מה עדיף – קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות?

אם אתם מחפשים חיסכון שמגלם בתוכו הטבת מס משמעותית, כנראה שאתם מתלבטים אם להשקיע בקופת גמל להשקעה או קרן השתלמות. אז מה עדיף בשבילכם? אתם מוזמנים לקרוא את המאמר שלנו ולגלות!

למה כדאי לחסוך בקופת גמל להשקעה או בקרן השתלמות?

קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות הם מבין מוצרי החיסכון האהובים ביותר על הציבור הרחב, בין אם מדובר בשכירים ובין אם מדובר בעצמאים. המשותף לשניהם הוא שנלווים אליהם הטבות מס משמעותיות, אך לכל אחד בפני עצמו יש יתרונות מעולים.

3 היתרונות המרכזיים של קרן השתלמות

  • ניתן למשוך מקרן ההשתלמות כספים כעבור 6 שנים מיום ההפקדה הראשונה, אך ניתן להמשיך ולהשקיע בה גם לתקופה ארוכה יותר, למשל – עד גיל פנסיה.
  • כשכירים, גם אתם תפקידו לעצמכם כסף אך גם המעסיק.
  • החזקתם מעמד 6 שנים? תוכלו ליהנות גם מפטור על ההפקדות שבצעתם וגם מפטור ממס רווחי הון (עד לתקרה שמוגדרת בחוק).

3 היתרונות המרכזיים של קופת גמל להשקעה

  • תוכלו להפקיד בקופת גמל הרבה יותר כסף ממה שניתן להפקיד בקרן השתלמות – כ- 71,000 ₪ לשנה (לעומת כ- 18,000 ₪ לשנה בקה"ש לעצמאי או כ- 15,000 ₪ לשכיר), ותקרה זו עוד עשויה לעלות בשנים הבאות.
  • זהו מוצר נזיל, שמאפשר משיכת כספים בכל זמן שתרצו, אבל אם תמשכו אותו לפני גיל פרישה תשלמו 25% מס רווחי הון.
  • התאפקתם עד גיל 60 ומשכתם את הכסף שלכם כקצבה חודשית? לא תשלמו עליו בכלל מס.

איך לבחור אם להשקיע בקופ"ג להשקעה או בקרן השתלמות?

כדי להחליט אם לבחור להשקיע את כספכם באמצעות קופ"ג להשקעה או בקרן השתלמות, שאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

  • לכמה זמן החיסכון מיועד? – האםאתם מתכוונים למשוך את הכספים שתחסכו בשנים הקרובות או שמדובר בחיסכון שאתם מייעדים לעת זקנה? התשובה לשאלה זו בעצם מעידה על כמה חשוב לכם נושא הנזילות.
  • איזה סכום אתם מעוניינים להפקיד? – אם אתם חורגים מהתקרה המתאפשרת במסגרת קרן השתלמות, יתכן שיהיה לכם עדיף להפקיד בקופת גמל להשקעה, למרות שניתן להפקיד גם מעבר לתקרה לקרן ההשתלמות. לחלופין, ניתן כמובן לפזר את ההשקעות בין מוצרים אלה או לחלופין, לבחון את האפשרות בפתיחת 2 קרנות השתלמות. חשוב להתייעץ על נושא זה מול סוכן ביטוח, ולהבין את השלכותיו.
  • האם המעסיק שלכם מסכים לפתוח עבורכם קרן השתלמות? – כמובן שאם המעסיקים מסכים לכך, אל תוותרו על האפשרות הזו. במקביל, במידה ויש לכם כסף פנוי נוסף, ניתן לפתוח קופת גמל להשקעה. כמובן, שאם אתם שכירים והמעסיק מסרב לפתוח לכם קרן השתלמות, ויש לכם כסף פנוי, שווה לבחון חיסכון באמצעות קופ"ג להשקעה מול מוצרי חיסכון אחרים. לשם כך מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח.

עדיין מתלבטים בין קרן השתלמות או קופת גמל להשקעה?

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עומדים לרשותכם בכל עניין ושאלה שיש לכם על הנושא. נשמח לשוחח אתכם, להכיר אתכם ולהבין את הצרכים שלכם לעומק, להמליץ לכם על מוצרים ומסלולים ולערוך עבורכם השוואה בין כל האפשרויות באמצעות טכנולוגיה מתקדמת. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא רק להשאיר לנו פרטים בטופס, ואנחנו נדאג לחזור אליכם בהקדם.

קרן השתלמות או קופת גמל להשקעה - מה עדיף (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות אלטשולר שחם
קרן השתלמות אלטשולר שחם

קרן השתלמות אלטשולר שחם  נחשבת לאחת הקרנות הפופלריות בארץ. אילו מסלולי השקעה היא מציעה לחוסכים, מהם יתרונותיה ומה כדי לדעת לפני שממהרים להצטרף אליה?

קראו עוד »
הלוואת בלון מקרן השתלמות
הלוואת בלון מקרן השתלמות – האם היא משתלמת?

הלוואת בלון מקרן השתלמות הופכת לרלבנטית יותר מתמיד בעידן שבו אנחנו חיים, הן עבור שכירים והן עבור עצמאים. אחת השאלות המרכזיות שמתעוררות בקרב המתלבטים היא האם לקחת הלוואת בלון מקרן השתלמות או למשוך את החיסכון. אנחנו כאן כדי לתת לכם כמה נקודות למחשבה.

קראו עוד »
הצטרפות לקרן השתלמות
הצטרפות לקרן השתלמות – הדרך הנכונה

הצטרפות לקרן השתלמות היא צעד פשוט לכאורה, אבל על מנת למקסם את התשואות שלה, חשוב מאוד להיפגש עם סוכן פנסיוני ולהתייעץ איתו, כדי לעשות את הבחירה המתאימה ביותר לצורכיכם. איזה מידע חשוב תקבלו במסגרת הייעוץ? על כך במאמר שלפניכם.

קראו עוד »
להתאמת אפיק החיסכון האופטימילי עבורכם
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.