המשך קרן פנסיה אצל מעסיק חדש – האם זה אפשרי?

המשך קרן פנסיה אצל מעסיק חדש היא עניין חשוב ויש בהחלט מקום לתת עליו את הדעת, אם אתם לא רוצים שזכויותיכם הפנסיוניות את הביטוחיות יפגעו. במאמר זה תמצאו כיצד תשמרו על רצף זכויות אם התחלתם לעבוד במקום עבודה חדש.

המשך קרן פנסיה אצל מעסיק חדשה – למה זה חשוב?

אם התחלתם לעבוד במקום עבודה חדש, אתם צריכים קודם כל להסתגל לשינוי וללמוד את תפקידכם ולהתאקלם כמה שיותר מהר. אבל למרות ההתרגשות, אסור שתשכחו לטפל בחסכונות שלכם.

כמו כן, עליכם לוודא שאכן המעסיק החדש ימשיך להפקיד עבורכם בקרן הפנסיה. עניין זה חשוב במיוחד מאחר והפסקת ההפרשות השוטפות לביטוח הפנסיוני עלולה לפגוע בזכויות הפנסיוניות שלכם, ובדגש על הכיסוי הביטוחיים שלכם, הכלולים במסגרת קרן הפנסיה שסביר להניח שיש בידכם. ביטוחים אלה מגנים עליכם מפני מצבי קיצון ונועדו לספק לכם רשת ביטחון במקרה של אובדן כושר עבודה או מוות חלילה.

איך עושים את זה בפועל?

חשוב לדעת, שאם התחלתם עבודה חדשה והיה לכם בעבר חיסכון פנסיוני, תוכלו לשמור על רצף הזכויות הפנסיוניות שכבר צברתם באמצעות הסדר ריסק או באמצעות הפקדות בסכומים קטנים על בסיס חודשי, עד שהמעסיק החדש יתחיל להפקיד עבורכם את הכספים שמגיעים לכם.

יש להבהיר כי בקרנות הפנסיה חשוב להתחיל בביצוע התשלומים לפני שחלפו 5 חודשים מהמועד האחרון שבו בוצעה הפקדה כלשהי לביטוח הפנסיוני שלכם, ולפני שחלפו 3 חודשים מההפקדה האחרונה בביטוח מנהלים (לפי תנאי הפוליסה).

לכן, כשאתם מתחילים עבודה חדשה ולצורך המשך קרן פנסיה אצל מעסיק חדש, חשוב שתעדכנו אותו על כל שיש לכן קרן פנסיה פעילה עם כיסוי ביטוח, וזאת על מנת שהמעסיק יידע להמשיך את ההפקדות הנדרשות לפי חוק.

המשך קרן פנסיה אצל מעסיק חדש – ממתי?

גם אם יש לכם קרן פנסיה פעילה עם כיסוי ביטוחי, שימו לב שההפקדות לא יתבצעו בפועל מהיום הראשון. החוק מאפשר למעסיקים לבחון אתכם במשך 3 חודשים, ולבצע הפקדות באופן רטרואקטיבי החל מיום עבודתכם הראשון. במידה ואין לכם ביטוח פנסיוני פעיל, המעסיק יידרש לבצע את ההפקדות רק לאחר שיחלפו 6 חודשים מהיום שבו התחלתם לעבודה, ובמקרה כזה לא תהיה גם הפקדה רטרואקטיבית, כיוון שהחוק פוטר אותו מכך.

מה עוד כדאי לעשות אם התחלתם עבודה חדשה?

יש לעדכן את קרן הפנסיה שהתחלתם לעבוד אצל מעסיק חדש על מנת לאפשר את ההפקדות עבורכם, וזאת באמצעות מילוי טופס שנקרא עדכון מעסיק חדש שתוכלו למלא בעצמכם או בעזרת סוכן ביטוח. כמו כן, כדי לאפשר המשך קרן פנסיה אצל מעסיק חדש, יתכן ותצטרכו להעביר לו את פרטי ההפקדה לקרן שיש בידכם. לחלופין, הסוכן הפנסיוני יספק את כל הפרטים הנדרשים.

זכרו: לא מרוצים מביצועי הקרן – אפשר לעבור!

המשך קרן פנסיה אצל מעסיק חדש אינה מחייבת אתכם להמשיך להישאר באותה קרן שבה אתם נמצאים. אם אתם חושבים שאתם משלמים דמי ניהול יקרים, שהתשואות נמוכות או שאתם פשוט רוצים לבדוק אם נמצאת שם אופציה יותר טובה לכספי החיסכון שלכם, חשוב לדעת שהשינוי אפשרי בכל רגע נתון והוא מתבצע ללא תשלום קנס או עמלה או מס.

בחירת הקרן בידיים שלכם ועל מנת שתוכלו למקסם את הפוטנציאל להגדיל החיסכון הפנסיוני שלכם, חשוב לבחור נכון. לכן כדאי לפנות זמן ביומן לשיחה או פגישה עם סוכן פנסיוני מקצועי ומורשה מטעם משרד האוצר, כי רק ככה ניתן לבצע השוואת קרנות פנסיה מעמיקה שמשקללת נתונים רבים. פנו אלינו עוד היום ותיהנו משירות ברמה הגבוהה ביותר ומשקט נפשי.

המשך קרן פנסיה אצל מעסיק חדש
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן פנסיה ותיקה
מה זה קרן פנסיה ותיקה?

הרבה אנשים רוצים לדעת מה זה קרן פנסיה ותיקה, במה היא שונה מקרן פנסיה חדשה, מהם יתרונותיה ומגבלותיה ואיך היא עובדת. אנחנו כאן כדי לענות לכם על כל השאלות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.