כל מה שחשוב לדעת על ניוד קופת גמל להשקעה

תוכן עניינים

פתחתם קופת גמל להשקעה וביצועי הקופה אינם עומדים בציפיות שלכם? ייתכן ושקלת לעבור לגוף אחר. אם שאלתם את עצמכם איך בוחרים לאן לעבור, הכנו בשבילכם מאמר שמרכז את כל מה צריך לדעת על ניוד קופת גמל להשקעה.

האם ניתן לנייד קופת גמל להשקעה?

התשובה בגדול היא כן. ממש כמו בהרבה מוצרי החיסכון הפיננסיים שמנהלים בתי ההשקעות וחברות הביטוח ניתן לבצע העברת כספים מקופה לקופה, מאז שנכנסו לתוקפן תקנות ניוד קופת גמל להשקעה באוגוסט 2022. מדובר בהחלט צעד מבורך לאור העובדת לאחר שבמשך שנים כדי לעבור לקופה אחרת אנשים היו צריכים למשוך את כל החיסכון ולשלם עליו 25% מס רווחי הון, מה שהיה פוגע כמובן ברווח שלהם.

למרות הנאמר, יש גם לציין ולומר שבמקרים מסוימים לא יתאפשר ניוד קופת גמל להשקעה:

  • מוטל עיקול או שעבוד על חשבונו של החוסך על מלוא סכום היתרה הצבורה
  • קיימת יתרת חוב של הלוואה שטרם נפרעה במלואה
  • החוסך נפטר טרם הגעת הבקשה אל קופת הגמל

סיבות לשקול ניוד קופת גמל להשקעה

ישנן כמה וכמה סיבות לשקול מעבר של קופת גמל להשקעה:

  • אם רוצים לקחת הלוואה וחברה א' מציעה תנאים פחות אטרקטיביים בהשוואה לחברה ב'
  • אם דמי הניהול שאתם משלמים יקרים משמעותית בהשוואה לקופות אחרות ולא מוכנים להוזיל לכם אותם
  • אם התשואות של קופת הגמל אינן מספקות לדעתכם, ובמיוחד אם מתבוננים  בביצועים שלהם בחתך זמן של 3 או אפילו 5 שנים
  • רצון לאחד בין מספר קופות גמל להשקעה שנפתחו בחברות שונות
  • ניוד קופת גמל להשקעה לצורך קבלת קצבה
  • ועוד

ניוד קופת גמל להשקעה בין חברות מתבצע ללא עלות!

ניוד קופת גמל להשקעה אינו נחשב אירוע מס, ולכן אין צורך לשלם מס על הרווחים שהצטברו, כל עוד החוסך לא מושך את הכסף שבקופה. אם תתבצע משיכת כספים יתבצע תשלום מס רווחי הון, אלא אם כן המשיכה תתבצע לאחר גיל 60 כקצבה, ואז תוכלו ליהנות מפטור.

למה עוד צריך לשים לב?

אף על פי שניוד קופת גמל להשקעה הפך לקל יותר מתמיד חשוב לא לוותר על השוואת קופות גמל להשקעה, כדי למטב את היתרונות של המוצר. חשוב לבצע השוואה יסודית שכוללת את מגוון רחב של פרמטרים חשובים, כגון: תשואות, דמי ניהול, מדד שארפ, מסלולי סיכון, היקף נכסים מנוהל, המוניטין של הגוף המנהל ועוד. אנחנו ממליצים בחום לחזור על ההשוואה מדי שנתיים-שלוש, כי דברים מאוד דינמיים ועלולים להשתנות, ויתכן כי יהיה שווה לשקול שוב ניוד קופת גמל להשקעה.

חושבים על מעבר? פנו אל המומחים שלנו!

זה הזמן לעשות את זה נכון! אם הצטרפתם לקופת גמל להשקעה בכוחות עצמכם לאחר שקיבלתם המלצה מחבר, קרוב משפחה או קבוצת פייסבוק שימו לב – לא תמיד מה שטוב לאחד, בהכרח טוב לאחר. חשוב להשוות ביצועים ולא פחות מכך – לדעת לנתח אותם כמו שצריך, כדי להימנע ממצב שאתם נמצאים בקופת גמל להשקעה עם תשואות נמוכות, דמי ניהול גבוהים או שילוב של שניהם.

אצלנו בסוכנות פתרונות עדיפים תקבלו שירות מסוכנים פנסיוניים אמינים, מקצועים ומנוסים, שעובדים עם כל בתי ההשקעות וחברות הביטוח ועם מערכת השוואה מתקדמת. צרו איתנו קשר עוד היום לפרטים על ניוד קופת גמל להשקעה. נשמח לאפיין את צורכיכם ולהתאים לכם את הקופה האידיאלית שתיתן לכם שקט נפשי.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.