כל מה שצריך לדעת על היוון קצבה קרן פנסיה ותיקה

תוכן עניינים

למי כדאי לבצע היוון קצבה מקרן פנסיה ותיקה? האם ההיוון חייב במס? אילו תנאים קיימים על מנת ליהנות מהאפשרות הזו? כל הפרטים במאמר.

לקבל סכום חד פעמי במקביל לקצבה החודשית

האם ידעתם שבקרנות הפנסיה הוותיקות ניתן לקבל סכום חד פעמי במקביל לקבלת קצבה חודשית מקרן? כל מי שזכאי לקצבה מקרן ותיקה רשאי לפנות לעמיתים ולבקש לבצע היוון קצבה, בשיעור שבין 5%-25% מהקצבה ולתקופה של 1-5 שנים או לכל החיים, לבחירת העמית.

מהם התנאים לבקשת היוון של 25%?

כדי לבקש היוון קצבה קרן פנסיה ותיקה יש לעמוד ב- 5 תנאים בסיסיים. רק אם אתם עומדים בתנאים אלו, כדאי לכם לבצע היוון קצבה מקרן פנסיה ותיקה:

  1. הבקשה להיוון תוגש לקופה לפחות 3 חודשים לפני מועד הפרישה.
  2. לעמית יש ותק של 20 שנה של חיסכון בקרן הפנסיה
  3. הוא פרש לפנסיית זקנה בגיל הפרישה חוקי.
  4. הפנסיה לאחר היוון לא תהיה נמוכה משכר מינימום לחודש.
  5. העמית לא זכאי לקבל קצבת נכות מהקרן.

האם משלמים מס על היוון קצבה קרן פנסיה ותיקה?

לכל פורש שביצע קיבוע זכויות לכל פורש יש למעשה סל של הטבות מס שניתן לנצל ברגע שהוא מגיע לגיל הזכאות (=גיל פרישה חוקי). אחת ההטבות היא האפשרות לבצע היוון קצבה מקרן פנסיה ותיקה ועל כך לקבל פטור ממס.

עם זאת, חשוב לקחת בחשבון עוד פרמטרים שעלולים להשפיע על אופן המיסוי במשיכה עתידית, למשל: האם העמית ממשיך לעבוד או לא, האם יתקבלו מענקי פרישה נוספים (למשל מענק הסתגלות, ימי מחלה וכו'), האם יש בכוונתו של העמית למשוך את הפיצויים בעתיד בפטור.

מה עוד צריך לדעת על היוון קצבה מקרן פנסיה ותיקה?

ראשית, חשוב לדעת שבמידה והעמית שביצע היוון של הקצבה הולך לעולמו, המוטבים שלו יקבלו את מלוא פנסיית השאירים, ממש כפי שהיו זכאים לקבל לפני שהעמית ביקש את ההיוון. שנית, להיוון קצבה קרן פנסיה ותיקה יש יתרון משמעותי מאוד במצב שלעמית יש היסטוריה רפואית בעייתית, שבגינה תוחלת חייו עלולה להיות קצרה. כמו כן יש לו יתרון משמעותי במידה והעמית גרוש או אלמן שלאחר הפטירה הילדים לא היו זכאים לקצבת שארים בגלל סיבה כלשהי.

מתלבטים כיצד לפעול?

היוון קצבה קרן פנסיה ותיקה הוא נושא מורכב שדורש ידע מעמיק וניסיון בתחום, וזאת מאחר ובעת מימוש הטבת מס במסגרת זו, הטבות אחרות עלולות להצטמצם. חשוב מאוד לא רק להתייעץ עם רואה חשבון אלא גם עם יועץ פרישה שיוכל לבדוק מהם צורכיכם ולמצוא לכם פתרון אופטימלי.

וכאן המומחים של פתרונות עדיפים נכנסים לתמונה. אנו עובדים עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות כבר שנים רבות, ומתאימים לכל אחד מלקוחותינו את הפתרון האידיאלי שיאפשר לו להגדיל את קצבת הפנסיה בעד מאות אלפים בשנה! צרו איתנו קשר עוד היום ותיהנו מיחס אישי, שירות מקצועי וסבלני.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן מקפת הותיקה
קרן מקפת הותיקה: מבט על

קרן מקפת הותיקה היא קרן פנסיה שהוקמה בשנת 1951 על ידי ההסתדרות הכללית החדשה. הקרן נועדה לספק פנסיה לעובדים והעובדות שהיו חברים בהסתדרות. קרן מקפת הותיקה הייתה אחת מתוך מספר קרנות פנסיה שהולאמו בשנת 2003, בעקבות משבר הגירעונות שהתגלה בקרנות אלו.

קראו עוד »
קופת פנסיה מומלצת
קופת פנסיה מומלצת – הטיפים שאתם חייבים להכיר

קופת פנסיה מומלצת היא משאת לבו של כל חוסך באשר הוא. כיום, כשהמודעות לתחום החיסכון הפנסיוני גבוהה מתמיד והמידע נגיש יותר מאי פעם, על פניו עולים הסיכויים שנוכל לבחור קופה מעולה, אבל עדיין יש כמה נושאים שחשוב לשים אליהם לב ובמאמר זה נרחיב על כך את הדיבור.

קראו עוד »
האם קרן פנסיה כוללת ביטוח סיעודי?

הרבה אנשים מנסים להבין האם קרן פנסיה כוללת ביטוח סיעודי. קרן פנסיה כוללת רכיב חיסכון ורכיבים ביטוחיים, ואחד מהם יכול להיות רלבנטי מאוד לאנשים שהופכים להיות סיעודיים והוא ביטוח למקרי נכות. במאמר זה נרחיב אודותיו.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.