נעים להכיר: חיסכון פלוס קופת גמל להשקעה מבית אלטשולר שחם

חיסכון פלוס היא קופת גמל להשקעה המנוהלת על ידי בית ההשקעות אלטשולר שחם. לאפיק חיסכון זה יתרונות רבים, לרבות האפשרות למשוך את הכסף בכל עת וכן הפוטנציאל לקבלו בפטור ממס. בואו להכיר את אפיק החיסכון הפופולרי.

חיסכון פלוס – הקאמבק של קופות הגמל

בשנים האחרונות קופות הגמל חזרו לאופנה לאחר שמשרד האוצר יזם מכשיר חיסכון אטרקטיבי שנקרא קופת גמל להשקעה. הדמיון לקופת הגמל המסורתית בהחלט ניכר: מפקידים כסף לקופה, הוא מנוהל ע"י בית השקעות, ומושקע בשוק ההון במסלול ההשקעה המועדף עליכם.

עם זאת, לקופת גמל להשקעה ישנם שני יתרונות בולטים, שהופכים את המכשיר לאידיאלי הן עבור מי שמחפש פתרון לחיסכון לטווח הקצר והן למי שמחפש מכשיר המתאים לטווח הארוך:

  • ניתן למשוך את הכסף בבת אחת בכל רגע נתון, ללא קנס או עמלה, למעט תשלום מס רווחי הון רגיל.
  • ניתן למשוך את הכסף כקצבה לאחר גיל 60, ללא קנס או עמלה ובפטור מלא ממסים.

תוכנית חיסכון פלוס אידיאלית עבור חיסכון לילדים ועבור חיסכון פנסיוני

אמנם במדינת ישראל קיימת תוכנית חיסכון לכל ילד, המאפשרת לחסוך עד 104 ₪ מדי חודש עד לגיל 18 או 21, אבל אם אתם רוצים באמת להבטיח את עתידם, שווה לשקול לחסוך באמצעות חיסכון פלוס כספים נוספים. לחלופין, גם סבים וסבתות יכולים להפקיד כספים במסגרת זו על מנת לחסוך לנכדיהם. כמו כן הפקדה בקופת גמל להשקעה אלטשולר לטווח הארוך, יכולה "לרפד" את קצבת הפנסיה העתידית שלכם באופן משמעותי.

מעבר לכך, בחיסכון פלוס ניתן למשוך את הכספים בכל עת באופן הוני ולכן מדובר במכשיר חיסכון מעולה להגשמת מטרות בטווח הקרוב או הרחוק, כגון: חתונה, בר/ת מצווה, חופשה בחו"ל, רכישת רכב או שיפוץ הבית. מדובר באלטרנטיבה ראויה בהחלט לפקדונות הבנקאיים ולכסף שצובר אבק בעו"ש.

למי זה מתאים?

חיסכון פלוס היא אפיק חיסכון שמתאים לכל אחד: שכירים או עצמאים בכל גיל, ולכן ניתן לפתוח קופ"ג להשקעה לכל אחד מבני ובנות המשפחה, כולל תינוקות בני יומם. לכל קופה אתם יכולים להפקיד סכומים נמוכים יחסית (כ- 200 ₪) באופן שוטף או באופן חד פעמי עד כ- 76,000 ₪ בשנה (נכון לשנת 2023).

קופת גמל להשקעה אלטשולר כאמור היא אפיק המנוהל ע"י בית ההשקעות המפורסם, באמצעות מגוון רחב של מסלולי השקעה (סולידי, מנייתי או משולב), אשר נקבע בהתאם לבקשתכם, צורכיכם והאופי שלכם. ניתן לעבור בין המסלולים מבלי שהדבר ייחשב כאירוע מס אשר כרוך בתשלום מס רווחי הון. מדובר באפיק חיסכון מעולה מאחר וההיסטוריה מלמדת כי לאורך זמן הוא הפיק תשואות מעולות ביחס לאפיקים מקבילים, ובמיוחד ככל שחוסכים במשך שנים רבות, כדי לאפשר לאפקט הריבית דריבית לתפוס תאוצה ולעשות את שלו.

איך מצטרפים?

אף על פי שניתן לפתוח לעצמכם בקלות קופת גמל להשקעה, כדאי מאוד להתייעץ עם סוכן ביטוח. כיום יש כמה וכמה חברות שמציעות את המוצר, וחשוב לערוך השוואת קופות גמל להשקעה תוך התייחסות למספר פרמטרים ולא רק תשואות או דמי הניהול.

בסוכנות ביטוח פתרונות עדיפים אנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לקבל את התמונה המלאה, וכמו כן אנו עובדים בצמוד לכל הגופים הפיננסיים המובילים, כולל אלטשולר שחם כמובן. נשמח לעמוד לשירותכם ולהתאים לכם את החיסכון הטוב ביותר עבורכם, לכם רק יישאר להחליט מה לעשות עם כל הכסף שתצברו בקופה.

חיסכון פלוס - קופת גמל להשקעה אלטשולר
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.