תכנון פרישה בהתאמה אישית – כך תעשו את זה נכון

תוכן עניינים

ניהול פיננסי חכם ותכנון פרישה הם צעד נבון לכל אדם לעשות לקראת הגעתו לגיל פרישה. איך התהליך הזה מתבצע הלכה למעשה ומה חשוב לדעת עליו?

מתכננים את העתיד

אף אחד לא יכול לחזות את העתיד, אבל עם זאת, אפשר בהחלט להיערך אליו. באמצעות שילוב בין ידע רב וניסיון עשיר בתכנון וייעוץ פרישה לבין טכנולוגיה מתקדמת אפשר בהחלט למצוא את הדרך להגדיל את הנכסים הפיננסיים שיעמדו לרשותכם בשנות הפרישה.

באמצעות תכנון פרישה נכון תוכלו:

  • לבחור את המוצר הפנסיוני המתאים ביותר לצורך קבלת קצבת הפנסיה
  • לתכנן ולשמור על עתיד משפחתכם ואיכות חייהם באמצעות בחירת הגנות מתאימות וייעוד כספי ירושה
  • לבדוק מהי הקצבה המגיעה לכם
  • לבדוק את זכאותכם להקלות ולהטבות מס
  • לבדוק אם מגיע לכם כספי פיצויים ומענקים
  • לתכנן את עתידכם הכלכלי
  • לסדר את התיק הפנסיוני והביטוחי
  • ליהנות משקט נפשי

למה תכנון פרישה הוא צעד קריטי?

תכנון פרישה הוא עניין שאסור להקל בו ראש, מאחר ורוב ציבור החוסכים אינו מכיר את התוכנית הפנסיונית שלו לעומק, אינו בקי בחוקים או בזכויות המגיעות לו ולכן נדרש ליווי של איש מקצוע שילווה אתכם לקראת הפנסיה.

קיים מגוון רחב של תוכניות פנסיוניות, ונדרש ידע כדי להבין איזו מהן תעניק לכם את הקצבה הגבוהה ביותר ואיזו מהן הכי תתאים לצורכי המשפחה. מעבר לכך, תכנון מס נכון בעת פרישה וקיבוע זכויות מאפשר לכם להגיע לחיסכון של מאות אלפי שקלים.

ללא ליווי מקצועי ותהליך של תכנון פרישה על ידי איש שמכיר היטב את החוקים ואת הזכויות המגיעות לכם, אתם עלולים להפסיד סכומים עצומים, שיכולים בקלות להגיע גם לעשרות ואפילו מאות אלפי שקלים. תכנון פרישה אופטימלי הוא חיוני כד להתחשב בצרכים הייחודיים של החוסך ושל משפחתו, על מנת שיוכל החוסך לכלכל את משפחתו על הצד הטוב ביותר, הן מבחינת הגדלת גובה הקצבה, הן באמצעות חיסכון במיסוי ובבחירת התוכנית הפנסיונית הנכונה עבור והן באמצעות התאמת הגנות ראויות לשאריו.

מעבר לכך, תכנון פרישה עוזר לכם לקבל החלטות הרות גורל, כאלה שנועדו לכלכל אתכם ואת משפחתכם הן לאורך כל ימי חייכם, והן לאחר שתלכו לעולמכם בבוא היום. חשוב לדעת שקבלת החלטות שגויה עלולה להשפיע על כל עתידכם, ולא ניתן להתחרט ולשנות אותן!

מתי כדאי להתחיל תכנון פרישה?

תכנון פרישה כדאי להתחיל כמה שיותר מוקדם תמיד. אחת לתקופה יש לבדוק את מוצרי החיסכון (והביטוח) שלנו, ולבדוק שהכול תקין. דחיית העיסוק או המנעות ממנו תמנע מכם לבצע תכנון פרישה ומקצועי בעתיד. חשוב לבדוק לאורך הדרך את דמי הניהול שאתם משלמים, את התשואות ופרמטרים אחרים בכל החסכונות שצברתם לאורך הזמן, על מנת להגדיל את החסכונות שלנו ככל הניתן לקראת שנות הגמלאות .


ליווי צמוד לאורך כל הדרך

המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עומדים לשירותכם בכל שלב בדרך: החל מאיסוף הנתונים שלכם, דרך ייעוץ מיסוי פרישה ועריכת היכרות בין שלל המודלים האפשריים לפרישה והאפשרויות למימוש הכספים כדי לספק מענה ליעדים ולמטרות שלכם, התאמת הוצאות שוטפות

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.