איך לבחור פוליסת חיסכון?

תוכן עניינים

נדמה שאין סוף ליוקר המחייה שרק הולך וגדל בשנים האחרונות. לכן, מומלץ למי שיכול להפקיד כספים לטובת חיסכון שיישא גם תשואה נאה לפתוח פוליסת חיסכון, קופת גמל להשקעה או תיק השקעות. הפעם נדבר על איך לבחור פוליסת חיסכון המתאימה לצורכיכם.

לטובת מי שעוד לא מכיר – מהי פוליסת חיסכון?

על מנת לענות על השאלה איך לבחור פוליסת חיסכון, קודם כל נסביר בקצרה במה מדובר. למעשה זהו מעין מכשיר חיסכון המשווק על ידי חברות ביטוח, המאפשר לכם להשקיע את כספכם בשוק ההון ושגוף מקצועי ינהל את הכספים עבורכם במסלול השקעה לבחירתכם, וליהנות מתשואה נאה, בעיקר אם אתם משקיעים את כספכם לטווח הבינוני-ארוך.

אתם מחליטים איזה סכום להפקיד, ואם כסכום חד פעמי או על בסיס חודשי. יש לציין כי כספכם נשאר זמין ונזיל בכל עת ויכול לשמש אתכם לכל מטרה שתבחרו. לכן, פוליסת חיסכון יכולה להתאים לכל הורה שמעוניין לדאוג לעתיד הכלכלי של ילדיו, לזוגות צעירים שרוצים להשקיע את הצ'קים שקיבלו בחתונתם, אך בעיקר למי שנולד לפני 1948, וזאת לאור הטבות מס שמגיעות לכל מי שנולד עם קום המדינה.

השוואה בין פוליסות חיסכון היא צעד הכרחי

כשרוכשים פוליסת חיסכון חשוב להיות מודעים לכך שבמרבית המקרים לא תוכלו לנייד את החסכונות שלכם לחברה אחרת. נכון לשנת 2022 החוק מאפשר רק מעבר בין מסלולי ההשקעה של החברה שבה נמצאת הפוליסה שלכם. כיום, מעבר לחברת ביטוח אחרת כרוך במשיכת הכספים מהפוליסה, מהלך שדורש תשלום מס בגובה 25%, וזה חבל.

עם זאת, יש לציין את פוליסת בסט אינווסט מבית חברת הביטוח הכשרה, שמציעה פתרון למכשול זה: הכשרה חברה לבתי השקעות נחשבים, ופתחה מסלולי השקעה לכל אחד מהם. כך למעשה שאתם יכולים לעבור בין המסלולים וכך להחליף למעשה את בית ההשקעות שלכם.

אז איך לבחור פוליסת חיסכון?

על מנת לבחור פוליסה איכותית, יש להתייחס לכמה מדדים, שהמרכזיים שבהם:

  • תשואות – יש לבחור את המסלול הרלבנטי מבחינתכם ולהשוות את התשואות בין החברות בחתכי זמן שונים, לפחות 3 שנים לאחור ואפילו 5 שנים לאחור. לשם העניין תוכלו להעזר באתר ביטוחנט של רשות שוק ההון. כדאי גם להשוות את התשואות בין מסלולים שונים באותה חברה, כדי להבין מהי המשמעות מבחינת התשואה כשבוחרים במסלול שונה.
  • דמי הניהול – פוליסות החיסכון נבדלות זו מזו בעיקר דמי הניהול שתשלמו בהם. גם כאן תוכלו להיעזר באתר ביטוחנט על מנת לבדוק מהם דמי הניהול הממוצעים שכל חברה גובה בכל מסלול, אבל זכרו כי בסופו של דבר דמי הניהול משתנים מאדם לאדם בגלל שהחברה בודקת אותו לפי שלל פרמטרים שהציבה לעצמה.
  • מוניטין החברה והיקף הנכסים – כמומלץ לרכוש פוליסת חיסכון מחברה גדולה ויציבה, בעלת ניסיון ו"קבלות" בנושא. זכרו כי כל שהיקף הנכסים של הפוליסה גבוה יותר, כך הדבר מעיד שקהל החוסכים נותן את אמונם בחברה מסוימת, ואפשר להתייחס לנתון זה כאל "חוכמת ההמונים".

בחירת פוליסת חיסכון – רק עם המומחים!

כאמור בחירת פוליסה היא צעד מבורך אך חשוב מאוד לערוך השוואת פוליסת חיסכון, מאחר ולא ניתן לנייד את הפוליסה כאוות נפשכם, בניגוד למוצרי חיסכון אחרים דוגמת קופת גמל להשקעה, קרן השתלמות וכדומה. כמו כן, כפי שציינו, יש לקחת בחשבון פרמטרים רבים בעת בחירת פוליסה על מנת לבצע השוואה איכותית ויסודית ואף מומלץ להשוות בין אופציה לזו לבין החלופות שציינו, שכן יתכן והן יותר יתאימו לצורכיכם ולאופייכם.

השוואה מעמיקה שכזו עלולה לגזול מכם זמן יקר ומשאבים אחרים, ולכן אנחנו מציעים לכם את עזרתנו. המומחים של פתרונות עדיפים דואגים לפשט לכם את הדברים, הודות לטכנולוגיה מתקדמת המשקללת גורמים רבים שכדאי לקחת בחשבון וכן עבודה צמודה עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ מזה שנים. פנו אלינו עוד היום ותיהנו משירות ברמה גבוהה שיעניק לכם שקט נפשי.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.