ביטוח מקיף לרכב – המפתח לשקט הנפשי שלכם

ביטוח מקיף לרכב מכסה אתכם במקרה שבו נגרם נזק לרכב שלכם או לרכוש של אדם אחר שבו פגעתם. כשמו כן הוא, הוא מקיף ומספק הגנה במקרים רבים ואף ניתן להרחיב אותו כדי להבטיח אפילו יותר שקט נפשי. במאמר זה נספר על יתרונותיו, חסרונותיו ולמה חשוב לשים לב לפני רכישה.

מהו ביטוח מקיף לרכב?

ביטוח מקיף מיועד לבעלי רכב פרטי או מסחרי שמשקלו עד 3.5 טון. במסגרת הפוליסה תקבלו חבילת כיסויים נרחבת שניתנת להתאמה אישית, לפי כל צורך או דרישה שיש לכם.

לצד ביטוח החובה שהמדינה מחייבת אתכם לעשות כדי להבטיח שתהיו מכוסים במקרה של פגיעות גוף, ביטוח רכב מקיף הוא אינו חובה, אבל בהחלט מדובר בביטוח מומלץ. הבדל נוסף בינו לבין ביטוח החובה הוא בכך שהוא נועד כדי לספק כיסוי ביטוחי בעבור פגיעה ברכוש, בין אם מדובר ברכבכם ובין אם מדובר בנזק שנגרם לרכושו של צד שלישי.

מדוע חשוב שיהיה לכם ביטוח מקיף לרכב?

אם חלילה הייתם מעורבים בתאונת דרכים, רכבכם נגנב או ניזוק עקב פגעי מזג האוויר, אתם עלולים למצוא את עצמכם מתמודדים עם הוצאה כספית משמעותית ובלתי מתוכננת. ביקור במוסך עלול להסתכם בקלות בסכומים של אפילו עשרות אלפי שקלים, ובמיוחד אם נגרם נזק לרכיבים הדיגיטליים והטכנולוגיים ברכבכם.

בנוסף לכך, אם גם החלטתם לוותר על ביטוח צד ג' לרכב, תאלצו לשלם גם עבור פגיעה ברכב או ברכוש של אדם אחר, במיוחד אם אתם אשמים בתאונה. במקרי טוטאלוס או גניבה, תאלצו גם לקנות רכב מכספכם במקום לקבל פיצוי מחברת הביטוח שיאפשר לכם לרכוש רכב אחר ולחזור במהירות לשגרתכם, מבלי שהמצב יוביל להוצאות כבדות.

מה כוללת הפוליסה?

במסגרת ביטוח מקיף לרכב  תוכלו ליהנות מהגנה רחבה. הפוליסה מכסה בין היתר:

