לקראת השנה החדשה: איך ליצור ביטחון כלכלי בתקופה של אי ודאות?

ההוצאות לא נגמרות? מרגישים איך הכסף בורח לכם בין האצבעות? אם אתם לא מצליחים לחסוך כסף ומחפשים דרך לאפשר לעצמכם מרווח נשימה כלכלי, הגעתם למקום הנכון. כך תפתחו את השנה החדשה ברגל ימין.

החיים בלתי צפויים? זה הזמן לגבש תוכנית ומטרות

השנים האחרונות זימנו לנו לא מעט הפתעות פחות משמחות: קורונה, אינספור מערכות בחירות, אינפלציה ועוד. כל אלה מצביעים על דבר אחד: הצורך ליצור ביטחון כלכלי. החדשות הטובות הן שבהחלט ניתן ליצור אותו גם כעת, בתקופה של אי ודאות, באמצעות תכנןו נכון. כולנו יכולים להגיע למצב של ביטחון כלכלי ואפילו למצב של עצמאות כלכלית, כלומר שהתשואות של החסכונות שלנו יוכלו לממן לפחות חלק מההוצאות השוטפות שלנו.

5 צעדים שיעזרו לכם לבנות תוכנית ליציבות ולביטחון כלכלי

1) הגדילו את מקורות ההכנסה שלכם

אם אתם שכירים, תוכלו לבקש העלאה כדי להגדיל את ההכנסה החודשית שלכם. אמנם מדובר בשיחה לא נעימה, אבל אם אתם מספקים ערך משמעותי במקום העבודה שלכם, אין לכם סיבה להתבייש ולבקש תגמול ראוי. הכינו רשימה של כל ההישגים והתרומות המקצועיות שלכם, להתבונן בטבלאות שכר ולהסביר למנהל שלכם מדוע אתם חושבים שמגיעה לכם העלאה. מעבר לכך, תוכלו לנסות לשפר את תנאי השכר שלכם – למשל לבקש מהמהעסיק שלכם לפתוח קרן השתלמות, שבה על כל שקל שאתם מפקידים הוא יכול להפריש עד פי 3.

גם אם הבקשה שלכם נדחתה על הסף, תמיד קיימת האפשרות לייצר הכנסה נוספת באמצעות עבודה נוספת בין אם כשכירים ובין אם כפרילנסרים או כעצמאים.

2) לצמצם את הבזבוזים

לא משנה כמה אנחנו מרוויחים, תמיד אנחנו מוציאים כמעט מדי חודש סכומים משמעותיים על הוצאות לא הכרחיות: אוכל מהמסעדה האהובה עלינו לעבודה, קניות של בגדים ומוצרים אחרים שלא בהכרח צריכים ועוד. חלקנו משוכנעים שאנחנו צריכים "לחיות" וזו הדרך שלנו לחיות, אבל האמת היא שכולנו יודעים שאפשר להסתפק גם בקצת פחות.

אם אתם תוהים בסוף החודש "איפה הכסף", סימן שאתם מוציאים יותר מדי. בנו תקציב וחלקו אותו להוצאות חיוניות, בזבוזים וחיסכון. כך תגלו איך מדי חודש תוכלו להגיע לחיסכון של מאות ואפילו אלפי שקלים.

3) תנו לכסף לעבוד בשבילכם

הגדלתם את ההכנסות, צמצמתם את הבזבוזים וכעת זה הזמן להשקיע את הכסף ולגרום לחיסכון שלכם לגדול. אמנם אנחנו כעת בתקופה שהריבית על הפקדונות בבנקים עולה מעט, אך חשוב לדעת: כסף שיושב בפיקדון מאבד את ערכו. כי אם הריבית על הפיקדון היא 2-3% ושיעור האינפלציה הוא 5%, הכסף פשוט נשחק. ואם זה לא מספיק, אז הכסף שלכם "נעול" לתקופה של שנה ואפילו יותר.

כדי למצוא חלופה הולמת לפיקדונות בבנק חייבים למצוא כלי בעל פוטנציאל תשואה גבוה היותר משיעור האינפלציה, לדוגמה – קופת גמל להשקעה. באפיק ההשקעה הפופלרי הזה הכסף שלכם מושקע בשוק ההון במגוון מסלולי השקעה ומנוהל ע"י מנהלי השקעות מקצועיים ומנוסים. יתרונו המובהק הוא בכך שהכסף נשאר נזיל, ואפשר למשוך את הכסף בכל עת ומבלי לשלם עמלת יציאה או קנס.

4) מצו את זכויותיכם ואת הטבות המס שהמדינה מעניקה לכם

המדינה מעניקה הטבות מס משמעותית לכל מי שחושב צעד אחד קדימה וחוסך לטווח הארוך. כך, מי שחוסך בקופת גמל להשקעה עד גיל 60 ומושך את הכסף כקצבה, נהנה מפטור ממס רווחי הון (בעוד שבהשקעות אחרות משלמים 25% מס רווחי הון), ובנוסף פטור ממס הכנסה על הקצבה. בשל הטבות משמעותיות אלו, קיימת תקרת הפקדה שנתית בקופ"ג להשקעה שהיא 72,616 ₪ (נכון לשנת 2022). אם ברצונכם להפקיד יותר כסף תוכלו לפתוח קופ"ג להשקעה על שם כל אחד מבני המשפחה או לחלופין לפתוח פוליסת חיסכון.

5) תייצרו מכפילי כוח

לאחר שתצליחו להגדיל את החיסכון החודשי שלכם ולאחר שתשקיעו את הכסף באפיק המתאים ביותר לצורכיכם ולמטרותיכם, זה הזמן פשוט… לא לעשות כלום. תנו לכסף שלכם את הזמן וההזדמנות לעבוד בשבילכם, במקום למשוך את כספי החיסכון. רק כך אפקט הריבית דריבית יצליחו לפעול ולהגדיל את החיסכון שלכם באופן משמעותי, כלומר: ההשקעה שלכם מניבה רווחים, שמושקעים מחדש ומניבים תשואה נוספת שגם היא מושקעת ומניבה תשואה וכך שוב ושוב. בהשקעה לטווח הארוך החיסכון יכול לגדול באופן משמעותי והרווח כולו שלכם.

צריכים יעוץ והכוונה בבחירת גמל להשקעה או כל אפיק השקעה אחר?

המומחים שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים עומדים לשירותכם בכל שאלה ובקשה, וישמחו להציע לכם יד מכוונת. הסוכנות שלנו עובדת בצמוד לגופים הפיננסיים המובילים במשק הישראלי ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת להשוות בין כל האפשרויות ולהתאים לכם את האפשרות האולטימטיבית לחיסכון אפקטיבי. אז למה אתם מחכים? צרו קשר עוד היום ותיהנו משירות ברמה הכי גבוהה ומשקט נפשי.

ביטחון כלכלי
מעוניינים לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.