התיישנות תביעת ביטוח – הוארכה התקופה לתביעת תגמולי ביטוח חיים, בריאות וסיעוד

בענף הביטוח קיים חוק שחשוב להיות מודעים אליו – חוק תקופת ההתיישנות. לאחרונה התבשרנו כי הכנסת החליטה להאריך את התקופה של התיישנות תביעת ביטוח בכל הנוגע לתגמולי ביטוח חיים למקרי מוות, ביטוח בריאות וביטוח סיעודי מ- 3 שנים ל- 5 שנים. מהם היתרונות של חוק הזה?

מהי התיישנות תביעת ביטוח?

לפי חוק תקופת ההתיישנות קיימת תקופה מוגבלת שבה ניתן להגיש תביעות לחברת הביטוח על מנת לממש את זכויותיהם בהתאם לפוליסה. כעת החוק מאפשר לנצל את הפוליסה לתקופה של עד 5 שנים לאחור. כמו כן, החוק כעת הוא מחייב את חברות הביטוח להודיע למבוטח המצוי בהליכים על סיום תקופת ההתיישנות לפחות שנה לפני תום התקופה, ופעם נוספת כ- 3 חודשים לפני סיום התקופה. החוק יחול על פוליסות שנרכשו או חודשו לאחר חקיקתו.

3 היתרונות המרכזיים בהארכת התיישנות תביעת ביטוח

1. מיליוני אזרחים יוכלו למצות את זכויותיהם לאורך זמן – החוקים שיזם ח"כ אופיר כץ, ייסעו ליותר למיליוני אזרחים במדינה לממש את הזכויות המגיעות להם במסגרת הפוליסות הרלבנטיות. בישראל יש למעלה מ- 8,000,000 אזרחים בעלי פוליסות חיים, סיעוד ובריאות מתחדשות. החוק יסייע להם ולכל אדם אחר שיחליט לרכוש פוליסה מסוגי הביטוח האלה.

2. סיוע לאוכלוסיות פגיעות – מדובר בחוק חברתי חשוב, שנועד לסייע לאנשים שמשלמים כל חייהם סכומים משמעותיים לחברות הביטוח, ובעיקר עבור אוכלוסיות מוחלשות כגון נכים וקשישים. מדובר באוכלוסיות שמתקשות מאוד בבירור זכויותיהם ובמיצוין, ולכן הם נאלצים להתמודד עם חיים של מחסור ולא תמיד מודעים שייתכן ומגיעים להם כספי. מדובר באוכלוסיות חלשות. כעת הם יוכלו להגיש תביעות רטרואקטיבית לתקופה ארוכה יותר, ולקבל את הכספים שמגיעים להם.

3. היכולת להתמקד בשיקום ובהחלמה לאורך זמן – לעתים אדם חולה במחלה קשה או נפגעה בתאונה עד כדי פגיעה תפקודית ממשית. פגישה זו לעתים קרובות דורשת שיקום ממושך וקושי ממשי לטפל בענייני בירוקרטיה ומיצוי זכויות. מבוטחים רבים מתפנים רק לאחר שנים להגיש את התביעה לחברה ביטוח. מאחר והספירה של תקופת התיישנות תביעת ביטוח מתחילה מיום האבחון או היום שבו קרתה התאונה, הם עלולים לפספס את זכאותם. לכן, הארכת התקופה מאפשר להם להתרכז בהליך ההחלמה, ולנצל את זכאותם לפרק זמן ממושך יותר.

עדיין אין לכם ביטוח בריאות, ביטוח חיים או ביטוח סיעודי?

אתם מוזמנים לפנות עוד היום אל המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. אנחנו מתמחים בהתאמת ביטוחים מגוונים למגזר הפרטי והעסקי, ונשמח להתאים גם לכם את הביטוח המושלם שיעניק לכם כיסוי מקיף במחיר אטרקטיבי.

התיישנות תביעת ביטוח
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מה ההבדל בין תקופת אכשרה לבין תקופה המתנה בעולם הביטוח?

כשאנחנו רוכשים ביטוח, המטרה של כולנו זה לקבל שקט נפשי – לא משנה מה קורה, אנחנו רוצים לדעת שיהיה לנו גב כלכלי שיעזור לנו להתמודד עם האירוע שקרה לנו. חברות הביטוח גם רוצות שנרגיש כך, אך הן מעמידות תנאים לכך, כגון תקופת אכשרה או המתנה. אז מה ההבדל ביניהן ולמה זה משהו שחובה שכל מבוטח יכיר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.