כמה כסף צריך לפנסיה והאם אתם חוסכים מספיק?

רובינו ממוקדים בכאן ובעכשיו: לגדל את הילדים, לעבוד, לקנות, לבלות, לתכנן את החופשה הבאה, לשלם ועד בית ומשכנתא. אבל מה לגבי החיסכון לעתיד, לזמן שבו הילדים יצאו מהקן ואתם תצאו לפנסיה? כמה כסף צריך לפנסיה והאם חסכתם מספיק?

זה אולי נראה רחוק, אבל הפנסיה נמצאת במרחק נגיעה

בעוד כמה שנים תצאו לגמלאות, תוכלו להתרווח בכורסה ובתקווה גם ליהנות מהחיים. אבל מה יממן את עתידכם? בשביל זה צריך לחסוך לפנסיה. אולי זה נשמע שפנסיה זה לזקנים ושעד נגיע לנחלה, יש לנו עוד שנים רבות. אבל הנחה זו פשוט רחוקה מהמציאות! ככל שמתחילים לעבוד מוקדם יותר ומגיל צעיר יותר, החיסכון הפנסיוני שלכם יהיה גדול יותר ואם תתמהמהו, פשוט לא יהיה לכם מספיק כסף.

הניסיון שלנו מלמד כי הרבה מאוד אנשים התעוררו מאוחר מדי, כשכבר אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור. התוצאה היא קצבת פנסיה זעומה, שלא תואמת את איכות חייהם ולא מספיקה לכלכל את חייהם, ולכן הם נאלצים לעבוד גם בגיל מבוגר.

אז כמה כסף צריך לפנסיה?

בואו ניקח דוגמה: נניח שכיר בעל משכורת חודשית בגובה השכר הממוצע במשק (כ- 10,000 ₪) יתחיל לחסוך לפנסיה רק בגיל 50, יצבור כ- 525,000 ₪ יקבל קצבת פנסיה של 2,715 ₪ בחודש. לעומת זאת, אם היה מתחיל לחסוך מגיל 35 לפנסיה, היה צובר סכום של כ- 1,370,000 ₪, ומקבל קצבה של 6,980 ₪. אם היה מתחיל לחסוך מגיל 30 לפנסיה, קצבתו היה מגיעה ל- 9,101 ₪ כבר, כלומר היא היתה משלשת את עצמה!

כיצד ניתן להגדיל את הפנסיה?

בהנחה ואינכם רוצים לרדת ברמת איכות החיים שלכם, ולהגיע לקצבה שתואמת פחות או יותר את השכר שאתם מקבלים, יתכן ותצטרכו לחסוך גם באמצעות אפיקים נוספים. חשוב לבדוק כמה כסף אתם מפקידים לפנסיה ולהבין את הפער בין החיסכון הפנסיוני שלכם לבין הסכום שאתם צריכים לחסוך כדי להגיע לקצבה הרצויה.

כדי להגדיל את הפנסיה הצפויה לכם תוכלו לעשות כמה דברים:

להשתמש בקרן ההשתלמות רק לאחר לגיל פרישה

הימנעו ממשיכת החיסכון שצברתם בקרן ההשתלמות, גם לאחר שחלפו 6 שנים מהפקדתכם הראשונה. לכסף שבחיסכון יש פוטנציאל לצבור תשואה משמעותית ולשמש אתכם לאחר גיל פרישה. במשיכתו תיהנו ממלוא הסכום שכן יש עליו פטור ממס.

להשקיע בקופת גמל להשקעה ולמשוך את החיסכון כקצבה רק לאחר שתפרשו

קופת גמל להשקעה היא גם מכשיר חיסכון אטרקטיבי שניתן להשתמש בו על מנת להגדיל את קצבתכם. מצד אחד ניתן לחסוך בה ולמשוך את הכספים בבת אחת בכל עת, בניכוי מס רווחי הון ומצד שני, אם תהיו סבלניים ותמשכו את הכספים שצברתם בה רק לאחר גיל 60 כקצבה, היא תהיה פטורה ממיסוי. שימוש נכון באמצעי זה יאפשר לכם ליהנות מתוספת משמעותית לקצבת הפנסיה שלכם.

בדקו כפל ביטוחי ובטלו את מה שמיותר

זכרו כי קרן פנסיה אינה משמשת רק לטובת חיסכון פנסיוני אלא כולל גם רכיב ביטוחי. כלומר, במקרה חלילה של אובדן כושר עבודה או פטירה בטרם על, הקרן תשלם קצבה לכם או ליקירכם. בפעמים רבות קיימת כפילות בין הגנה זו לבין ביטוחים אחרים ולכן כדאי לשבת עם סוכן ביטוח ולבדוק אם קיים כפל ביטוחי.

התחילו לחסוך עוד היום כדי ליהנות מרווחה כלכלית בעתיד

הכספים שאתם מפקידים לקרן הפנסיה מושקעים בשוק ההון ומניבים תשואה אשר נצברת לאורך זמן. ככל שקיים יותר כסף בקופה, כל אחוז תשואה מגדיל את חסכונותיכם בסכום משמעותי הודות לאפקט הריבית דריבית. לכן חשוב להפקיד את הסכום המקסימלי שאתם יכולים וכמה שיותר מקודם.

אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו בפתרונות עדיפים על מנת להתאים לכם את החיסכון הפנסיוני הטוב ביותר. לשם התאמה מקסימלית אנחנו נעזרים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לנו לשקלל נתונים רבים, להשוות בין כל החברות המובילים בתחום הפנסיוני ולקבל את התמונה המלאה, על מנת לספק לכם את הפתרון שיעניק לכם שקט נפשי כבר מהיום. צרו קשר כבר עכשיו ותיהנו משירות ברמה הגבוהה ביותר, יחס אישי וחם וראש נקי מדאגות.

כמה כסף צריך לפנסיה

תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
כמה כסף יש לי בפנסיה?

כמה כסף יש לי בפנסיה היא שאלה שחוזרת על עצמה בפנינו לא מעט פעמים. במאמר זה נספר לכם על כל הדרכים לבדוק כמה כסף צברתם עד כה לתקופת הפנסיה שלכם ומי בדיוק מנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני שלכם.

קראו עוד »
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד?

מתי צריך לשלם פנסיה לעובד היא שאלה שמטרידה מעסיקים רבים, ובעיקר מעסיקים שחווים צמיחה והרחבה של העסק, ולראשונה מתחילים להעסיק עובדים חדשים. במאמר זה ננסה לעשות עבורכם סדר בדברים.

קראו עוד »
קרן מקפת הותיקה
קרן מקפת הותיקה: מבט על

קרן מקפת הותיקה היא קרן פנסיה שהוקמה בשנת 1951 על ידי ההסתדרות הכללית החדשה. הקרן נועדה לספק פנסיה לעובדים והעובדות שהיו חברים בהסתדרות. קרן מקפת הותיקה הייתה אחת מתוך מספר קרנות פנסיה שהולאמו בשנת 2003, בעקבות משבר הגירעונות שהתגלה בקרנות אלו.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.