האם קרנות השתלמות יעילות יותר לחיסכון בהשוואה לאפשרויות אחרות?

קרן השתלמות היא אמנם אחת האופציות האהובות בישראל, אך נשאלת השאלה האם הפופולריות שלה אכן מוצדקת או שאולי קיימות אפשרויות טובות יותר לחיסכון ולהשקעה לטווח הבינוני ארוך? במאמר זה ננסה לענות על השאלה.

מהי קרן השתלמות?

קרן השתלמות היא כלי חיסכון פופולרי, המאפשרת לחסוך כסף לטווח הבינוני-ארוך. קרנות השתלמות מנוהלות ע"י חברות ביטוח ובתי השקעות שמשקיעים עבורכם את כספי החיסכון במגוון נכסים, כגון מניות, אג"ח, קרנות נאמנות ועוד. ניתן להפקיד בה כספים עד לגובה התקרה, שמתעדכן בכל שנה.

כיצד יעילות באה לידי ביטוי בעולם החיסכון?

יעילות היא מושג מופשט, שניתן להגדיר במספר דרכים. בתחום החיסכון, יעילות יכולה להתבטא במספר דרכים, כגון:

  • תשואות גבוהות: כלי חיסכון יעיל הוא כלי שמספק תשואות גבוהות יותר מחלופות אחרות.
  • סיכון נמוך: כלי חיסכון יעיל הוא כלי שמספק תשואות גבוהות עם סיכון נמוך.
  • גישה נוחה: כלי חיסכון יעיל הוא כלי נגיש וקל לשימוש וזמין לכולם.

קרן השתלמות בהחלט עונה על הגדרות אלה: ההיסטוריה מראה שהיא מצליחה לספק תשואות נאות (כ- 8% בממוצע ל- 5 שנים במסלול הכללי), ניתן לשלוט על רמת הסיכון באמצעות בחירת מסלול השקעות התואם לרמה המתאימה לחוסך וכמו כן היא נוחה יחסית לתפעול, כיוון שמי שמתפעל אותה עבור החוסך הם הגופים המנהלים.

השוואה לחלופות אחרות לחיסכון

ניתן לומר כי קרנות השתלמות הן כלי חיסכון יעיל בהשוואה לחלופות אחרות לחיסכון, כגון:

  • פיקדונות בנקאיים :פיקדונות בנקאיים הם כלי חיסכון בטוח, אך הם מספקים תשואות נמוכות יחסית.
  • קופות גמל להשקעה: קופות גמל להשקעה מציעות הטבות מס פחותות בהשוואה לקרנות השתלמות (ניתן לקבל הטבת מס רק אם מושכים את הכסף בגיל פרישה בתור קצבה)
  • פוליסת חיסכון: פוליסות חיסכון גם כן מציעות הטבות מס פחותות בהשוואה לקרנות השתלמות ואף מציעות גמישות פחות טובה מהן (בקרן השתלמות ניתן לנייד את החיסכון לגוף מנהל אחר בכל עת ללא קנס או מס, ובפוליסת חיסכון אמנם ניתן לעשות זאת, אך מדובר באירוע מס)

מה משפיע על יעילותה של קרן השתלמות?

ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על יעילות קרנות השתלמות, כגון:

  • מסלול ההשקעה: ישנם סוגים רבים של מסלולי השקעה בקרנות השתלמות, המציעות רמות סיכון ותשואות שונות.
  • דמי הניהול: דמי הניהול הם מה שחברת ההשקעות גובה עבור ניהול הקרן. דמי ניהול נמוכים יותר יגדילו את התשואות של המשקיעים בטווח הארוך.
  • גובה החיסכון החודשי: ככל שהסכום שצברת עד כה גבוה יותר וכלל שתבצעו יותר הפקדות לקרן, תצברו יותר תשואה ויותר ריבית דריבית, וכך תוכלו להגדיל את סכום החיסכון בטווח הארוך.

איך לבחור קרן השתלמות שתתאים לכם כמו כפפה ליד?

קרנות השתלמות בישראל הן כלי חיסכון יעיל, המציע תשואות גבוהות עם סיכון נמוך. קרנות השתלמות הן אופציה טובה לחיסכון לטווח הבינוני ארוך וגם למי שמעוניין לקבל הלוואה בתנאים אטרקטיביים.

על מנת לבחור את קרן ההשתלמות המתאימה ביותר לצרכים ולמטרות שלכם, חשוב להתייעץ עם סוכן פנסיוני בעל ידע וניסיון מוכח בתחום. אצלנו בפתרונות עדיפים מתאימים מוצרי חיסכון והשקעה לשכירים ולעצמאים כבר שנים רבות, ועובדים עם כל הגופים המנהלים המובילים במשק. פנו אלינו עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ ותיהנו מחיסכון והשקעה בראש שקט.

האם קרנות השתלמות יעילות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
כלל קרן השתלמות
כלל קרן השתלמות

כלל קרן השתלמות היא אחת הקרנות המבוקשות בישראל. אילו יתרונות היא מציעה לחוסכים, אילו מסלולי השקעה פתוחים בפניכם ומה עוד חשוב שתדעו לפני שאתם מצטרפים?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.