רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

מדוע היה צורך ברפורמת ביטוחי חיים ?

הצורך ברפורמת ביטוחי חיים נבע ממספר גורמים, בהם:

  • עליית תוחלת החיים בישראל: בשנים האחרונות, תוחלת החיים בישראל עולה בהתמדה, וכיום היא עומדת על כ-82 שנים לגברים ו-85 שנים לנשים. עלייה זו גורמת לירידה בסיכון למוות מוקדם, ולכן גם לירידה בתעריפי הביטוח.
  • תחרות מוגברת בין חברות הביטוח: בשנים האחרונות, התחרות בין חברות הביטוח בתחום ביטוח החיים גברה. תחרות זו הובילה לירידת מחירים, ובסופו של דבר לרפורמה.
  • הרצון להגביר את השקיפות וההגינות בענף הביטוח: הרפורמה נועדה להגביר את השקיפות וההגינות בענף הביטוח, על ידי קביעת כללים ברורים יותר לחישוב תעריפי הביטוח.

בנוסף להוזלת תעריפי הביטוח, הרפורמה כללה גם שינויים נוספים, כגון:

  • הגבלת סכום ההנחה המרבית שניתן להעניק למבוטחים חדשים.
  • קביעת כללים ברורים יותר לחישוב דמי הביטוח, בהתאם לגיל, מצב בריאותי וגורמים נוספים.
  • הרחבת זכאותם של מבוטחים חדשים להטבות מגוונות נוספות

שינויים אלו נועדו לשפר את השוויון וההגינות בענף הביטוח, ולאפשר למבוטחים לקבל את הביטוח המתאים ביותר עבורם במחיר הוגן.

האם בדקתם אם מגיע לכם פוליסה במחיר מוזל?

ביטוח חיים חיוני עבור אנשים רבים. הוא מספק הגנה כלכלית למשפחות במקרה של מוות של המבוטח, ומסייע להן להתמודד עם הוצאות המחייה השוטפות. בעידן של יוקר המחייה, הוזלת תעריפי הביטוח מאפשרת לאנשים רבים יותר לרכוש ביטוח חיים, גם אם הם בעלי תקציב מוגבל. הדבר עשוי להוביל לביטחון כלכלי מוגבר למשפחות רבות, כי העלויות של ביטוח חיים ירדו בכ-30%, מה שיחסוך למבוטח הממוצע מאות שקלים בכל חודש.

הרפורמה נכנסה לתוקפה בפברואר 2019, והרבה מאוד אנשים עדיין משלמים על ביטוח החיים שלהם לפי העלויות הקודמות. כעת, חברות הביטוח מחויבות להציע למצטרפים חדשים את המחירים המעודכנים.

שימו לב – אם יש לכם כבר פוליסת ביטוח חיים, לא תהיו זכאים להוזלה בתעריף הביטוח באופן אוטומטי ויש ליזום פנייה לסוכן הביטוח כדי לברר אם אתם יכולים להוזיל הפוליסה שלכם. אם מצבכם הבריאותי טוב, תוכלו גם לפנות לחברה אחרת על מנת לבטח את עצמכם בביטוח חיים חדש, כדי להוזיל את הפוליסה, אבל אל תמהרו לבטל את הפוליסה הישנה בטרם שאכן חברת ביטוח כלשהי ביטחה אתכם בביטוח חלופי, בעיקר עם אינכם בקו הבריאות.

למה כדאי לשוחח עם סוכן ביטוח?

טרם רכישת ביטוח חיים, חשוב להתייעץ עם סוכן ביטוח מוסמך. סוכן הביטוח יוכל לעזור לכם לבחור את הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם, בהתאם לצרכים ולתקציב שלכם.

במסגרת הייעוץ, סוכן הביטוח יבחן את הנתונים האישיים שלכם, כגון גיל, מצב בריאותי, מצב משפחתי ועוד. הוא גם יידע אתכם על תנאי הפוליסה, כולל סכום הביטוח, תקופת הביטוח, דמי הביטוח והטבות נוספות.

רפורמת ביטוחי חיים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ביטוח חיים משלים
ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

קראו עוד »
ביטוחים בזמן חירום
ביטוחים בזמן חירום – כל מה שחשוב לדעת

המציאות הישראלית מחייבת אותנו להיות מוכנים לכל מצב, גם לזמני חירום ומלחמה. במצבים אלו, הצורך להיות מבוטחים כראוי עולה אף יותר, כדי להגן על עצמנו ועל יקירינו ורואים את הסכנה לנגד עינינו. אבל פעולה מתוך פחד, עלולה לגרום גם לטעויות. אז איך לעשות זאת נכון?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.