איתור ביטוח חיים של נפטר – כל המידע שחשוב לדעת

פטירתו של אדם אהוב היא אירוע מורכב ומאתגר עבור קרוביו. בנוסף לתחושות הכאב והאובדן, עליהם להתמודד גם עם בירוקרטיה רבה, כגון איתור ביטוח חיים של נפטר. מי יכול לעזור לכם בתהליך ואיך לקבל את הכסף שמגיע לכם?

למה נדרש איתור ביטוח חיים של נפטר?

ביטוח חיים הוא אחד הביטוחים הנפוצים ביותר בישראל. הוא מספק פיצוי כספי ליורשים או למוטבים במקרה של פטירת המבוטח. אם אינכם יודעים אם ליקריכם היה ביטוח חיים או היכן הוא מנוהל, עליכם לפעול לצורך איתור ביטוח חיים של נפטר, כי ייתכן מאוד והוא הותיר עבורכם סכום משמעותי של כסף, שיכול לעזור לכם וליקירכם בהווה ואף בעתיד.

טיפים לאיתור ביטוח חיים של נפטר

  • החלו את החיפוש בהקדם האפשרי. ככל שתתחילו לחפש מוקדם יותר, כך תגדילו את הסיכויים למצוא את כל הפוליסות הקיימות.
  • אספו כמה שיותר מידע על הנפטר. ככל שתדעו יותר על הנפטר, כך יהיה לכם קל יותר למצוא את הפוליסות שלו. כדאי גם להצטייד בתעודת זהות, תעודת פטירה, תאריך לידה, מספר הטלפון ופרטים מזהים אחרים על מנת שתוכלו להגיש תביעה לחברת הביטוח למימוש הפוליסה.
  • היעזרו בכלים העומדים לרשותכם. אתר הר הביטוח וסוכן ביטוח יכולים לעזור לכם לאתר ביטוח חיים של נפטר.

באיזה כלים ניתן להשתמש לצורך איתור ביטוח חיים של נפטר?

על מנת לאתר ביטוח חיים של נפטר, תוכלו להשתמש באתר הממשלתי שנקרא "הר הביטוח". המיזם של משרד האוצר מרכז בתוכו מידע על כל הפוליסות הקיימות בישראל, וכל זאת באופן נגיש וללא תשלום. ניתן למצוא באתר את שם החברה המבטחת, סוג הפוליסה ומספר הפוליסה. חשוב לדעת שהאתר מרכז אך ורק פוליסות שהן בתוקף.

לחלופין, אם אתם יודעים היכן הנפטר ניהל את פוליסת ביטוח החיים, תוכלו לפנות ישירות לחברת הביטוח. חברות הביטוח מחויבות לפי חוק לספק מידע על פוליסות של נפטרים לבני משפחתם.

איך לקבל את הכסף שמגיע לכם?

לאחר שמצאתם פוליסת ביטוח חיים של נפטר, יש למלא טופס תביעה לקבלת הכסף. טופס התביעה זמין באתר של חברת הביטוח או בלשכת התביעות של החברה. מומלץ להיעזר בסוכן ביטוח שמתמחה בתחום, על מנת שתוכלו לקבל את הכסף בהקדם וללא פינג-פונג מיותר ביניכם לבין חברת הביטוח

כדי למלא את טופס התביעה, תצטרכו לספק את המסמכים הבאים:

  • תעודת פטירה של הנפטר
  • צו ירושה או צו קיום צוואה
  • טופס הצהרת מוטבים

חברת הביטוח תבדוק את התביעה שלכם ותודיע לכם על החלטתה תוך מספר שבועות. אם התביעה תאושר, חברת הביטוח תשלם לכם את הכסף שמגיע לכם.

איך סוכן ביטוח יכול לעזור?

סוכן ביטוח יכול לסייע לכם באיתור ביטוח חיים של נפטר. הוא יכול לגשת למאגרי המידע של חברות הביטוח במקומכם ולמצוא את כל הפוליסות הקיימות על שם הנפטר. כמו כן הוא יכול לסייע לכם בהגשת תביעה לחברת הביטוח על שתוכלו לממש את הפוליסה, ושתוכלו לקבל את הכספים המגיע לכם. וזה בדיוק מה שאנחנו עושים בפתרונות עדיפים. נשמח לעמוד לשירותכם ברגעים הקשים ולהעניק לכם שירות מקצועי ואיכותי שיעניק לכם שקט נפשי.

איתור ביטוח חיים של נפטר
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
רפורמת ביטוחי חיים
רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

קראו עוד »
מה ההבדל בין תקופת אכשרה לבין תקופה המתנה בעולם הביטוח?

כשאנחנו רוכשים ביטוח, המטרה של כולנו זה לקבל שקט נפשי – לא משנה מה קורה, אנחנו רוצים לדעת שיהיה לנו גב כלכלי שיעזור לנו להתמודד עם האירוע שקרה לנו. חברות הביטוח גם רוצות שנרגיש כך, אך הן מעמידות תנאים לכך, כגון תקופת אכשרה או המתנה. אז מה ההבדל ביניהן ולמה זה משהו שחובה שכל מבוטח יכיר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.