בדיקת כפל ביטוחי בריאות

הבריאות שלנו ושל יקירינו היא ללא ספק חשובה, ולכן טוב לבטח את עצמנו באופן פרטי. אבל האם אתם מודעים לכך שיתכן ואתם "זורקים" כסף מדי חודש כי אתם משלמים על יותר מביטוח בריאות אחד? באמצעות בדיקת כפל ביטוחי בריאות תוכלו לוודא שאתם משלמים רק על מה שצריך.

כ- 40% משלמים על יותר מביטוח בריאות אחד

לפי נתונים שפורסמו כמעט חצי מהאוכלוסיה משלמת על ביטוחי בריאות סכומים מיותרים, ויש מי שיטען שלמעשה הנתונים הרבה יותר גבוהים, ושיש אנשים שגם משלמים על 3 ביטוחי בריאות. למה מיותרים? כי אם חלילה יקרה לכם מקרה ביטוחי כלשהו, תוכלו לקבל פיצוי או החזר כספי אך ורק מחברת ביטוח אחת.

ועדת הכספים של הכנסת קיימה דיון בנושא התשלומים המיותר, ורשות שוק ההון הציגה את הנתונים שמוכיחים שעדיין קיימת חוסר מודעות בקרב הציבור בעניין זה: הציבור משלם מדי שנה למעלה מ- 3.5 מיליארדי שקלים על כיסויים ביטוחיים במסגרת ביטוח בריאות פרטי, שהוא מקבל מפוליסה אחרת שיש ברשותו.

למה זה קורה?

כפל ביטוחי יכול לנבוע מ- 2 סיבות עיקריות:

חוסר מודעות – מדי פעם נציגי חברות ביטוח מתקשרים ללקוחות שמבוטחים בביטוחים אחרים ומציעים להם שלל ביטוחים, לעתים אנשים לא זוכרים אילו ביטוחים יש כבר ברשותם, וכדי לא לקחת סיכון, משתכנעים לבטח את עצמם. למשל, יש לא מעט מקומות עבודה שמבטחים את העובדים שלהם באופן קולקטיבי בביטוחי בריאות. לעתים אנחנו כבר מבוטחים.

מידע מוטעה – קיימים ביטוחים מסוימים שכן ניתן לבטח בהם את עצמנו ביותר מחברה אחרת, ובעת הצורך אנחנו נקבל פיצוי כפול (או שמשפחתנו תקבל). מידע זה גורם לאנשים מסוימים לחשוב שזה נכון גם לגבי ביטוחי בריאות, אבל בפועל זה לא ככה. אם מגישים תביעה להחזר כספי עקב טיפול, שירות, תרופה, ניתוח וכדומה, נוכל ליהנות רק מכיסוי של חברת ביטוח אחד.

מה אפשר לעשות?

קיימות בישראל כמה וכמה חברות ביטוח שמציעות ביטוח בריאות פרטי. מדובר בביטוח הכרחי עבור כל אדם באשר הוא. בעזרתו תוכלו לממן גם מקרים רפואיים נפוצים וגם מקרים נדירים יותר: מהתייעצויות עם רופאים מומחים דרך טיפולים רפואיים בארץ ובחו"ל ותרופות שמחוץ לסל ועד לניתוחים, להשתלות ולטיפולים חדשניים ומצילי חיים.

כאמור, בכל זאת קיים קושי עבור האדם הממוצע לדעת אילו כיסויים קיימים בפוליסות שהוא רכש ובאלה שהוא מעוניין לרכוש. חוסר זמן, ידע והבנה בקרב הציבור, לצד שינויים תכופים בפוליסות, מביא לתופעה הנפוצה שמכונה כפל ביטוחי – רכישה מיותרת של פוליסות מרובות בעלות סעיפים דומים. לכן בדיקת כפל ביטוחי בריאות היא האופציה היחידה שתאפשר לכם לחסוך כספים.

בדיקת כפל ביטוחי בריאות חוסכת לכם

בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מתמחים בבדיקת תיק ביטוחים, ואף מציעים את הבדיקה בחינם לקהל הרחב. במסגרת הבדיקה תשבו עם סוכן ביטוח ותיק ומנוה, שיוציא עבורכם דוח הכולל את כל הכיסויים הקיימים, כדי שקודם כל תראו את התמונה המלאה. לאחר מכן, הוא יבחן עבורכם כל פוליסה לעומק ויסביר לכם על מה כדאי לוותר ומה להשאיר. כמו כן הוא יאתר גם חוסר ביטוחי וימליץ לכם על כיסוי מתאים, כדי שבעת הצורך תהיה מכוסים.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
בדיקת תיק ביטוח
בדיקת תיק ביטוח – למה זה חשוב, מה זה כולל ולמי זה מתאים?

ביטוחים הם חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים. אנחנו משלמים עליהם מדי חודש כדי להגן על עצמנו ומשפחתנו במקרה של אירוע בלתי צפוי. עם זאת, לא תמיד אנחנו בטוחים שהביטוחים שלנו אכן מספקים לנו את הכיסוי שאנחנו צריכים. בדיקת תיק ביטוח מקצועית יכולה לעזור לנו להבטיח שהביטוח שלנו מותאם למצבנו האישי, משפחתי וכלכלי.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.