השקעה עם תשואה מובטחת: תכירו את המנגנון החדש של קרנות הפנסיה

תוכן עניינים

הרפורמה שהובטחה לטובת הבטחת השלמת התשואה בקרנות הפנסיה החלה וכולם מרוצים: המדינה תחסוך מיליארדים מדי שנה והחוסכים יקבלו תשואה צמודה של 5.15%. אז איך עובד המנגנון החדש של קרנות הפנסיה לטובתכם?

תם עידן אגרות החוב המיועדות

עד לאחרונה 30% מהחיסכון שלכם בכל קרן פנסיה הושקע באג"ח מיועדות וכעת הכוח עובר לידם של המוסדות שאחראים לנהל את כספינו, במטרה שהשקעה זו תניב תשואה טובה יותר – במקום 4.86% אחוז, כעת מובטח לכל חוסך תשואה של 5.15%.

עד כה אגרות החוב הממשלתיות מסוג "ערד" היוו עד כה הטבה משמעותית עבור החוסכים: הן איזנו את התנודתיות הידועה לשמצה של שוק ההון, והצליחו להניב תשואה יפה. היקפן היה כ 270 מיליארד ₪ וכל קרנות הפנסיה החדשות מחויבות היו להשקיע בהן 30% מנכסיהן. בקרנות הוותיקות היקף האג"ח המיועדות היה 70% מכלל הנכסים.

במסגרת העברת התקציב האחרון של מדינת ישראל סופסוף הצליחו "להיפטר" מהצורך היקר שיצרו האג"ח המיועדות. המדינה רצתה את הצעד הזה במשך זמן רב, לאור העובדה שהריבית על האג"ח המיועדות מאוד גבוהה בהשוואה לריבית בשוק על אגרות החוב הסחירות.

אז מה קורה מעכשיו והלאה?

כעת הכדור עובר לידיהם של המוסדות שמנהלים עבור ציבור החוסכים את כספי החיסכון שלהם. במקום ש- 30% מהכספים יושקע באגרות חוב מיועדות, כעת יוכלו הגופים המנהלים להשקיע את כספינו בכל דרך שהם ימצאו לנכון במסגרת נתיב שיישא את הכותרת "אפיק מובטח תשואה".

אחת ל- 5 שנים המדינה תבצע התחשבנות עם הגוף המוסדי ותבדוק את התשואה שהושגה הנכסים. אם תהיה פחות מ- 5.15% צמוד מדד שנתי, אז המדינה תצטרל להשלים מכיסה את הכסף שחסר. ובמקרה של עודף תשואה בנתיב הזה? הכספים יועברו לחשבון ייעודי בבנק ישראל, שיהיה מיועד להשלמת התשואה בבוא הימים, ואם יהיה צורך בכך.

אז כדאי לבחור להשקיע בקרן פנסיה או במוצר אחר?

עם יד על הלב, מדובר בשאלה מאוד מורכבת ואין תשובה חד משמעית עליה, מצד אחד ייתכן שבצעד של ביטול האג"ח המיועדות יש יתרון משמעותי עבור החוסך שנהנה מתשואה מובטחת מסוימת.

עם זאת, צריך לזכור שהמנגנון החדש משפיע רק על שליש מקרן הפנסיה, ובהחלט צריך להקדיש מחשבה לשאלה מה קורה לשני השליש האחרים. מעבר לכך, לכל מוצר חיסכון פנסיוני יש יתרונות לצד חסרונות, כי כל אחד מהם מתאים לקהל יעד אחר, ונועד לספק מענה לצורכיו ולרצונותיו.

מעבר לזה חשוב לערוך השוואת קרנות פנסיה או השוואה של כל מוצר פנסיוני אחר שאתם בוחרים להשקיע בו. זכרו שהשוואה איכותית אינה כוללת רק תשואות או דמי ניהול, אלא גם פרמטרים נוספים, חשובים לא פחות. לכן כדאי מאוד להתייעץ עם סוכן פנסיוני.

אנחנו כאן בשבילכם

פנו אל המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עוד היום על מנת לקבל ייעוץ מקצועי מצוות עתיר ידע וניסיון. אנחנו עובדים בצמוד עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות, ומשתמשים בטכנולוגיה חכמה אשר מספקת מענה לצורך להשוות פרמטרים רבים בו זמנית על מנת לקבל החלטה טובה. אז אם אתם רוצים שקט נפשי, צרו קשר עוד היום ואנחנו נדאג לכל השאר.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
האם כדאי למשוך כספי פנסיה
האם כדאי למשוך כספי פנסיה כדי לכסות את המשכנתא ואת ההלוואות?

הריבית הגבוהה מביאה לכך שיותר ויותר ישראלים מושכים את קרנות הפנסיה וההשתלמות ושוברים חסכונות על מנת לכסות את המשכנתא והלוואות אחרות. האם גם לכם כדאי, אילו השלכות צפויות לטווח הארוך ומה אפשר עוד לעשות כדי לא לכרוע תחת הנטל?

קראו עוד »
כמה כסף יש לי בפנסיה?

כמה כסף יש לי בפנסיה היא שאלה שחוזרת על עצמה בפנינו לא מעט פעמים. במאמר זה נספר לכם על כל הדרכים לבדוק כמה כסף צברתם עד כה לתקופת הפנסיה שלכם ומי בדיוק מנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני שלכם.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.