 • פגיעה ברכב בתאונה – אם נגרם לרכב שלכם נזק בתאונה שאינכם אשמים בה, ואתם צריכים לקחת אותו לטיפול ולתיקון במוסך, חברת הביטוח תכסה את הוצאותיכם (למעט דמי השתתפות עצמית). תוכלו לבחור אם לטפל ברכב במוסך הסדר שבו חברת הביטוח תשלם ישירות את הנזק או במוסך אחר לבחירתכם, ואז חברת הביטוח גם תערב שמאי לצורך הערכת הנזקים, ובסופו של דבר תעניק לכם החזר מסוים.
 • מקרי טוטאלוס (אובדן גמור) – אם רכבכם ניזוק ועלות התיקון גבוהה יותר מ- 50% מערכו או אם נוצר נזק בשלדת הרכב, הרי שמדובר במקרה של טוטאלוס. חברת הביטוח תכסה אתכם בשווי ערך הרכב לפי המחירון ופרמטרים נוספים.
 • נזקים כתוצאה מפגעי מזג אוויר ורעידות אדמה – ביטוח מקיף לרכב מכסה אתכם גם במקרים של נזקים שנגרמו כתוצאה ממזג אוויר סוער, כגון: ענפים שנשברו ונפלו כתוצאה מסופה, נזקי שיטפון, ברד ושלג. גם כאן תוכלו לבחור אם לתקן את הרכב שלכם באמצעות מוסך בהסדר או במוסך אחר לבחירתכם.
 • נזקי אש – ביטוח מקיף לרכב מכסה אתכם במקרה שחלילה פרצה שריפה שפגעה ברכבכם או כילתה אותו לחלוטין, אש שנגרמה עקב סופת ברקים, התלקחות הרכב או הצתה בזדון.
 • נזקים בזדון – ביטוח מקיף מכסה מקרים של פריצה, הצתה, השחתה מבחוץ או מבפנים שנגרמו בזדון כתוצאה מהתפרעות ספונטנית, ונדליזם, הפגנות ואירועי מחאה.
 • גניבת רכבכם – תיהנו מהגנה ביטוחית גם במקרה של גניבת הרכב. חברת הביטוח תעניק לכם פיצוי כספי בשווי ערכו הנוכחי של רכבכם כדי שתוכלו לחזור לשגרת יומכם במהירות ובמינימום הוצאות על רכישת רכב חדש.
 • נזק לרכב/רכוש של אדם אחר (ביטוח צד ג') – אם בזמן שימוש ברכבכם פגעתם ברכב או ברכוש של אדם אחר, חברת הביטוח תשלם עבור הנזק שנגרום לו. זהו נושא חשוב במיוחד, כי אם פגעתם ברכוש יקר של אדם אחר, אתם עלולים לגלות שהפיצוי שתהיו חייבים לו עלול להגיע לכמה אלפי שקלים ואף יותר.

אילו הרחבות ניתן להוסיף לביטוח מקיף לרכב?

כאמור ביטוח מקיף בנוי בשיטה מודולארית, המאפשרת לכם להתאים אותו לתקציבכם באופן אידיאלי. ישנן הרחבות שחלק מחברות הביטוח מציעות כחלק בלתי נפרד מתנאי הפוליסה, ואילו הרחבות אחרות כרוכות בתוספת תשלום.

הרחבות מאפשרות כיסוי נוסף למגוון מקרים שעלולים לקרות לכל אחד מאיתנו, ומאפשרות לנו חיסכון בכסף ובזמן. כדאי לבחון אילו הרחבות ניתנות לכם כחלק מהפוליסה ואלה בתוספת תשלום, מה הן כוללות בדיוק ובאילו תנאים.

עניין חשוב שכדאי לדעת הוא ששימוש בהרחבת אינו נחשב לתביעת ביטוח, ולכן אינו משפיע על מחיר חידוש הביטוח שתצטרכו לעשות בעתיד.

אלו ההרחבות שבאמצעותן תוכלו לשדרג את הביטוח המקיף שלכם:

 • שירותי דרך וגרירה – הרחבה מומלצת, חשוב ומאוד פופולרית מאחר והיא מאפשרת לכם לקבל שירות באופן מיידי במידה שנתקעתם עם הרכב או שחלילה הייתם מעורבים בתאונת דרכים ונגרם נזק לרכב. שירות זה כולל גם החלפת מצבר, גרירת רכב שאינו כשיר לנסיעה למוסך, הנעת רכב שלא מניע ושירותי דרך אחרים שניתן לבצע במקום באמצעות רכב שירות.
 • אספקת דלק ושירותי החלפת גלגל – יש צורך בהחלפת לגלגל רזרבי? נתקעתם באמצע הדרך בלי דלק ואתם רחוקים מתחנת דלק? רכב שירות יגיע עד אליכם כדי לעזור לכם בשני המקרים.
 • רכב חלופי – במקרה של תאונה, חברת הביטוח תעניק לכם רכב חלופי שיאפשר לכם להמשיך לתפקד, עד שרכבכם יחזור מהמוסך. לעתים חברות הביטוח מספקות גם רכב חלופי במקרה של גניבה או טוטאלוס לתקופה מסוימת.
 • כיסוי נזקים לשמשות וחלונות – כיסוי זה מאפשר לכם לתקן או להחליף שמשה או חולף שנסדק, נופץ או נשבר מבלי שתצטרכו לבצע תביעת ביטוח וללא תשלום דמי השתתפות עצמית.
 • מהומות ופרעות – אם אתם מעוניינים בכיסוי נזקים במקרים של פרעות ומהומות אזרחיות, יש לרכוש הרחבה ספציפית זו, בתמורה לתשלום פרמיה נוספת. 

