כיצד אפקט ריבית דריבית מגדיל לכם את הפנסיה?

כולנו מפקידים כספים לקרן הפנסיה וסכום החיסכון שנצבר שם אמור להיות משמעותי כדי שבבוא היום נוכל לצאת לגמלאות ולהזדקן בכבוד. מה שעוזר לסכום לגדול הוא אפקט הריבית דריבית, שיוצר תשואה חיובית נוספת מבלי שתצטרכו לנקוף אצבע. אז איך זה עובד בדיוק?

מה ההבדל בין ריבית עודפת לבין ריבית סטנדרטית?

כשחוסכים כסף, הציפייה היא לקבל משהו בתמורה, כי אנחנו מוותרים על להוציא את הכסף ברגע זה כדי להוציא אותו בעתיד על משהו שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו כיום. הריבית על החיסכון היא למעשה הפיצוי שאנחנו מצפים לקבל.

כשחוסכים למשך תקופה ממושכת ולא מוציאים את החיסכון, אותה ריבית שאנחנו אמורים לקבל על החיסכון מתווספת לחיסכון שלנו וגם היא צוברת ריבית, וזוהי למעשה הריבית דריבית – הריבית שמקבלים על הריבית.

כיצד זה תורם להגדלת הפנסיה שלנו?

לא סתם אפקט הריבית דריבית זכה "הפלא השמיני של היקום" מפיו של הגאון אלברט איינשטיין. קרן הפנסיה מאפשר להמחיש בצורה הכי טובה את האפקט הזה מאחר ומדובר בחיסכון ארוך טווח: מדי יום מחשבים את התשואה שצבר החיסכון הפנסיוני, בהתאם למסלול ההשקעות שבחרתם ולסכום ההפקדות שביצעתם. אותה תשואה מתווספת לחיסכון הקיים והתשואה שתחושב לנו למחרת תתחשב גם בסכום שנוסף ביום הקודם כיוון שגם הוא ימשיך ויניב תשואה. במשך כל שנות החיסכון של קרן הפנסיה אפקט הריבית דריבית יגדיל את החיסכון שלכם באופן ניכר, שיכול להגיע לעשרות ואפילו מאות אחוזים!

כיצד ניתן למנף את האפקט הזה לטובתנו?

כדי שאפקט הריבית דריבית יהיה משמעותי יותר, חשוך לחסוך מגיל כמה שיותר צעיר ובמשך שנים ארוכות. אמנם כשצעירים הפנסיה נראית לנו רחוקה, אך דווקא השנים האלה הן הכי קריטיות כדי שתוכלו להגדיל את החיסכון ככל הניתן.

ניקח דוגמה: נניח שמשה ויעקב מרוויחים את אותו השכר (10,000 ₪) רק שאחד מהם התחיל לחסוך בגיל 25 והשני רק בגיל 30. נגלה שמי שהתחיל לחסוך קודם יחסוך כמעט 500,000 ₪ יותר מחברו!

כמו כן, במידה ויש לכם כבר קרן פנסיה, שווה לבדוק אם ניתן להגדיל את שיעור החיסכון לפנסיה. חשוב גם להימנע ממשיכת כספי הפיצויים לאחר עזיבת מקום העבוד, כדי להמשיך ליהנות מהאפקט של ריבית דריבית על חיסכון גדול יותר למשך יותר שנים וכך להגדיל את קצבת הפנסיה.

מעוניינים לפתוח קרן פנסיה או לעבור לקרן אחרת? אנחנו הכתובת!

בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עובדים עם כל הגופים הפיננסיים המובילים בישראל כבר הרבה שנים. כמו כן אנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשר להשוות לעומק בין כל הקרנות תוך התחשבות במשתנים רבים, ולא רק בתשואה ובדמי הניהול, על מנת לאפשר לכם לראות את התמונה המלאה ולקבל את ההחלטה הנכונה בבחירת קרן הפנסיה האידיאלית.

חשוב לדעת שאם יש ברשותכם קרן פנסיה ואינכם מרוצים מהביצועים שלה, תוכלו לעבור בכל עת לגוף אחר שינהל עבורכם את הכספים, וכל זאת ללא קנסות, עמלות או מיסוי. פנו אלינו עוד היום לקבלת פרטים נוספים ונשמח לעזור לכם ולהעניק לכם שקט נפשי.

איך אפקט הריבית דריבית מגדיל לכם את הפנסיה (1)
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן פנסיה ותיקה
מה זה קרן פנסיה ותיקה?

הרבה אנשים רוצים לדעת מה זה קרן פנסיה ותיקה, במה היא שונה מקרן פנסיה חדשה, מהם יתרונותיה ומגבלותיה ואיך היא עובדת. אנחנו כאן כדי לענות לכם על כל השאלות.

קראו עוד »
כמה כסף יש לי בפנסיה?

כמה כסף יש לי בפנסיה היא שאלה שחוזרת על עצמה בפנינו לא מעט פעמים. במאמר זה נספר לכם על כל הדרכים לבדוק כמה כסף צברתם עד כה לתקופת הפנסיה שלכם ומי בדיוק מנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני שלכם.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.