עלות ביטוח חיים – איך אפשר לשלם פחות ועדיין לדאוג למשפחתכם?

עלות ביטוח חיים אינה זולה, ועם עליית יוקר המחייה, כשהוצאות המשפחה הולכות וגדלות, כולנו מחפשים מצד אחד איך לחסוך, ומצד שני קיימת ההבנה כי לצד הוצאות המשפחה הולכות וגדלות, חייבים לדאוג לרשת ביטחון כלכלית למשפחה, כי במקרה של מות המפרנס, המשפחה עלולה להיתקל בקשיים כלכליים משמעותיים. במאמר זה נסביר מה אפשר לעשות.

מה זה ביטוח חיים?

ביטוח חיים נועד להבטיח תשלום פיצוי כספי למוטבים, במקרה של מות המבוטח. ביטוח החיים הוא כלי חשוב להגנה כלכלית על המשפחה במקרה של פטירה, והוא יכול לסייע במימון הוצאות כגון הלוואות, מזונות, חינוך ותשלומים אחרים.

ממה מושפעת עלות ביטוח חיים?

עלות ביטוח החיים משתנה בהתאם למספר גורמים, כולל:

  • גיל המבוטח: ככל שהמבוטח צעיר יותר, כך עלות הביטוח נמוכה יותר.
  • מין המבוטח: מבחינה סטטיסטית נשים מאריכות ימים יותר מגברים ולכן הן משלמות פחות.
  • סכום הביטוח: ככל שסכום הביטוח גבוה יותר, כך עלות הביטוח גבוהה יותר.
  • מצבו הבריאותי המבוטח: אנשים בעלי בריאות טובה משלמים פרמיות נמוכות יותר מאשר אנשים בעלי בריאות פחות טובה. כמו כן אנשים שאינם מעשנים (לפחות שנתיים) ישלמו פחות. כדאי לדעת גם aרוב החברות גובות תוספת פרמיה במחלות מסוימות, כגון: סוכרת או השמנת יתר. כמו כן יתכן ויסרבו לבטח אתכם אם אתם מתמודדים עם סרטן פעיל, איידס, טרשת נפוצה ו/או מחלות ניווניות.
  • תדירות עדכון מחיר הפוליסה: ישנן פוליסות שמתעדכנות כל שנה, אחרות כל 5 שנים ויש כאלה שמחיר נותר קבוע במשך עשור ולאחר מכן מזנק. ככל שתדירות העדכון נמוכה יותר, כך המחיר גבוה יותר.
  • מטרת הביטוח: עלות ביטוח חיים שמיועד לטובת נטילת משכנתא, עלות הפרמיה תהיה שונה לעומת עלות ביטוח חיים פרטי, שנועד לא רק לטובת כיסוי המשכנתא.
  • ביטוח פרטי או ביטוח פנסיוני: אם יש לכם קרן פנסיה או ביטוח מנהלים, חשוב לדעת שיש לכם ביטוח חיים/ביטוח שארים שנועד לספק למשפחה מענה במקרה של מוות בטרם עת (חלילה). עלות הכיסוי זניח בהשוואה לעלות ביטוח חיים הנרכש באופן פרטי. עם זאת אופן הכיסוי והפיצוי שונה מהותית. על מנת להבין את הנושא יותר לעומק כדאי לפנות אל סוכן פנסיוני מקצועי שמתמחה בתחומים אלו.

כיצד סוכן פנסיה יכול לעזור לכם למצוא את הפוליסה המשתלמת ביותר

ביטוח חיים הוא כלי חשוב להגנה כלכלית על המשפחה במקרה של מותכם. על ידי בחירת פוליסה מתאימה, אתם יכולים להבטיח שמשפחתכם תקבל את הכסף הדרוש לה לשרוד ולהתקדם.

חשוב לערוך השוואה בין הפוליסות, כי מדובר על הוצאה שתשפיע על הוצאות הכספיות שלכם לאורך שנים רבות. סוכן פנסיה יכול לעזור לכם לבחור את הפוליסה המתאימה ביותר לצרכים ולתקציב שלכם.

בפתרונות עדיפים עורכים עבורכם סקר שוק ומספקים לכם הצעות מחיר של חברות ביטוח שונות. אנו עוזרים לכם להבין את העלויות והכיסויים השונים של כל פוליסה, ומסייעים לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.

במסגרת הייעוץ נעבור על כל ההיבטים החשובים, ונקבע מהם הצרכים שלכם מביטוח החיים, תוך התייחסות לשאלות כמו כמה כסף אתם רוצים שיצטרף לקופת המוטבים במקרה של מותכם, מהם התשלומים שמשפחתכם זקוקה להם כדי להמשיך את רמת החיים שלה? וכדומה.

אנו עובדים עם כל חברות הביטוח והפנסיה המובילות על מנת להעניק לכם שירות מקצועי, איכותי ואובייקטיבי. פנו אלינו עוד היום ותיהנו מיחס אישי, מענה סבלני וברמה גבוהה ושקט נפשי.

עלות ביטוח חיים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ביטוח חיים משלים
ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

קראו עוד »
רפורמת ביטוחי חיים
רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

קראו עוד »
ביטוחים בזמן חירום
ביטוחים בזמן חירום – כל מה שחשוב לדעת

המציאות הישראלית מחייבת אותנו להיות מוכנים לכל מצב, גם לזמני חירום ומלחמה. במצבים אלו, הצורך להיות מבוטחים כראוי עולה אף יותר, כדי להגן על עצמנו ועל יקירינו ורואים את הסכנה לנגד עינינו. אבל פעולה מתוך פחד, עלולה לגרום גם לטעויות. אז איך לעשות זאת נכון?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.