגיעו מוכנים וערוכים כדי להגשים את החלום שלכם.

איך לחסוך לטווח קצר עד בינוני? מהו האפיק המשתלם ביותר?

קופת גמל להשקעה נועדה במיוחד לשם מטרה זו. היתרון שלה הוא שניתן לחסוך באמצעותה לכל מטרה והיא גמישה מאוד. נכון לשנת 2023 קיימת תקרת הפקדה של כ- 76,000 ₪ עבור כל בעל תעודת זהות ישראלית ובכל גיל. כלומר תוכלו להפקיד לכל קופה כזו עד 6,333 ₪ מדי חודש. במידה ויש בידכם כסף פנוי בסכום גבוה יותר, תוכלו לפתוח פוליסת חיסכון.

הכסף נשאר זמין ונזיל, כלומר ניתן למשוך אותו בכל עת, ללא תחנות יציאה או קנסות, למעט מס רווחי הון של 25%. אך אם בכל זאת תחליטו למשוך את הכסף רק לאחר גיל 60, תוכלו למשוך את הכספים כקצבה חודשית פטורה ממס. כמו כן תוכלו לבחור איזה מסלול השקעה שתרצו ולהחליף ביניהם בכל רגע. במידה ותרצו להחליף חברה מכל סיבה שהיא, תוכלו לעשות זאת גם כן בכל עת, וללא עמלות או קנסות.

איך ניתן לפתוח קופת גמל להשקעה?

כאמור ניתן לפתוח קופת גמל להשקעה לכל אזרח ישראלי, אפילו לתינוקות. הרבה הורים פותחים קופה כזו לילדיהם כחיסכון לטווח הארוך. אמנם ניתן לעשות זאת בעצמכם באונליין אבל בהחלט כדאי לפנות לסוכן ביטוח פנסיוני שמשווה עבורכם בין כל הקופות באופן מקיף מקצועי כדי לעזור לכם לבחור את הקופה המתאימה ביותר לצורכיכם.

לאחר ההשוואה וקבלת ההחלטה, הסוכן ימלא אתכם טופס הצטרפות קצר, יעזור לכם לבחור את מסלול ההשקעה האידיאלי, להגדיר סכום להפקדה, להחליט אם להפקיד כסף מדי חודש או סכום חד פעמי וזהו. לאחר זמן קצר תקבלו הודעה בסמס או במייל שתאשר את פתיחת הקופה.

נשמח לעמוד לשירותכם

המומחים של סוכנות פתרונות עדיפים עובדים כבר שנים רבות עם כל הגופים הפיננסים המובילים ומשתמשים בטכנולוגיה חכמה המאפשרת השוואה דקדקנית בין כל האפשרויות הקיימות. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל עת, ונשמח לעזור לכם לפתוח קופת גמל להשקעה שמתאימה לצורכיכם ככפפה ליד.

קופת גמל להשקעה להגשמת חלומות
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.