דירוג קרנות פנסיה לפי מדד השירות 2022

דירוג קרנות פנסיה הוא חלק בלתי נפרד בעת השוואת קרנות פנסיה. אז אילו חברות בתחום החיסכון הפנסיוני הציגו נתונים טובים ואילו חברות איכזבו? מוזמנים לצלול איתנו לניתוח הנתונים של דוח מדד השירות של שנת 2022, שפירסמה לאחרונה רשות שוק ההון.

מהו מדד השירות של רשות שוק ההון?

למי שעוד לא מכיר את מדד השירות של רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון נסביר כי מדובר בכלי מדידה נהדר, המאפשר לקבל נקודת מבט נוספת על הגוף שמנהל עבורנו את החיסכון הפנסיוני שלנו, ועוזר לקבל החלטות לגבי אופן הניהול של חסכונותיו. מי שעורך השוואת קרנות פנסיה מעמיקה, נעזר גם במדד השירות, אשר רשות שוק ההון מפרסמת מדי שנה.

המטרה של המדד היא להעניק לחוסכים שקט נפשי. מאחר ובמשך עשרות שנים אנחנו חוסכים סכום משמעותי, שנע בין כמה מאות אלפי שקלים ועד לכמה מיליונים, הרי שנרצה לדעת שהכסף שלנו בידיים הכי טובות, ומי שמנהל אותו עבורנו הוא ארגון אמין וזמין, שבעת הצורך יטפל בנו על הצד הטוב ביותר, במהירות ובמקצועיות.

מדד השירות מתייחס ל- 4 היבטים:

  • עד כמה הלקוחות שבעי רצון (65% מהציון)
  • כמה תלונות שהוגשו על הגוף המנהל למפקח (20% מהציון)
  • מהם זמני המתנה למענה טלפוני ע"י נציג (10% מהציון)
  • שביעות רצון משימוש בכלים הדיגיטליים של הגוף המנהל (5% מהציון)

ועדה מיוחדת נותנת ציון לכל אחד מההיבטים האלו עבור כל חברת ביטוח ובית השקעות, ובסופו של דבר כל גוף מנהל מקבל ציון משוקלל, או במילים אחרות – ציון שהוא למעשה ממוצע של כל שלושת הציונים. ציון זה מאחר דירוג קרנות פנסיה מזווית אחרת.

דירוג קרנות פנסיה לפי מדד השירות – בשביל מה זה טוב?

לשם דירוג קרנות פנסיה חשוב תמיד לבחון את התמונה הבאה ולא להתחשב רק בנתון אחד בלבד כמו התשואות או דמי הניהול למשל. ככל שמשקללים יותר נתונים, כך ההחלטה שלנו יכולה להיות מוצלחת יותר בטווח הארוך, ובצד הפרקטי – להפוך את החיסכון הפנסיוני שלנו להרבה יותר משתלם ואטרקטיבי.

אז מי הן המצטיינות לשנת 2022?

כפי שניתן לראות, כשמדברים על דירוג קרנות פנסיה לשנת 2022, המצטיינות הן מנורה (ששיפרה את ציונה ב- 5 נקודות בהשוואה לשנה שעברה), הפניקס (שטיפסה למקום השני מהמקום הרביעי שבו היתה בשנה שעברה) ואלטשולר שחם (שזינקה מהמקום השישי למקום השלישי לאחר ששיפרה את הציון שלה ב- 3 נקודות בהשוואה לשנה שעברה). לעומתם, כלל ומגדל ירדו ב- 3 נקודות בציון שלהן בהשוואה ל- 2021.

שם החברהציון סופיציון שביעות רצוןציון מדד התלונות הציבורציון מדד זמני מענה טלפוניציון שביעות רצון משימוש בדיגיטל
מנורה מבטחים פנסיה8179839477
הפניקס פנסיה וגמל8079818375
אלטשולר שחם7877778673
כלל פנסיה וגמל7877866674
מגדל מקפת7775848769
הראל פנסיה7579824473
מיטב7374726671
ממוצע7777817573

מתלבטים איפה כדאי לפתוח קרן פנסיה או להעביר אותה לחברה אחרת?

דירוג קופות קרנות פנסיה לפי מדד השירות הוא נושא שאין להקל בו ראש, אך עם זאת יש לזכור שמדובר רק בפרמטר אחד מתוך רבים הדרושים לצורך השוואת קרנות פנסיה.

המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת שמשקלל את כל הקריטריונים החשובים כדי שתוכלו ליהנות מדמי ניהול אטרקטיביים, תשואות יפות במינימום סיכונים ועם שירות מעולה. אז אם אתם מתלבטים לאיזו קרן פנסיה להצטרף או לאן להעביר את הקרן הקיימת שלכם, צרו ונשמח לעמוד לשירותכם ולעזור לכם למצוא את קרן הפנסיה האידיאלית בשבילכם.

דירוג קרנות פנסיה לפי מדד השירות 2022
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.