שעבוד קרן השתלמות – באילו מקרים זה כדאי?

שעבוד קרן השתלמות היא אחת האפשרויות העומדות בפני מי שמעוניין לקבל הלוואה. מהם היתרונות של הלוואה זו בהשוואה לשאר האלטרנטיבות, מהם החסרונות ואיך לבצע זאת הלכה למעשה? כל הפרטים לפניכם.

למה שווה לשקול לשעבד את קרן השתלמות?

קרן השתלמות היא אפיק חיסכון לטווח בינוני-ארוך, המאפשרת לכם לחסוך כסף וליהנות מהטבות מס. ניתן למשוך את הכסף כעבור 6 שנים בפטור מלא ממס הכנסה וממס רווחי הון, ואפילו תוך 3 שנים אם תשתמשו בכסף לטובת מטרתו המקורית – לימודים, השכלה, השתלמויות וכו'.

עם זאת, לא כדאי למהר למשוך את הכסף, בגלל שתפספסו את האפשרות להרוויח עוד תשואות וגם בגלל שניתן לקבל הלוואה מעולה על חשבונה. לכן שעבוד קרן השתלמות הוא פתרון מעולה למי שחשוב לו מצד אחד לקבל כסף באופן מיידי ומצד שני להמשיך ליהנות מיתרונותיה.

מה זה אומר שעבוד קרן השתלמות?

ניתן לשעבד את הקרן לטובת הלוואה, או במילים אחרות – להשתמש בכספים שנחסכו בקרן כבטחון להלוואה. הגוף שמלווה לכם כסף מן הסתם לא רוצה להסתכן שמה הוא יפסיד את הכסף שהוא נתן לכם, ובמקרה הזה – אין עבורו סכנה. כי במקרה של אי-פרעון ההלוואה, המלווה יוכל פשוט להשתמש בכספי קרן ההשתלמות כדי לכסות את החוב שלכם כלפיו. לכן זה מקרה של WIN-WIN לשני הצדדים.

היתרונות לשעבוד קרן השתלמות:

  • ריבית נמוכה יותר: הריבית על שעבוד קרן השתלמות בדרך כלל נמוכה יותר מאשר ריבית על הלוואה רגילה. הסיבה לכך היא, כאמו, שהמלווה יודע שהוא יכול להשתמש בכספי קרן ההשתלמות כדי לכסות את חובו במקרה של אי-פרעון.
  • הלוואה נוחה יותר: הלוואה מבוססת קרן השתלמות היא לרוב נוחה יותר מאשר הלוואה רגילה. ניתן לפרוע את ההלוואה בתשלומים חודשיים, והיא לא דורשת ערבים או בטחונות נוספים.
  • אפשרות לתת לכסף להמשיך לעבוד: לאחר שאתם מקבלים את ההלוואה, הכסף שבקרן ההשתלמות שלכם ממשיך לעבוד בשבילכם וצובר תשואות בהתאם לאפקט הריבית דריבית.

החסרון לשעבוד קרן השתלמות:

 גובה ההלוואה המקסימלי שניתן לקבל מבוסס על הסכום שנחסך בקרן השתלמות. מקרן התשלמות נזילה ניתן לקבל עד כ- 80% הלוואה ומקרן שאינה נזילה ניתן לקבל עד כ- 50% מהסכום.

האם זה כדאי?

באופן כללי, שעבוד קרן השתלמות יכול להיות כדאי במקרים הבאים:

  • כאשר אתם זקוקים להלוואה בסכום קטן יחסית, כגון הלוואה לצורך שיפוץ או קניית רכב.
  • כאשר אתם זקוקים להלוואה בתנאים נוחים, כגון ריבית נמוכה ואפשרות להחזיר את ההלוואה בתשלומים חודשיים.
  • כאשר אתם לא יכולים לקבל הלוואה אחרת, כגון הלוואה מבנק


שעבוד קרן השתלמות הוא אופציה נוחה לקבלת הלוואה, אך חשוב לשקול היטב את היתרונות והחסרונות לפני שמחליטים לעשות זאת .לכן, אם אתם שוקלים לשעבד את קרן ההשתלמות שלכם, כדאי להתייעץ עם יועץ פיננסי כדי להבין את היתרונות והחסרונות של ההחלטה זו.

יש לכם שאלות נוספות או רוצים לשעבד את הקרן ולא בטוחים איך? פנו אלינו!

בסוכנות פתרונות עדיפים אנו מעמידים לשירותכם צוות מקצועי של סוכני ביטוח שעובד כבר שנים רבות מול כל הגופים הפיננסיים המובילים במשק. נשמח לייעץ לכם בבחירת ההלוואה האידיאלית, תוך התייחסות לסכום ההלוואה, הריבית, משך ההלוואה ותנאי הפירעון, וללוות אתכם לאורך כל הדרך. אז אם אתם רוצים לקבל הלוואה וליהנות משקט נפשי, אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום.

שעבוד קרן השתלמות

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
בקשת הלוואה מקרן השתלמות
בקשת הלוואה מקרן השתלמות – צעד אחר צעד

בקשת הלוואה מקרן השתלמות מאפשרת לכם להשתמש בכספי החיסכון שלכם לכל מטרה, ובמקביל לתת לכסף להמשיך לעבוד בשבילכם. מהם תנאי ההלוואה, למי זה כדאי ואיך סוכן פנסיוני יכול לסייע לכם? במאמר זה נגלה לכם את כל התשובות.

קראו עוד »
קרן השתלמות מנורה
קרן השתלמות מנורה

קרן השתלמות מנורה מבטחים היא שיכת לאחת מחברות הביטוח הגדולות, המוכרות והיציבות   בארץ. מהם היתרונות שלה, אילו מסלולי השקעה תוכלו למצוא בה ומה חשוב לזכור לפני שאתם מחליטים להצטרף אליה?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.