איך אפשר להגדיל את קצבת הפנסיה בכמה מאות ואפילו אלפי שקלים?

למרות קיומו של חוק פנסיה חובה, רוב האנשים סבורים כי אינם יצליחו לצבור חיסכון שיספיק לו בגיל השלישי, והם לגמרי צודקים. נשאלת השאלה מה אפשר לעשות כדי להגדיל את קצבת הפנסיה באופן משמעותי? הנה כמה פתרונות אפשריים.

חוששים שהפנסיה שלכם לא תספיק? היום קל לבדוק אם ההנחה שלכם נכונה

אם אתם חוששים שהחיסכון לא יספיק לכם בעתיד, היום קל מאוד לבחון את ההנחה הזו. אפשר להתבונן בדוח הפנסיה שאתם מקבלים במייל ולדעת מהי הקצבה הצפויה לכם בזמן הפנסיה בהנחה ותמשיכו לחסוך כפי שחסכתם עד כה. לצערנו, רוב האנשים יגלו שזה כנראה לא יספיק להם, אלא אם כן יש להם מקורות נוספים למימון חייהם העתידיים או חסכונות.

חשוב קודם כל לעשות מיפוי על החיסכון הפנסיוני שלכם. ניתן להעזר במסלקה הפנסיונית של אתר הר הביטוח ולקבל תמונת מצב של החיסכון הפנסיוני ולעשות הערכה כמה כסף יהיה לכם בגיל פרישה. אם חסר כסף, זה הזמן לבדוק את האופציות להגדלת החיסכון.

אילו אופציות קיימות לשיפור מצבכם הפיננסי העתידי?

קיימים כמה וכמה פתרונות המאפשרים לשפר את החיסכון הפנסיוני באופן משמעותי. להלן כמה מתוכם:

  • שינוי מסלולי ההשקעה של החיסכון הפנסיוני שלכם כדי לנסות להשיג תשואה יותר. כמו כן ניתן לנסות להתמקח ולהוזיל את דמי הניהול. לחלופין ניתן לנייד הכספים לגוף פיננסי אחר שינהל אותם עבורם, אשר לאורך זמן משיג תשואות גבוהות יותר ומוכן להעניק לכם דמי ניהול אטרקטיביים יותר. כמו כן ניתן לבדוק אם ניתן להפריש יותר כסף.
  • לבדוק אם ניתן לחסוך יותר במקביל במכשירים נוספים – ניתן לחסוך בקופת גמל לפי תיקון 190, קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון ו/או קרן השתלמות.
  • כמובן שאפשר גם למצוא אפשרויות אחרות, כגון נדל"ן בארץ ובחו"ל.
פוליסת חיסכון

מוצרי חיסכון להגדלת הקצבה

בקופת גמל להשקעה אפשר לחסוך עד כ- 75,000 ש"ח לשנה (נכון לשנת 2023), וליהנות ממגוון רחב של הטבות מיסוי. כך למשל אם אתם מושכים את החיסכון כקצבה לאחר גיל פרישה תיהנו מכספכם בפטור ממס. אפשרות נוספת תתאים למי שמיצה את האפשרות לחסוך בקופ"ג להשקעה והיא חיסכון באמצעות פוליסת חיסכון, שבה יש הטבות מס לפנסיונרים שנולדו לפני 1.1.48. קרן השתלמות גם יכולה להיות אופציה טובה למי שעצמאי או למי שיש מטעם העבודה. אך בניגוד לשתי האופציות האחרות, יש לשים לב שהכסף ננעל לתקופה של 6 שנים, אך בתומה ניתן למשוך את כל הכסף בבת אחת בפטור ממס.

הדרך הקלה, הפשוטה והמהירה להגדלת קצבת הפנסיה

רוצים לדעת כמה כסף אתם צפויים לקבל לאחר פרישה? מעוניינים לדעת כמה כסף הספקתם לצבור ואם הוא יספיק לכם? מתלבטים מה לעשות כדי להגדיל את הקצבה הצפויה לכם? הגעתם למקום הנכון!

אנחנו בפתרונות עדיפים מתמחים כבר שנים רבות בעולם הפנסיוני. נשמח לסייע לכם לקבל את התמונה המלאה ונעזור לכם למצות את כל האפשרויות שיעזרו לכם להגדיל את הקצבה.

אנשים רבים מנסים להיעזר באתר פנסיה נט של משרד האוצר על מנת להשוות בין ביצועי הקרנות לאורך השנים, אך רבים מהם טוענים שהוא מורכב מדי עבורכם. אם אתם רוצים לחסוך זמן, אנרגיה וכסף הדרך הכי יעילה להשוואה היא פשוט ליצור קשר עוד היום עם הסוכנים הפנסיוניים שלנו.

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים עובדים עם חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בישראל כבר למעלה מ- 20 שנים ויש לנו ידע רב וניסיון מוכח. כמו כן אנו משתמשים בטכנולוגיה חדשנית המאפשרת השוואה מעמיקה ואיכותית בין כל הקרנות, תוך התייחסות למגוון הפרמטרים שהזכרנו כדי לעזור לכם לבחור את הקרן האידיאלית עבורכם. אז למה אתם מחכים? צרו איתנו קשר עוד היום והבטיחו לעצמכם עתיד ורוד יותר.

הגדלת קצבת הפנסיה
רוצים לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.