כל מה שרציתם לדעת על פנסיית נכות מקרן הפנסיה

תוכן עניינים

אחד היתרונות המובהקים של קרן הפנסיה הוא שבמסגרת נכללת האפשרות לקבל פנסיית נכות. אז מהם התנאים לקבלת פנסיית נכות בקרן הפנסיה בעקבות אובדן כושר עבודה, מהי תקופת האכשרה וכיצד ממשים את זכות זאת בעת הצורך?

חשיבותה של פנסיית נכות

פנסיית נכות היא עניין קריטי עבור כל אדם שמפרנס את עצמו ואת משפחתו. אובדן כושר עבודה כתוצאה מתאונה, פציעה או מחלה עלול לפגוע באופן דרמטי בהכנסתכם. הביטוח הניתן באמצעות קרן פנסיה, מאפשר לכם לקבל פנסיית נכות במקרה שכזה, ולדאוג שגם תקבלו חלק משמעותי מהשכר שהייתם מקבלים וגם המשך הפקדות לפנסיה במקומכם.

מהי פנסיית נכות וכמה כסף מקבלים?

פנסיית נכות מקרן פנסיה דומה במהותה לקצבת אובדן כושר עבודה שניתן לאדם מחברת הביטוח. כשעובד מאבד את יכולתו לעבוד באופן מלא או חלקי, כתוצאה מפגיעה פיזית או מנטלית, ונקבעו לו 25% נכות לפחות, הוא זכאי לקבל פנסיית נכות. במקרה כזה המבוטח יהיה זכאי לפנסיה של עד 75% מגובה המשכורת המובטחת.

איך מקבלים פנסיית נכות?

חשוב לציין שפנסיית נכות ניתנת רק למי שהוכר לפי תקנון קרן הפנסיה, בהתאם לקריטריונים שהיא עצמה הגדירה. בדרך כלל מדובר בהגדרה של 25% נכות לכל הפחות בהם משולם פיצוי חלקי ועד 100% נכות שבהם משולמים כאמור עד 75% מהמשכורת המבוטחת.

האם הקרן יכולה לדחות תביעת פנסיית נכות?

בהחלט. לעתים קרן הפנסיה תדחה את התביעה מאחר והמבוטח אינו עומד בפרמטרים שהציבה. במקרים מסוים היא עשויה לטעון כי המבוטח לא איבד את יכולת להשתכר ואינו נחשב כמי שאיבד את כושר עבודתו (כלומר הוא יכול לעסוק בתחום אחר דומה לזה שבו הוא עסק), או כי המבוטח סבל ממצב רפואי קודם בטרם הצטרף לקרן ולא השלים את תקופת האכשרה העומדת על פרק זמן של 60 חודשים (=5 שנים) מיום ההצטרפות וכדומה.

חשוב לציין כי יש דרך להימנע ממצב כזה באמצעות מטריה ביטוחית לפנסיה. מדובר בכלי המאפשר לכם להגדיר הגדרת עיסוק ספציפית, ביטול תקופת האכשרה וכן פיצוי בגין קיזוז מול גורם אחר. 

כיצד סוכן ביטוח פנסיוני יכול לעזור במצב כזה?

סוכן הביטוח הפנסיוני משמש כמעין מתווך ביניכם לבין חברת הביטוח, החל מיום הצטרפותכם. הוא זה שממליץ לכם על קרן פנסיה מומלצת תוך התחשבות בתשואות ובפרמטרים אחרים, הוא זה שמנהל מול החברה משא ומתן על דמי הניהול שאתם משלמים והוא זה שגם דואג לסייע לכם למצות את זכויותיכם מול חברת הביטוח, בעת הצורך.

לכן, כדי להעלות את הסיכוי משמעותית שקרן הפנסיה תכיר בזכאותכם לקבל פנסיית נכות, מומלץ לפנות לסוכן הביטוח הפנסיוני, שיידע להציג לקרן הפנסיה שלכם את מצבכם, להשמיע את הטיעונים שלכם, להילחם ולתבוע את מה שמגיע לכם לקבל בהתאם לתקנון של הקרן.

חשוב לדעת שאף ניתן לערער על החלטת הקרן, ומאחר ומדובר בוועדת ערר אשר מתקיימים על ידי קרן הפנסיה עצמה ולא בבית המשפט, חשוב להיעזר במי שמכיר את המערכת מבפנים, ולאו דווקא לפנות לעורך דין בתחום זה. קביעת הוועד היא סופית ולא תהיה אפשרות להתערב בבית הדין לעבודה או לכל ערכאה אחרת בהחלטה זו.

רוצים לוודא שיש לכם כיסוי מתאים או לרכוש מטריה ביטוחית?

המומחים של פתרונות עדיפים עומדים לשירותכם בכל עניין ושאלה. נשמח להכיר אתכם, לבדוק עבורכם את התיק הפנסיוני והביטוחי שלכם ללא עלות, להציע לכם אפשרויות לשיפור התיק הקיים וכמובן גם לייצג אתכם בעת הצורך מול הגורמים הרלבנטיים. אנחנו עובדים כבר שנים רבות עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות בארץ ומשתמשים במערכת מתקדמת המאפשרת השוואה מעמיקה בין כל אפשרויות החיסכון הפנסיוני. כמו כן יש לנו ניסיון רב בהתאמת פתרונות ביטוחיים ללקוחות פרטיים ועסקיים כאחד. אז למה אתם מחכים? צרו קשר עוד היום למען השקט הנפשי שלכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
האם כדאי למשוך כספי פנסיה
האם כדאי למשוך כספי פנסיה כדי לכסות את המשכנתא ואת ההלוואות?

הריבית הגבוהה מביאה לכך שיותר ויותר ישראלים מושכים את קרנות הפנסיה וההשתלמות ושוברים חסכונות על מנת לכסות את המשכנתא והלוואות אחרות. האם גם לכם כדאי, אילו השלכות צפויות לטווח הארוך ומה אפשר עוד לעשות כדי לא לכרוע תחת הנטל?

קראו עוד »
ביטוח פנסיה לעובד חדש
ביטוח פנסיה לעובד חדש – כל מה שחשוב לדעת

ביטוח פנסיה לעובד חדש הוא אינו דבר מובן מאליו, וזאת למרות שבמדינת ישראל קיים חוק שלפיו כל מעסיק חייב לשלם פנסיה לעובדים שלו. במאמר זה, נדון על ההיבטים השונים של הפקדה לפנסיה לעובד חדש, ונציע לך כמה טיפים שיעזרו לך להתחיל לחסוך לפנסיה כבר היום.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.