איך לפתוח קופת גמל להשקעה?

קופת גמל להשקעה היא אפיק חיסכון משתלם שמתאים לכל אזרח בכל גיל. בין יתרונותיה שילוב בין חיסכון נזיל שניתן למשוך בכל רגע לבין חיסכון ארוך טווח שמאפשר לקבלת קצבה לאחר גיל פרישה בפטור ממס ועוד. אז איך לפתוח קופת גמל להשקעה כדי שתוכלו גם אתם ליהנות מכל היתרונות?

למי מיועדת קופ"ג להשקעה?

לפני שנענה על השאלה איך לפתוח קופת גמל להשקעה נזכיר קודם כל למי מוצר זה מיועד: קופת גמל להשקעה היא אחד ממוצרי החיסכון האהובים והנפוצים בישראל, והיא משמש שכירים, עצמאים וגם את מי שאינו עובד, כי זהו מוצר שניתן להפקיד אליו כסף ללא תלות במעסיק. למעשה, ניתן לפתוח קופת גמל להשקעה לכל אזרח, החל מיום היוולדו כך שניתן לפתוח קופ"ג להשקעה אפילו לתינוק שזה עתה נולד וכמובן גם לשאר ילדיכם.

מדובר במוצר שמתאים הן לחובבי סיכונים והן לאלה שחוששים מהם, בזכות מגוון רחב של מסלולי השקעה שניתן לעבור ביניהם באופן חופשי (גם המעבר בין חברה מנהלת אחת לאחרת מתבצע באופן חופשי ובחינם).

כמו כן מוצר זה מספק מענה לחוסכים לכל פרק זמן שהוא: החל ממי שמעוניין לחסוך כסף לטווח זמן קצר ובינוני שמעוניינים בחיסכון נזיל שניתן למשוך בכל רגע נתון (בניכוי מס רווחי הון) ועד למי שמעוניין לחסוך כסף לטווח זמן ארוך כדי שישמש כשכבה נוספת לקצבת הפנסיה לאחר גיל 60.

איך לפתוח קופת גמל להשקעה?

על פניו תהליך פתיחת קופת גמל להשקעה הוא פשוט:

 1. עורכים השוואה בין בתי ההשקעות והגופים הפיננסיים האחרים שמציעים אפשרות לפתוח קופ"ג להשקעה ובוחרים את החברה המתאימה עבורכם
 2. בוחרים את מסלול ההשקעה שבו אתם מעוניינים להפקיד את כספיכם מתוך המגוון הקיים של החברה
 3. לאחר מכן בוחרים את אופן הפקדת הכספים לקופה: הפקדה חודשית קבועה או חד פעמית, בהתאם לתקרה השנתית (נכון לשנת 2023 התקרה עומדת על סכום של 76,449 ₪).
 4. מפקידים את הכסף
 5. מעבירים בקשת הצטרפות לקופה
 6. מחכים לאישור של הגוף המנהל

בפועל תגלו שהתשובה לשאלה איך לפתוח קופת גמל להשקעה היא מעט יותר מורכבת ויכולה לעורר לא מעט שאלות ואפילו חששות. הסיבה לכך פשוטה :קיימים לא מעט בתי השקעות שמציעים מגוון רחב של מסלולי השקעה הכוללים פרמטרים רבים, ולא רק תשואות ודמי ניהול. לכן נדרשת השוואה מעמיקה שמסוגלת לשכלל את כל הנתונים כדי לקבל את התמונה המלאה. לאדם הפשוט מדובר בהשוואה מורכבת שגוזלת לא מעט זמן, שגם עלולה להוביל אותו גם להסקת מסקנה שגויה. לסוכנים שלנו בפתרונות עדיפים יש טכנולוגיה שמבצעת את הבדיקה ביעילות ובמהירות.

כמה קופות ניתן לפתוח?

מאחר וכל אזרח ישראל יכול לפתוח קופ"ג להשקעה ללא קשר לגילו, אתם יכולים לפתוח קופ"ג על שם של כל אחד ואחת מבני המשפחה, ולהפקיד עד גובה התקרה השנתית. כמו כן ניתן לפתוח לעצמכם כמה קופ"ג להשקעה שאתם רוצים כל עוד אתם מפקידים סכום שאינו עולה על גובה התקרה השנתית.

למה כדאי לפתוח גמל להשקעה עם פתרונות עדיפים?

לאחר שקיבלנו מענה לשאלה איך לפתוח קופת גמל להשקעה ניתן להבין שמדובר בתהליך פשוט לכאורה אך נדרשת התעמקות בנתונים ולנתח אותם כדי לעשות את הבחירה הנכונה. הצטרפות לקופ"ג להשקעה תוך ליווי של אחד הסוכנים של פתרונות עדיפים הופכת את הפעולה להרבה יותר פשוטה:

 • אנחנו נעשה השוואה בין הקופות תוך התייחסות לכלל הפרמטרים הנדרשים וננתח אותם עבורכם כדי שתקבלו את התמונה המלאה
 • אנחנו נתאים לכם מסלול השקעה שהולם את צורכיכם, רצונכם ואופייכם
 • אנחנו ננהל עבורכם מו"מ כדי להשיג עבורם דמי ניהול אטרקטיביים
 • אנחנו נטפל בכל הניירת והביורקרטיה
 • אם יש לכם קופ"ג קיימת שאתם מעוניינים להעביר לאחרת, נבחן עבורכם את כדאיות המהלך (לפעמים שווה לשקול רק לעבור למסלול השקעה אחר) ונטפל בכל ההעברה בהתאם

עם פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח אתם נהנים משקט נפשי! נשמח לעמוד לשירותכם בכל עניין עניין ושאלה ולעזור לכם לעשות את הבחירה הנכונה שתאפשר לכם ליהנות מכל היתרונות.

איך לפתוח קופת גמל להשקעה
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.