מהי עלות תכנון פרישה?

אולי זה ישמע לכם מוזר אבל תכנון הפרישה שלכם צריך להתחיל כבר ביום שבו התחלתם לעבודה. אז איך עושים את זה, מה משפיע על עלות תכנון פרישה ולמה צריך לשים לב?

"היום זה תחילת שארית ימי חייך"

החל מהרגע שבו אתם מתחילים לעבוד אתם צריכים ביחד עם המעסיק שלכם להפריש כספים לטובת חיסכון פנסיוני, בהתאם לחוק פנסיה חובה. גם עצמאים צריכים להפריש לעצמם כספים לטובת עניין זה לפי דרישות החוק. מעסיק או עצמאי שאינם עומדים בדרישות אלה או שמתעכבים במילוי הוראות אלה, עשויים לקבל כנסות.

עם זאת, גם כשנוהגים כחוק, אסור לאף אחד להניח שהפרשות אלה יספיקו עבורו לשנים הארוכות שלאחר הפרישה, במיוחד לאור העובדת שתוחלת החיים רק הולכת ומתארכת ויוקר המחייה רק גדל משנה לשנה. יש לבדוק אחת לכמה שנים את קצבת הפנסיה המשוערת, להבין אם זה יכול למלא את כל צורכיכם בבוא העת ואם לא – לחשוב מה לעשות כדי לגשר על הפער, ויש בהחלט מה לעשות, כפי שיוכיח לכם תהליך שנקרא תכנון פרישה שנעשה עם יועץ פרישה או סוכן פנסיוני מוסמך.

ממה מושפעת עלות תכנון פרישה?

עלות תכנון פרישה היא מושפעת מגורמים רבים ועשויה להשתנות מאדם לאדם. העלות עשויה להשתנות בין אם מדובר באדם או בזוג, מורכבות התיק ואופי הליווי הנדרש. הייעוץ יכול להיות נקודתי או מתמשך.

לרוב, ייעוץ ראשוני ניתן ללא עלות ובמהלך תוכלו להתרשם מיועץ הפרישה שלנו שהוא בעל רישיון לייעוץ פנסיוני, לבחון את כישוריו והכשרתו ולקבל הסבר על מצבכם הפיננסי הנוכחי. למשל, תוכלו לדעת מהי קצבת הפנסיה המשוערת כיום, אילו סכומים יתכן ותצטרכו לאחר פרישתכם, אילו דרכים וכלים קיימים כדי לעזור לכם להגיע לסכומים הנדרשים.

מה חשוב לזכור ולמה לשים לב?

יש לזכור שתכנון פרישה הוא תהליך מורכב שמאפשר לכם לנצל את כספכם באופן מיטבי, תוך התייחסות לפרמטרים רבים, כגון: מצבכם הכלכלי, המשפחתי והאישי, אורח חייכם, הקריירה ו/או המקצוע שלכם, צפי לעתיד וכו'. כמו כן בתכנון פרישה צריך לחפש וכמובן גם למצוא את מכשירי החיסכון והכלים שהכי מתאימים לכם. לשם כך יש לבדוק ולהשוות בין הגופים הפיננסיים שמציעים את התשואות הגבוהה ביותר, דמי הניהול האטרקטיביים ביותר וכדומה. רק כך תוכלו ליהנות מהשקט הנפשי שיש בתכנון, לדעת ולהבין מהם בדיוק הסכומים שיהיו לכם ביותר שתצאו לגמלאות. בדרך כלל תגדלו שעלות תכנון פרישה היא זניחה ביחס לערך שתקבלו ממנה.

נשמח לעמוד לשירותכם

בסוכנות פתרונות עדיפים אנו מעמידים לשירותכם יועצי פרישה מוסמכים ומנוסים עם ניסיון רב בייעוץ הן לשכירים והן לעצמאים. אנו עובדים בצמוד לכל הגופים הפיננסים והפנסיונים ומשתמשים בטכנולוגיה מקדמת המאפשרת התאמה מקסימלית לצורכיכם הייחודיים. פנו אלינו עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ ותיהנו משירות מקצועי ומשקט נפשי.

תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.