כל מה שצריך לדעת על היוון קצבה קרן פנסיה ותיקה

תוכן עניינים

למי כדאי לבצע היוון קצבה מקרן פנסיה ותיקה? האם ההיוון חייב במס? אילו תנאים קיימים על מנת ליהנות מהאפשרות הזו? כל הפרטים במאמר.

לקבל סכום חד פעמי במקביל לקצבה החודשית

האם ידעתם שבקרנות הפנסיה הוותיקות ניתן לקבל סכום חד פעמי במקביל לקבלת קצבה חודשית מקרן? כל מי שזכאי לקצבה מקרן ותיקה רשאי לפנות לעמיתים ולבקש לבצע היוון קצבה, בשיעור שבין 5%-25% מהקצבה ולתקופה של 1-5 שנים או לכל החיים, לבחירת העמית.

מהם התנאים לבקשת היוון של 25%?

כדי לבקש היוון קצבה קרן פנסיה ותיקה יש לעמוד ב- 5 תנאים בסיסיים. רק אם אתם עומדים בתנאים אלו, כדאי לכם לבצע היוון קצבה מקרן פנסיה ותיקה:

  1. הבקשה להיוון תוגש לקופה לפחות 3 חודשים לפני מועד הפרישה.
  2. לעמית יש ותק של 20 שנה של חיסכון בקרן הפנסיה
  3. הוא פרש לפנסיית זקנה בגיל הפרישה חוקי.
  4. הפנסיה לאחר היוון לא תהיה נמוכה משכר מינימום לחודש.
  5. העמית לא זכאי לקבל קצבת נכות מהקרן.

האם משלמים מס על היוון קצבה קרן פנסיה ותיקה?

לכל פורש שביצע קיבוע זכויות לכל פורש יש למעשה סל של הטבות מס שניתן לנצל ברגע שהוא מגיע לגיל הזכאות (=גיל פרישה חוקי). אחת ההטבות היא האפשרות לבצע היוון קצבה מקרן פנסיה ותיקה ועל כך לקבל פטור ממס.

עם זאת, חשוב לקחת בחשבון עוד פרמטרים שעלולים להשפיע על אופן המיסוי במשיכה עתידית, למשל: האם העמית ממשיך לעבוד או לא, האם יתקבלו מענקי פרישה נוספים (למשל מענק הסתגלות, ימי מחלה וכו'), האם יש בכוונתו של העמית למשוך את הפיצויים בעתיד בפטור.

מה עוד צריך לדעת על היוון קצבה מקרן פנסיה ותיקה?

ראשית, חשוב לדעת שבמידה והעמית שביצע היוון של הקצבה הולך לעולמו, המוטבים שלו יקבלו את מלוא פנסיית השאירים, ממש כפי שהיו זכאים לקבל לפני שהעמית ביקש את ההיוון. שנית, להיוון קצבה קרן פנסיה ותיקה יש יתרון משמעותי מאוד במצב שלעמית יש היסטוריה רפואית בעייתית, שבגינה תוחלת חייו עלולה להיות קצרה. כמו כן יש לו יתרון משמעותי במידה והעמית גרוש או אלמן שלאחר הפטירה הילדים לא היו זכאים לקצבת שארים בגלל סיבה כלשהי.

מתלבטים כיצד לפעול?

היוון קצבה קרן פנסיה ותיקה הוא נושא מורכב שדורש ידע מעמיק וניסיון בתחום, וזאת מאחר ובעת מימוש הטבת מס במסגרת זו, הטבות אחרות עלולות להצטמצם. חשוב מאוד לא רק להתייעץ עם רואה חשבון אלא גם עם יועץ פרישה שיוכל לבדוק מהם צורכיכם ולמצוא לכם פתרון אופטימלי.

וכאן המומחים של פתרונות עדיפים נכנסים לתמונה. אנו עובדים עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות כבר שנים רבות, ומתאימים לכל אחד מלקוחותינו את הפתרון האידיאלי שיאפשר לו להגדיל את קצבת הפנסיה בעד מאות אלפים בשנה! צרו איתנו קשר עוד היום ותיהנו מיחס אישי, שירות מקצועי וסבלני.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן מקפת הותיקה
קרן מקפת הותיקה: מבט על

קרן מקפת הותיקה היא קרן פנסיה שהוקמה בשנת 1951 על ידי ההסתדרות הכללית החדשה. הקרן נועדה לספק פנסיה לעובדים והעובדות שהיו חברים בהסתדרות. קרן מקפת הותיקה הייתה אחת מתוך מספר קרנות פנסיה שהולאמו בשנת 2003, בעקבות משבר הגירעונות שהתגלה בקרנות אלו.

קראו עוד »
כמה כסף יש לי בפנסיה?

כמה כסף יש לי בפנסיה היא שאלה שחוזרת על עצמה בפנינו לא מעט פעמים. במאמר זה נספר לכם על כל הדרכים לבדוק כמה כסף צברתם עד כה לתקופת הפנסיה שלכם ומי בדיוק מנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני שלכם.

קראו עוד »
העברת קופת גמל
העברת קרן פנסיה לקופת גמל – צעד מבורך או שעדיף שיישכח?

העברת קרן פנסיה לקופת גמל היא רעיון שמדי פעם מתגנב לראשכם? חשוב לדעת שלא מדובר בשאלה של נכון או לא נכון, אלא להתייחס באופן פרטני ולבחון אותה לפי צורכיו ומטרותיו של החוסך. במאמר זה נדבר על היתרונות והחסרונות של מהלך זה.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.