החזר מס בגין ביטוח חיים – תשובות לשאלות נפוצות

החזר מס בגין ביטוח חיים הוא עניין חשוב ביותר: גם תוכלו להחזיר חלק מהעלויות וגם תוכלו ליהנות ממנו בדרכים אחרות או להשקיע אותו כדי למקסם אותו. במאמר זה ענינו על כל השאלות הנפוצות בנושא זה.

למה מגיע לכם החזר מס בגין ביטוח חיים?

ביטוח חיים הוא כלי מהותי להגנה על עתיד המשפחה במקרה של מוות, במידה והם תלויים בפרנסתו של המבוטח. במידה ולא היה לנפטר ביטוח חיים, מצבה הכלכלי של המשפחה עלולה להתדרדר מהר מאוד והם עלולים להיות נתמכי סעד והרווחה, והמדינה תצטרך לסבסד אותם. מאחר והמדינה אינה חפצה בכך, היא מנסה לעודד את הציבור לרכוש ביטוח חיים באמצעות מתן הטבת מס, וליתר דיוק – החזר מס בגין ביטוח חיים.

איך מחושבת הטבת המס?

על פי סעיף 45 לפקודת מס הכנסה, שכיר המפקיד כסף באופן עצמאי לביטוח חיים זכאי לזיכוי בגובה של 25% מסכום ההפקדה בעת תשלום המס. עם זאת, כדאי לדעת כי קיימת תקרה שנתית העומדת על 34,000 ₪. כלומר מתוך סכום זה ניתן לקבל עד 25% החזר מס בגין ביטוח לשנה.

ניתן דוגמה: אם הפקדתם השנה 20,000 ₪ לטובת ביטוח חיים, סכום ההחזר הוא שתוכלו לקבל הוא 5,000 ₪!

איך לקבל החזר מס בגין ביטוח חיים?

על מנת לקבל את החזר המס בגין ביטוח חיים, יש למלא טופס 135, שהוא הדוח השנתי למס הכנסה. בטופס יש לציין את סכום ההפקדות לביטוח החיים, על פי אישור שנתי מחברת הביטוח.אם מס הכנסה יראו ששילמתם יותר במסגרת מקדמות המס, אתם תקבלו החזרי מס. כאשר אתם מפקידים לביטוח חיים באופן עצמאי, מיד נוצר מצב שבו שילמתם מס ביתר, ולכן מגיע לכם החזר שאתם אמורים לקבל תוך זמן קצר אל חשבון הבנק שלכם

האם ניתן לקבל החזר רטרואקטיבי?

הרבה אנשים אינם מודעים לזכויות שלהם, או שפשוט עסוקים מאוד ולא מגיעים לטפל בזה. לפעמים הם מגלים שמגיע להם החזר בגין ביטוחים, וחושבים שפספסו את המועד כדי לקבל אותו, אך זה לא נכון. רשות המסים באה לקראת האזרח, ומאפשרת להגיש בקשות להחזרי מס המגיעות לכם עד 6 שנים לאחור.

שימו לב – כי אם נטלתם משכנתא ואתם משלמים על ביטוח חיים למשכנתא, אתם גם זכאים ליהנות מהחזר מס. לעומת זאת, ביטוח חיים המשולב בתוך קרן פנסיה או ביטוח מנהלים אינן מזכות בהחזר מס, היות וההפקדות עצמן לביטוח פנסיוני מזכות בהטבות.

כיצד סוכן ביטוח יכול לעזור לכם?

אם אתם רוצים לחסוך כסף על הביטוחים וליהנות מהטבות מס לצד שקט נפשי, כדאי לפנות לסוכן ביטוח שמתמחה בענף ביטוחי החיים. הסוכנים שלנו בפתרונות עדיפים יכולים לסייע לכם בהשוואת פוליסת ולהתאים לכם את הפוליסה המתאימה ביותר לצורכיכם. כמו כן, אנחנו מסייעים לכם בניצול כל הטבות המס שמגיעות לכם, ואף מייעצים לכם היכן להשקיע את הכסף שקיבלתם בהחזר, על מנת למקסם אותו וליהנות מממנו אפילו יותר!

אנו עובדים עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ, על מנת להעניק לכם ייעוץ מקצועי ואובייקטיבי, שישרת אתכם על הצד הטוב ביותר. פנו אלינו עוד היום בכל שאלה ובקשה, ותיהנו משירות ברמה הגבוהה ביותר, ששם את האינטרסים שלכם בראש סדר העדיפויות.

החזר מס בגין ביטוח חיים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
עלות ביטוח חיים
עלות ביטוח חיים – איך אפשר לשלם פחות ועדיין לדאוג למשפחתכם?

עלות ביטוח חיים אינה זולה, ועם עליית יוקר המחייה, כשהוצאות המשפחה הולכות וגדלות, כולנו מחפשים מצד אחד איך לחסוך, ומצד שני קיימת ההבנה כי לצד הוצאות המשפחה הולכות וגדלות, חייבים לדאוג לרשת ביטחון כלכלית למשפחה, כי במקרה של מות המפרנס, המשפחה עלולה להיתקל בקשיים כלכליים משמעותיים. במאמר זה נסביר מה אפשר לעשות.

קראו עוד »
ביטוחים בזמן חירום
ביטוחים בזמן חירום – כל מה שחשוב לדעת

המציאות הישראלית מחייבת אותנו להיות מוכנים לכל מצב, גם לזמני חירום ומלחמה. במצבים אלו, הצורך להיות מבוטחים כראוי עולה אף יותר, כדי להגן על עצמנו ועל יקירינו ורואים את הסכנה לנגד עינינו. אבל פעולה מתוך פחד, עלולה לגרום גם לטעויות. אז איך לעשות זאת נכון?

קראו עוד »
ביטוח חיים משלים
ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

קראו עוד »
רפורמת ביטוחי חיים
רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.