מה ההבדל בין קרן השתלמות לקרן פנסיה?

אחת השאלות הנפוצות שבה אנחנו נתקלים כמעט על בסיס יומיומי היא מה ההבדל בין קרן השתלמות לקרן פנסיה, ולא רק בקרב חסכים צעירים. המומחים שלנו בפתרונות עדיפים עושים סדר במונחים.

כדי להבין מה ההבדל בין קרן השתלמות לקרן פנסיה צריך קודם לדבר על המשותף

אי אפשר לענות על השאלה מה ההבדל בין קרן השתלמות לקרן פנסיה מבלי להבין בעצם ממה נובע הבלבול. אז הנה מספר קווי דמיון שניתן למצוא בין שני מוצרי החיסכון האלה:

  • הן שכירים והן עצמאים יכולים להפנות את כספם לשני אפיקי חיסכון אלה.
  • שני המוצרים מנוהלים ע"י גופים מקצועיים בשוק ההון במטרה להשיג תשואה כמה שיותר גבוהה
  • שני המוצרים מאפשרים ליהנות מהפלא השמיני בתבל – אפקט הריבית דריבית
  • על שני המוצרים משלמים דמי ניהול
  • חיסכון בשני האפיקים האלה מעניק לחוסך הטבות מס מסוימות
  • משני המוצרים תוכלו לקבל הלוואה בתנאים מעולים
  • בשניהם ניתן להפקיד כספים במגוון רחב של מסלולים

אז מה ההבדלים בין קרן השתלמות לקרן פנסיה?

כפי שזה עתה קראתם, קיימים לא מעט נקודות דמיון בין שני מוצרי החיסכון, ולכן נשאלת השאלה מה ההבדל בין קרן השתלמות לקרן פנסיה. כי הרי אם היו דומים, לא היה צורך בשניהם, מן הסתם. אז זהו, שאתם לגמרי צודקים ויש המון הבדלים בין שני המוצרים. לצורך הנוחות נסכם את הדברים בטבלה:

נושא קרן השתלמות קרן פנסיה
תקופת החיסכון חיסכון לטווח הבינוני-ארוך. לאחר 6 שנים ניתן למשוך את כל כספי החיסכון (במקרים מסוימים כבר אחרי 3 שנים). חיסכון ארוך טווח, המיועד לשמש אתכם בשנות הפנסיה. רק לאחר גיל פרישה תוכלו לבקש להתחיל לקבל קצבה חודשית.
האם חובה? המעסיק אינו מחויב לספק לעובדיו קרן השתלמות, וגם עצמאי אינו מחויב להפריש כספים לטובת קרן פנסיה. עם זאת, מאחר ומדובר במוצר חיסכון בעל יתרונות רבים, כדאי מאוד שיהיה לכם לפחות קרן אחת. קיים חוק פנסיה חובה המחייב כל אזרח ישראלי להפקיד כספים לטובת הפנסיה בקרן פנסיה או בכל מוצר פנסיוני אחר, בין אם הוא שכיר ובין אם הוא עצמאי. שכירים נהנים מהפקדה משותפת ביחד עם המעסיק.
ביטוחים אין כולל ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח חיים

לסיכום – איפה הכי כדאי לחסוך?

אחרי שקראתם מה ההבדל בין קרן השתלמות לקרן פנסיה, יתכן והתשובה כבר ברורה: קרן השתלמות היא מוצר משלים לקרן פנסיה (או למוצרים פנסיוניים אחרים), ואינה מהווה תחליף. לכן, במצב אידיאלי כדאי מאוד שתהיה לכם קרן השתלמות בנוסף למוצר פנסיוני אחר, בין היתר כדי שתוכלו ליהנות מחיסכון משמעותי יותר בשנות הפנסיה או כדי שתוכלו לחסוך לטובת מטרה כלשהי ולהגדיל את הונכם באמצעות אפקט הריבית דריבית.

חשוב לזכור שעל מנת לפתוח קרן השתלמות או קרן פנסיה, חשוב מאוד לערוך השוואה דקדקנית בין כל הגופים המנהלים את המוצרים האלה, ולא להסתפק רק במבט חטוף בתשואות ו/או בדמי ניהול כי יש הרבה מעבר למה שנראה לעין בטבלאות שכולנו מכירים.

וכאן אנחנו נכנסים לתמונה

צרו קשר עוד היום עם המומחים שלנו בסוכנות הביטוח פתרונות עדיפים. אנחנו עובדים כבר שנים רבות עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות בארץ ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה יסודית תוך התייחסות לכל הפרמטרים הנדרשים לצורך קבלת החלטות נכונה. נשמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם מענה אדיב ומקצועי שייתן לכם שקט נפשי.

מה ההבדל בין קרן השתלמות לקרן פנסיה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות הפניקס
קרן השתלמות הפניקס

קרן השתלמות הפניקס היא אחת הקרנות הגדולות והמבוקשות בענף הפנסיוני. אילו מסלולים היא מציעה, מי עומד מאחוריה, מהם יתרונותיה ומה חייבים לשקול לפני שמחליטים להצטרף אליה

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.