הרפורמה בביטוח בריאות חוסכת לכם עשרות אלפי שקלים!

משרד האוצר מעניק לכם הזדמנות נדירה להוזיל באופן משמעותי את התשלום על ביטוחי הבריאות הפרטיים שלכם באופן משמעותי. מי שמנצל את ההזדמנות חוסך עד 50% בתשלום על הביטוחים. מה צריך לעשות לשם כך?

מדוע התעורר צורך ברפורמה בביטוח בריאות?

בעבר, המבוטחים היו צריכים לצאת בעבודת מחקר מעמיקה כדי להבין כיצד להשוות כיסויים ומחירים בין פוליסות בריאות: לראות את רשימת הרופאים המנתחים, לבחון מהם הבדיקות הרפואיות החדשות שמקבלות כיסוי ועוד. עבור האדם הממוצע היה מדובר במשימה מאתגרת ומורכבת ביותר ומשרד האוצר החליט שיש לבצע רפורמה, לעדכן את הפוליסות במגוון מצפים רפואיים ולמנוע את התייקרות הפוליסה.

החל מפברואר 2016 הגופים המבטחים בביטוחי הבריאות (הן חברות הביטוח והן קופות החולים) התחילו להיות מחויבים לשווק פוליסת בריאות אחידה מבחינת תנאיה. המפקחת על הביטוח השיקה את הרפורמה, במטרה ליצור פוליסת ביטוח זהה שתאפשר למבוטחים הפוטנציאליים להשוות מחירים ותנאים יותר בקלות ובמהירות.

כיצד הרפורמה בביטוח בריאות השפיעה על המחיר ואיכות הפוליסות?

הרפורמה יצרה פוליסה אחידה שתכסה ניתוחים, טיפולים מחליפי ניתוח, תרופות מחוץ לסל והשתלות, בתנאים זהים בין כל הגופים המבטחים, שנקבעים על ידי המפקח על ענף הביטוח מטעם משרד האוצר. כך נוצר מצב שהמבוטחים צריכים בעיקר לבדוק את המחירים. כתוצאה מכך חברות הביטוח מתחרות ביניהן, והוצאה היא הוזלה משמעותית של תעריפי הפרמיות בביטוחי הבריאות. כמו כן הכיסויים הביטוחיים עודכנו ומכסים מגוון רחב יותר של מצבים רפואיים שהפוליסות הישנות אינן מכסות.

מהם היתרונות של רפורמת ביטוחי הבריאות?

השינויים העיקריים שהביאה איתה הרפורמה כוללים, בין היתר:

 • פרמיה ביטוחית הנקבעת לקבוצות גיל אחידות
 • תקופה ביטוחית המוגבלת לשנתיים
 • הגדרת סך ההוצאות לגביהן תקף הכיסוי הביטוחי האחיד עבור ניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח שמתקיימים בישראל (כל חריגה מההוצאות תחייב תשלום השתתפות עצמית)
 • הפוליסה החדשה רלבנטית לתקופה וכוללת בתוכה חידושים רבים בתחום הרפואה
 • הפוליסת החדשות מאפשרות התאמה אישית: ניתן לבצע שינויים בפוליסה כמו הוספת או הסרת כיסויים כמו ניתוחים, השתלות או תרופות שאינן כלולות בסל. אפשר לרכוש במסגרת כיסוי נפרד לתרופות, ניתוחים או השתלות בארץ/ בחו"ל. אתם לא מוכרים לרכוש "חבילה" שכוללת כיסויים שאתם לא מעוניינים בהם
 • בפוליסה החדשה אין השתתפות עצמית בפרק הניתוחים מאחר וכולם מתבצעים על ידי רופאי ההסדר
 • הפוליסה החדשה מכסה גם ניתוחים מניעתיים (למשל ניתוח כריתת שחלות לפני גילוי מחלת סרטן)
 • בפוליסות בריאות החדשות שתלים כמו ברגים בניתוחים אורתופדיים, רשת בניתוח מסוג בקע וכדומה מכוסים ללא תקרה כספית (בפוליסות הישנות היתה תקרת כיסוי)
 • בפוליסות החדשות בוטלו חריגים (עיסוק בספורט אתגרי, חולי נפש, בעלי נטיות אובדניות, לקוחות הצורכים סמים מסוכנים או משתמשים באלכוהול בכמויות מסוכנות).
 • כיסוי לטיפולים רפואיים בהתאמה אישית – מיפוי רפואי אישי לחולה והתאמת תרופה ייחודית לחולה. 
 • ניהול בתביעות בפוליסות החדש הוא הרבה יותר קל וקצר וקל יותר, בזכות הוראה מהמפקחת על הביטוח להסתפק בהעתקי קבלות בעבור הטיפולים של המבוטח, וללא צורך להעביר קבלה מקורית כדי להקל על המבוטחים.

היתרון הבולט שהביאה איתה הרפורמה היא כמובן האפשרות לערוך השוואת מחירים בין חברות הביטוח, בדיוק כמו שאנחנו משווים מחירים עבור כל מוצר או שירות שאנחנו רוכשים. לשם כך ניתן להיעזר במחשבון להשוואת ביטוחי בריאות של משרד האוצר, המשווה בין המחירים ומדד השירות. מדד זה מתעדכן בכל שנה לפי פרמטרים רבים כמו: כמות תלונות לפיקוח על הביטוח, יעילות בסילוק תביעות ועוד. 

עם זאת, מדובר באליה וקוץ בה:

 • קיימת הגבלה של תקופת ביטוח לשנתיים בלבד
 • אין אפשרות לגדר את ההוצאה על ביטוח לטווח הארוך
 • המבוטח יכול לבחור רופא מטפל רק מבין הרופאים שאיתם עובד הגוף המבטח (אך חברות הביטוח דואגות שתהיה להם רשימה ארוכה ומגוונת של מומחים בכל התחומים ובפריסה ארצית)

 הרפורמה בביטוח בריאות טובה בשבילכם!

מערכת הבריאות בישראל עדיין מתקשה לתפקד, ולכן ביטוח בריאות פרטי הוא עניין חשוב שאין לוותר עליו. ביטוח פרטי הוא חיוני ביותר כדי לספק לכם מענה איכותי וביטחון כלכלי בעת משבר על רקע רפואי. חשוב לשים לב כי ניתן להוזיל משמעותית את ביטוחי הבריאות הפרטיים בקלות וביעילות אך לא ניתן להוזיל את ביטוחי הבריאות של קופות החולים (לא ניתן להוזיל שב"ן).

כדי לבדוק אם יש לכם פוליסת בריאות ישנה ואם ניתן להוזיל אותה, נשמח להציע לכם בחינם בדיקה של התיק הביטוחי שלכם. במסגרת הבדיקה גם נבטל ביטוחים כפולים, נשלים פוליסות חברות בהתאם לצורך ועוד. הסוכנים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עוסקים בתחום הביטוח כבר שנים רבות וברשותינו ניסיון עשיר בתחום. נשמח להתאים לכם את הביטוח האידיאלי בהתאם לרצונותיכם ולמצבכם הבריאותי. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

רפורמה בביטוח בריאות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.