יתרונות קופת גמל להשקעה – כדאי להכיר

קופת גמל להשקעה היא אפיק חיסכון חדש יחסית שעדיין לא הרבה ישראלים מכירים. אילו יתרונות יש לקופה זו, כיצד להשתמש בה נכון והאם היא יכולה להוות תחליף לאפיקים הפנסיוניים?

מהי קופ"ג להשקעה?

קופת גמל להשקעה היא אפיק חיסכון שהושק בישראל בנובמבר 2016 ומשווקת ע"י כל בתי ההשקעות המובילים. כל אחד יכול לחסוך באמצעות קופת גמל להשקעה, ללא קשר לגילו, וללא הגבלה על סכום הפקדה מינימאלי.

יתרונות קופת גמל להשקעה כוללים בין היתר:

  • אפשרות לחסוך ולמשוך את הכסף בכל רגע נתון כסכום חד פעמי ובניכוי מס על הרווחים בלבד, ומבלי לשלם "קנס" כמו בקופות הגמל הרגילות.
  • מי שמחכה ומתאפק במשיכת הכסף עד גיל 60 ומושך את הכסף כקצבה, לא משלם עליה מס.
  • יש גמישות מלאה בהפקדות: ניתן להפקיד באופן חד פעמי, בהוראת קבע, או בשילוב של השניים
  • קיימת גמישות מלאה גם במסלולי ההשקעה: אפשר לעבור בין מסלולי השקעה ובין חברות מבלי לשלם מס רווח הון.
  • אפשר לקחת הלוואה משתלמת על חשבון כספי החיסכון ולמנף את הכסף
  • הכסף מנוהל באחריות ובמקצועיות על ידי מנהלי השקעות מנוסים שמשקיעים אותו בשוק ההון כדי לצבור את התשואות האידיאליות
  • כל עוד אתם מתמידים בחיסכון, תהיו פטורים מתשלום מס במכירת נייר ערך, בקבלת דיבידנד או במקרה של קבלת ריבית מאיגרת חוב.

למי זה מתאים?

מדובר במכשיר חיסכון אידיאלי הן למי שכספו "שוכב" בחשבון הבנק והן עבור מי שמחפש פתרונות חיסכון ארוכי טווח. ניתן להשתמש בקופת גמל להשקעה כמכשיר חיסכון לילדים, וניתן לפתוח קופה כזו לכל אחד ואחת מבני ובנות הבית.

האם ניתן להשתמש בגמל להשקעה כתחליף פנסיוני? 

אמנם הכספים שתחסכו במסגרת קופ"ג להשקעה יכולים "לקפד" את קצבת הפנסיה החודשית שתקבלו בבוא מן הימים, אבל שימו לב כי לא מדובר במכשיר חיסכון שנועד להחליף את החיסכון הפנסיוני, אלא להשלים אותו.

במדינת ישראל קיים חוק פנסיה חובה המחייב שכירים ועצמאים כחאד להפקיד כספים לטובת חיסכון פנסיוני. לכן, חשוב גם להמשיך בהפקדות הפנסיוניות כרגיל ובמקביל לנצל את קופת הגמל להשקעה ולהשתמש בו בתור מכשיר חיסכון שיסייע לכם ולמשפחתכם להגדיל את חסכונותיכם בטווח הקצר, הבינוני והארוך.

איך לבחור קופ"ג להשקעה?

חשוב מאוד לערוך השוואת קופות גמל להשקעה ולהתייחס למגוון רחב של פרמטרים, מעבר לדמי ניהול ותשואות. וזה בדיוק מה שאנחנו עושים בסוכנות פתרונות עדיפים: אנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשר שקלול של משתנים רבים והשוואה בין כל בתי ההשקעות המובילים על מנת להתאים לכם את הקופה המשתלמת ביותר. נשמח להעניק לכם ייעוץ אמין ואובייקטיבי שיעניק לכם שקט נפשי והזדמנות ליהנות מכל היתרונות שיש לקופה להציע לכם. פנו אלינו עוד היום לתיאום שיחת ייעוץ.

יתרונות קופת גמל להשקעה
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.