השוואת מסלולי פנסיה – למה זה חשוב?

תוכן עניינים

השוואת מסלולי פנסיה היא חיונית על מנת להבין מהו הפוטנציאל של התשואה של הכסף שאתם מפקידים לטובת חיסכון פנסיוני. מדוע מדובר בצעד כה מבורך? אם אתם סקרנים לקבל תשובה, המאמר הזה הוא בדיוק מה שאתם צריכים לקרוא.

השוואת מסלולי פנסיה היא צעד קריטי

חיסכון פנסיוני הפך בשנים האחרונות לחובה הן עבור שכירים והן עבור עצמאים. רוב האנשים כבר מודעים לכך שקיימים שלושה אפיקים שמשמשים לטובת עניין זה: קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וקופת גמל. עם זאת, ההתלבטות אינה מסתיימת בבחירת אפיק השקעה איכותי, אלא היא הופכת למורכבת יותר כאשר מגיעים לשאלה קריטית והיא באיזה מסלול השקעה כדאי לחסוך את כספכם. לכן השוואת מסלולי פנסיה היא צעד חיוני, אם אתם רוצים לקחת את הגורל של חסכונותיכם בידיכם.

מדוע מומלץ לערוך השוואת מסלולי פנסיה?

רוב האנשים מתקשים לקבל החלטה בנוגע לבחירת מסלול השקעה, ופשוט בוחרים במסלול הכללי שהוא למעשה מסלול ברירת המחדל. מסלול זה מגביל את החשיפה למניות: לכאורה, הוא לא משקיע יותר מדי במניות אבל גם לא משקיע יותר מדי באגרות חוב. הוא נחשב למסלול "ממוצע", לא סולידי מדי ולא מסוכן מדי.

אלא שהשוואת מסלולי פנסיה פשוטהתגלה פערים משמעותיים בין מסלולי השקעה שונים. לפי כלל האצבע בתחום הכלכלה: ככל שהסיכון גבוה יותר בטווח הארוך קיים פוטנציאל לרווח גדול יותר.

ננסה להסביר: נניח ואתם משקיעים לטווח של עשור. בהשוואת מסלולי פנסיה נגלה שבמסלול השקעה סולידי, במקרה כזה הסיכוי להפסד יחסית קטן, אך יחד עם זאת גם פוטנציאל התשואה צנוע ויכול להגיע לכ- 2-3% בממוצע בשנה. במסלול הכללי, שהוא טיפה פחות סולידי, הפוטנציאל צפוי להגיע לכ- 5% בממוצע בשנה, בעוד במסלולה המנייתי, שנחשב למסוכן, הפוטנציאל לתשואה צפוי להגיע לכ- 8% בממוצע בשנה ואפילו יותר.

אז איך לדעת באיזה מסלול השקעה לבחור לטובת חיסכון פנסיוני?

כיום על פניו השוואת מסלולי פנסיה היא עניין שהוא פשוט הודות לאתרים פיננסיים המציגים תשואות, דמי ניהול ופרמטרים אחרים שיכולים להשפיע על החלטתכם. האתרים זמינים בכל עת ובכל מקום עם חיבור לאינטרנט. כמו כן קיימת אפשרות לעבור באופן חופשי בין מסלולי השקעה, מבלי לשלם עמלות, מס או קנס, ומבלי שתצטרכו לתת דין וחשבון לאף אחד.

עם זאת, אין תשובה אחת וחד משמעית לשאלהאיזה מסלול הכי כדאי, כיוון שעליכם לדעת קודם כל מהי המטרה שלכם, ולהכיר היטב את האופי שלכם. בגדול ניתן לומר שמי שצעיר יותר משקיע את כספיו לפרק זמן ממושך יותר ולכן מסוגל להתמודד עם הפסדים, במידה ויהיו, ולתת לשוק ההון את הזמן הנדרש כדי לתקן את עצמו. אדם מבוגר יותר יתקשה עם העניין הזה. כמו כן מי שנוטה להילחץ מפרסום נתונים שליליים באמצעי התקשורת, עד כדי כך שהוא מתקשה לישון בלילה, אולי לא יתאים לו להשקיע במסלול תנודתי.

השוואת מסלולי פנסיה היא חשובה – הבחירה בידיים שלכם!

אם ניסיתם לערוך השוואת מסלולי פנסיה, ייתכן וגיליתם שקיימים נתונים רבים. אכן השוואה היא עניין מורכב, שדורש בחינת נתונים מעמיקה, מעבר לתשואות ולדמי ניהול. בין אם אתם מתלבטים מהו מסלול ההשקעה הנכון בשבילכם ובין אם אתם מתלבטים איפה הכי כדאי לחסוך לפנסיה, הגעתם למקום הנכון.

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח בעלי ניסיון עשיר בהתאמת אפיקי חיסכון ומסלולי השקעה בהתאמה אישית לחוסכים בכל טווחי הגילאים. אנחנו עובדים עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים ומשתמשים בטכנולוגיה חכמה המשקללת את כלל הנתונים על מנת לאפשר לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר. צרו קשר עוד היום ותעשו את הבחירה הנכונה.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן מקפת הותיקה
קרן מקפת הותיקה: מבט על

קרן מקפת הותיקה היא קרן פנסיה שהוקמה בשנת 1951 על ידי ההסתדרות הכללית החדשה. הקרן נועדה לספק פנסיה לעובדים והעובדות שהיו חברים בהסתדרות. קרן מקפת הותיקה הייתה אחת מתוך מספר קרנות פנסיה שהולאמו בשנת 2003, בעקבות משבר הגירעונות שהתגלה בקרנות אלו.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.