ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

מהו ביטוח חיים משלים?

פוליסת ביטוח חיים משלים נועדה לספק מענה והגנה כלכלית לבני משפחתו של המבוטח במקרה שבו המבוטח הולך חלילה לעולמו בטרם עת. מי שמעוניין "לרפד" את רשת הביטחון שמספק הביטוח הפנסיוני בצורת ביטוח שארים, יכול לרכוש ביטוח חיים פרטי, המכונה גם ביטוח חיים משלים, כדי למקסם את ההגנה הכלכלית לבני משפחתו.

בעת רכישת הפוליסה ניתן לבחור את הסכום שיקירכם יקבלו, בהתאם לצורכיכם ולתקציבכם. חשוב לדעת שכמו בכל ביטוח חיים, גם כאן תצטרכו למלא הצהרת בריאות, שלפיה ייקבע גובה הפרמיה שתשלמו (לצד אלמנטים נוספים כמו גילכם, עיסוקכם, התחביבים שלכם וכו').

למי כדאי לרכוש ביטוח חיים משלים?

כאמור, רוב האנשים כבר נהנים מביטוח חיים סטנדרטי במסגרת קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים שלהם. לכן, התשובה לשאלה זו אינה פשוטה, ותלויה בצורכיו האישיים של כל אדם. באופן כללי, ניתן לומר כי ביטוח חיים משלים עשוי להיות חשוב עבור אנשים הבאים:

  • מחזיקים בהלוואות גדולות, כגון משכנתא או הלוואה לעסק.
  • נושאים באחריות כלכלית כלפי אחרים, כגון ילדים או הורים.
  • עובדים בתחומים מסוכנים, כגון בנייה או תחבורה.
  • סובלים ממחלה כרונית או מצב רפואי אחר העלול לגרום לאובדן כושר עבודה או חלילה מוות

מה חשוב לדעת על הביטוח?

  • ניתן לרכוש את הביטוח באופן פרטי מחברות הביטוח. מומלץ להיעזר בסוכן ביטוח על מנת להשוות בין הפוליסות – הן מבחינת עלויות הפרמיה והן מבחינת התנאים
  • הביטוח מגיע במגוון רחב של תנאים וכיסויים, לכן חשוב לבחור פוליסה המתאימה לצרכים האישיים.
  • עלות הביטוח משלים משתנה בהתאם לגיל המבוטח, מצבו הבריאותי והכיסויים הנבחרים.

איך לבחור את הפוליסה המתאימה?

על מנת לבחור פוליסה משלימה, כדאי תמיד לערוך השוואת ביטוחי חיים. הפוליסות נבדלות זו מזה הן בתנאים והן בעלויות, ולכן מומלץ לפנות לסוכן ביטוח שיוכל לבצע את ההשוואה על הצד הטוב ביותר ויבהיר לכם את "האותיות הקטנות", כך שיתאימו לכם ולמשפחתכם.

אנחנו בפתרונות עדיפים כבר שנים רבות מתאימים לקהל לקוחותינו ביטוחי חיים, בודקים כפילות בביטוחים ומתאימים לכם פתרונות בתחום הפנסיוני והפיננסי. אנו עובדים עם כל חברות הביטוח המובילות בתחום, ונשמח להכיר אתכם לעומק ולהתאים לכם רשת הגנה כלכלית שתבטיח את עתידם של יקיריכם. השאירו פרטים בטופס כדי שנחזור אליכם או פשוט פנו אלינו עוד היום לתיאום פגישה עם סוכן ביטוח ותיהנו משירות, אמין אובייקטיבי ומקצועי, יחס אישי וחם והכי חשוב שקט נפשי.

ביטוח חיים משלים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
עלות ביטוח חיים
עלות ביטוח חיים – איך אפשר לשלם פחות ועדיין לדאוג למשפחתכם?

עלות ביטוח חיים אינה זולה, ועם עליית יוקר המחייה, כשהוצאות המשפחה הולכות וגדלות, כולנו מחפשים מצד אחד איך לחסוך, ומצד שני קיימת ההבנה כי לצד הוצאות המשפחה הולכות וגדלות, חייבים לדאוג לרשת ביטחון כלכלית למשפחה, כי במקרה של מות המפרנס, המשפחה עלולה להיתקל בקשיים כלכליים משמעותיים. במאמר זה נסביר מה אפשר לעשות.

קראו עוד »
ביטוחים בזמן חירום
ביטוחים בזמן חירום – כל מה שחשוב לדעת

המציאות הישראלית מחייבת אותנו להיות מוכנים לכל מצב, גם לזמני חירום ומלחמה. במצבים אלו, הצורך להיות מבוטחים כראוי עולה אף יותר, כדי להגן על עצמנו ועל יקירינו ורואים את הסכנה לנגד עינינו. אבל פעולה מתוך פחד, עלולה לגרום גם לטעויות. אז איך לעשות זאת נכון?

קראו עוד »
רפורמת ביטוחי חיים
רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.