במאמר קודם כתבנו על הרחבות נוספות שהיריעה קצרה מלהכיל פה, כגון: ביטוח פנסים ומראות, ביטוח מערכת שמע, שליחת רכב לטסט שנתי, שטיפת רכב עד הבית, כיסוי משפטי ועוד.

סוגים של ביטוחים מקיפים

חברת הביטוח מציעות שלל מסלולי ביטוח מקיף לרכב שמאפשרים לחסוך בדמי הפוליסה ולהתאים אותה באופן אישי לסגנון החיים שלכם:

 • ביטוח נהג זמני (ביטוח רכב לתקופה קצרה) – שילוב של ביטוח חובה וביטוח מקיף לרכב, שמאפשר לשלב באופן זמני נהג נוסף בפוליסה שלכם, לתקופה של יומיים עד 4 ימים. ביטוח זה ניתן לרכוש רק עד כמה פעמים בשנה, כל פעם לנהג אחר. עלותו מושפעת מנתוני הנהג הזמני ובמספר ימי הכיסוי.
 • ביטוח מקיף לרכב לנהגים זהירים – מסלול שמיועד בדרך כלל לנשים (סטטיסטית מעורבות פחות בתאונות) ולנהגים זהירים עם עבר ביטוחי נקי. מחיר הפרמיה עבור נהגים בעלי סיכוי גבוה להגיש תביעת ביטוח בעתיד עלולה לייקר את פוליסת ביטוח הרכב, כי קיים סבירות גבוהה יותר שיהיה שוב מעורב בתאונה.
 • ביטוח מקיף לרכב שני – מיועד למשפחות שבהם יש למישהו רכב צמוד ממקום העבודה ושהרכב השני מיועד לנסיעות קצרות, בעיקר בתוך העיר. קיימת גם ורסיה של ביטוח מקיף לפי קילומטראז'.
 • ביטוח מקיף לנהג צעיר ו/או חדש – מחיר הפוליסה של ביטוח מקיף לנהגים אלו יהיה לרוב יקר יותר בהשוואה לנהגים ותיקים ומנוסים. עם זאת, ניתן לשלב ביטוח זה עם ביטוח מקיף לפי קילומטרים, ואז להוזיל מעט את הביטוח.

האם כדאי לעשות ביטוח מקיף לרכב בכל מצב?

במידה ואתם מחזיקים ברכב ישן בעל ערך נמוך במיוחד ואתם מתלבטים אם כדאי לרכוש ביטוח מקיף לרכב ישן, ייתכן ועדיף שלא תרצו להשקיע ברכישת ביטוח מקיף ותסתפקו בביטוח צד ג' בלבד. יש לזכור שביטוח מסוג זה מספק לכם מענה רק אם אתם צריכים לשלם על נזקים שנגרמו לנזק או לרכוש של אדם אחר, ושהוא אינו מספק מענה במקרה שבו תצטרכו לתקן את הנזק שנגרם לרכב שלכם, וכן אינו מכסה אתכם במקרה של גניבת רכב או טוטאלוס.

אילו חברות מציעות ביטוח מקיף?

תוכלו להרחיב על תנאי הפוליסה של מספר חברות באתר שלנו, ביניהן:

איך לרכוש ביטוח מקיף לרכב?

המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מזמינים אתכם ליהנות משירות VIP  הכולל השוואת מחירים בין מיטב חברות הביטוח באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, שמשקללת הן את המחיר והן את תנאי הביטוח על מנת לספק לכם פתרון מושלם ובהתאמה אישית עם כל ההרחבות שכדאי שיהיו לכם כדי שתהיו באמת מכוסים. השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
לקבלת הצעה לביטוח מקיף לרכב
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.