התחלתם לעבוד במקום חדש? כל מה שצריך לדעת על שמירה על רצף זכויות פנסיוניות

אם בעבר היה מקובל להישאר במקום עבודה אחד למשך שנים, הרי שכיום שוק העבודה הרבה יותר דינמי. עם זאת, לעתים תקופת המעבר בין העבודות עשויה להשפיע על הפנסיה שלנו ואף לפגוע בה. אז מה צריך לעשות לצורך שמירה על רצף זכויות פנסיוניות בעת מעבר למקום עבודה חדש?

החלטתם לעזוב מקום עבודה? כך תשמרו על החיסכון הפנסיוני שלכם

אחד הדברים הקריטיים שחשוב לעשות בעת עזיבה של מקום עבודה הוא לוודא שקיימת שמירה על רצף זכויות פנסיוניות. אם למשל יש לכם קרן פנסיה, חשוב לזכור כי היא משלבת בין אלמנט של חיסכון לבין אלמנט ביטוחי. כלומר קיים בה כיסוי למקרה נכות או מוות חלילה, שעלולים לקרות לכל אחד ואחת חס וחלילה עוד לפני גיל פרישה.

בהפקדה החודשית לקרן הפנסיה חלק קטן הולך לטובת תשלום הפרמיה עבור הביטוחים שהזכרנו. לכן, כשעוזבים מקום עבודה ומפסיקים להפקיד לקרן הפנסיה, הקרן תגבה את הפרמיה עבור הביטוחים הללו מתוך החיסכון שצברתם לטובת הפנסיה באופן אוטומטי לתקופה של 5 חודשים, על מנת לאפשר לכם למצוא עבודה בנחת.

אך במידה ולא מצאתם עבודה וההפקדות עבורכם לקרן הפנסיה לא חודשו תוך פרק זמן זה, חשוב לעדכן את הסוכן שלכם ולהסדיר את המשך התשלום עבור הביטוח, כדי שתמשיכו להיות מכוסים. ניתן להסדיר את התשלום מתוך החיסכון הפנסיוני שלכם או בהוראת קבע נפרדת לתקופת זמן של  עד 24 חודשים.

צריכים כסף? זה מה שכדאי לדעת לפני שאתם מושכים את כספי הפיצויים

קרן הפנסיה כוללת  הן מרכיב תגמולים והן מרכיב פיצויים. למרות שבמקור מרכיב הפיצויים נועד כדי לפצות אותנו במקרה שאתם נאלצים להתפטר או מפוטרים, אבל בפועל מדובר בחלק מאוד משמעותי מהחיסכון הפנסיוני שלכם. משיכת כספי הפיצויים עלולה להקטין את החיסכון שלכם בעד כ- 40% וגם בהטבות המס שתוכלו לקבל בגיל הפרישה.

עדיף להימנע מלמשוך את כספי הפיצויים, ולשקול אופציות אחרות כמו הלוואה על חשבון החיסכון. כיום קרנות הפנסיה מציעות תנאים אטרקטיביים מאוד, וכך תוכלו גם לקבל את הכסף שאתם צריכים עד שתסתדרו כלכלית וגם לא תפגעו בקצבת הפנסיה שתקבלו בבוא היום. כך או כך כדאי קודם כל לשוחח עם סוכן ביטוח פנסיוני על מנת לבחון את כל האופציות שנמצאות על השולחן ולא לפעול תחת לחץ ובפזיזות.

מצאתם עבודה חדשה? זה מה שצריך לעשות לטובת שמירה על רצף זכויות פנסיוניות

קודם כל שיהיה בשעה טובה. אנו בטוחים שאתם נרגשים ומתלהבים ואנו מאחלים לכם בהצלחה רבה. ראשית, אם היתה ברשותכם קרן פנסיה והיא נותרה פעילה בחודשים האחרונים, חשוב מאוד לעדכן את המעסיק החדש שלכם, על מנת שהוא יתחיל להפקיד עבורכם לקרן מוקדם ככל האפשר.

שימו לב כי המעסיק יכול להתחיל להפקיד לקרן הפנסיה הקיימת תוך שלושה חודשים מיום התחלת העבודה רטרואקטיבית, ולא מחויב להתחיל את ההפקדה מהיום הראשון. עם זאת, אם חלף פרק זמן ארוך וקרן הפנסיה שבידכם לא היתה פעילה במשך תקופה, המעסיק מחויב להפקיד עבורכם כסף לטובת חיסכון פנסיוני רק החל מהחודש השישי, ולא רטרואקטיבית. לכן שמירה על רצף זכויות פנסיוניות היא עניין מהותי.

התחלתם לעבוד במקום חדש והחלטתם לעבור לקרן פנסיה אחרת – זה מה שעליכם לעשות

הודות לתקנות הניוד, ניתן להחליף מסלולים, חברות ואפילו מוצרים פנסיוניים. לכן, אם אינכם מרוצים מביצועיה של קרן הפנסיה שלכם, או שאתם משתלמים דמי ניהול גבוהים, תמיד תוכלו להעביר את כספכם באופן חופשי וללא עמלה, קנס או מס.

אנחנו כאן כדי לעזור לכם לקבל את התמונה המלאה וההחלטה הנכונה. המומחים שלנו בפתרונות עדיפים משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה מעמיקה בין כל מוצרי החיסכון הפנסיוניים של כל החברות המובילות במשק. כמו כן אנחנו כאן כדי לעזור לכם לשמור על רצף זכויות פנסיוניות ושהפנסיה שלכם לא תיפגע בעתיד. אז אם אתם רוצים שקט נפשי ושירות אמין, מקצועי ובגובה העיניים, צרו איתנו קשר עוד היום!

שמירה על רצף זכויות פנסיוניות (1)
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.