קופת גמל להשקעה לעצמאים – רשת ביטחון כלכלית

קופת גמל להשקעה לעצמאים היא אפיק חיסכון אטרקטיבי במיוחד, ממש כפי שהיא עבור אחרים. מהם היתרונות של אפיק זה וכיצד הם משרתים עצמאים ובעלי עסקים?

השילוב המנצח שכדאי שיהיה לכל עצמאי

ב- 2017 עבר חוק פנסיית חובה לעצמאים, המחייב אותם להפריש כספים לטובת חיסכון פנסיוני. רבים מהם חוששים להפקיד סכום כה משמעותיים לטובת חיסכון לגיל פרישה, ולכן מפקידים רק את הסכום המינימלי שהחוק מחייב אותם. עם זאת, במידה והם מעוניינים להזדקן בכבוד ולשמור על רמת החיים אשר אליה התרגלו, חשוב מאוד להפקיד סכום הרבה יותר גבוה מזה שהם מפקידים.

קופת גמל להשקעה לעצמאים בעצם מאפשרת להם ליהנות מיתרון משמעותי: מצד אחד חיסכון גמיש ונזיל המעניק הטבות רבות ומצד שני אפשרות לחסוך לטווח הארוך באפיק נוסף. שילוב בין חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה לעצמאים לבין אפיק חיסכון פנסיוני הוא ללא ספק שילוב מוצלח עבור כל עצמאי באשר הוא.

רשת הביטחון שלכם

כעצמאים אתם מתמודדים עם לא מעט אתגרים והעיקרי שבהם – אי יציבות תעסוקתית וחוסר ודאות כלכלית. מעבר לכך שאין לכם משכורת קבועה שנכנסת כל חודש או הסכם כלשהו שמגן עליכם, שאין לכם פיצויי פיטורין, דמי אבטלה, או הפרשות מעסיק לפנסיה, אתם חייבים לייצר לעצמכם רשת ביטחון משמעותית שתגן עליכם בפן הכלכלי.

מאז שהגיח לאוויר העולם אפיק חיסכון חדש שנקרא קופת גמל להשקעה, היכולת שלכם לייצר עבורכם את הקשת הזו שודרגה משמעותית. לא מדובר בקופת גמל רגילה שמחייבת אתכם לסגור את הכסף בתוכה עד לגיל פרישה, אלא בקופת גמל נזילה וגמישה שמאפשרת לכם למשוך את הכסף בכל עת.

היתרון הגדול של קופת גמל לעצמאים

נציין ונאמר כי מדובר באפיק שמאפשר לכם להגדיל את גובה ההפקדות החודשיות או להפקיד סכום חד פעמי גדול של עד 76,446 ₪ נכון לשנת 2023 (התקרה מתעדכנת מדי שנה), ובנוסף אין סכום הפקדה מינימלי. כלומר הגמישות הזו חיונית מאוד לעצמאים שתזרים המזומנים שלהם נוטה להשתנות לעתים תכופות.

עניין זה מהותי ביותר, כי למשל כשיש האטה בעסקים או שהוא נאלץ להיות מושבת לחלוטין כמו בקורונה, ניתן להפסיק את ההפקדות בלחיצת כפתור, ומבלי שתצטרכו לשלם עמלה או קנס.

כמו כן במקרה שהעסק נקלע לקשיים כלכליים ואף צובר חובות וזקוק לכסף שחסך, תוכלו פשוט לשחרר את הכספים שנחסכו או את חלקם, ללא עמלה (אך בכפוף לתשלום מס רווחי הון בגובה 25% על הרווח).

כמו כן אם חלילה המצב מתדרדר ונאלצים לסגור חלילה את העסק, במקום דמי אבטלה תוכלו למשוך את הכסף שצברתם עם הריבית שהצטברה עם הזמן.

ויש הטבות נוספות!

מי שמשאיר את הכסף בקופת גמל להשקעה לעצמאי ומושך אותו רק בגיל 60 כקצבה, יכול ליהנות ליהנות מהטבות מס נוספות: גם לא תשלמו מס רווחי הון, ואם תמשכו את הכסף כקצבה הקצבה גם תוכר עבורכם בתור "קצבה מוכרת", כך שלא תשלמו בגינה מס הכנסה!

 מעבר לכך, תוכלו להשתמש בקופת גמל להשקעה לעצמאים על מנת לפתח את העסק שלכם. כל עצמאי יודע שהוא צריך לשדרג את העסק שלו מעת לעת, וקיים קושי להוציא את הסכום הנדרש מתוך התקציב השוטף של העסק. לכן, קל הרבה יותר לחסוך כסף לאורך זמן, ליהנות מאפקט הריבית דריבית, ולמשוך את הכסף בעת הצורך.

 איך לבחור קופת גמל להשקעה?

על מנת למקסם את יתרונותיה של קופת גמל להשקעה, חשוב לערוך השוואה יסודית ומקיפה וכאן אנחנו נכנסים לתמונה. ברשותנו טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה בין כל הפוליסות של בתי ההשקעות המובילים בארץ, תוך התייחסות לפרמטרים רבים. נשמח להתאים לכם את האפיק האידיאלי בשבילכם ופתרונות נוספים שיגנו על העסק שלכם. צרו עמנו קשר ותיהנו משקט נפשי.

קופת גמל להשקעה לעצמאים
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.