ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי מסוכן ביטוח – יש דבר כזה?

ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי הוא אחד מההנושאים המרכזיים שאליהם מכוונים את אור הזרקורים בעת השוואה בין יועץ פנסיוני לבין סוכן ביטוח פנסיוני. אבל האם זה נכון שרק יועץ יוכל לייעץ לכם באופן נטול אינטרסים? ננסה לענות על השאלה הזו במאמר זה.

למה בכלל חשוב לקבל ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי?

ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי יכול לחולל פלאים בפנסיה שלכם: יועץ מנוסה ומקצועי יוכל להגדיל את קצבת הפנסיה העתידית הן על ידי הוזלת דמי הניהול שאתם משלמים, הן על ידי השוואה נכונה בין מוצרי החיסכון והן באמצעות השוואה נכונה בין התשואות ופרמטרים נוספים שיש לקחת בחשבון. כמו כן ניתן לחסוך כסף על ביטוחים מיותרים. במצטבר תוכלו לחסוך אלפי שקלים בשנה ולהגדיל את החיסכון הפנסיוני בסכומים משמעותיים של עד מאות אלפי שקלים.  

קיימות טענות כי סוכן פנסיוני אינו מסוגל לספק ייעוץ פרישה נטול אינטרסים, אבל הטענות האלה רחוקות מהמציאות. אמנם עד היום ישנם סוכני ביטוח שעובדים עם חברת ביטוח אחת או בית השקעות אחד, אבל בפועל ישנן גם סוכני ביטוח פנסיוניים רבים שחולשים על כל התחום ועובדים מול חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים, מה שמאפשר להם להישאר נאמנים ללקוחותיהם ולהציע להם ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי לא פחות מאשר יועצים פנסיוניים שמספקים שירות זה בתשלום.

למה הכוונה בייעוץ פנסיוני אובייקטיבי?

קיימים מגוון שמות לבעלי מקצוע עוסקים בתחום הייעוץ הפנסיוני:

  • סוכן ביטוח פנסיוני – סוכן ביטוח ובעל רישיון למכור גם ביטוח פנסיוני. מתוגמל על ידי חברות הביטוח ובתי ההשקעות שמולם הוא עובד.
  • יועץ פנסיוני פרטי – מורשה לשווק מכשירי חיסכון פנסיוניים. אין לו זיקה למוצרים פנסיוניים ספציפיים, כיוון שהוא מקבל את שכרו מהלקוח.
  • יועץ פנסיוני בנקאי – הבנקים הקימו בעבר מערך ייעוץ פנסיוני בנקאי, אך אינו אובייקטיבי, כיוון שהם מקבלים עמלות מחברות הביטוח ובתי ההשקעות ואף נמצאים בניגוד אינטרסים מולם, כיוון שמדובר במוצרים שמהווים אלטרנטיבה לחסכונות הבנקאיים. בנוסף הם אינם יכולים לייעץ בנוגע לביטוחים אישיים או משפחתיים אלמנטריים, כגון ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, ביטוח בריאות, ביטוח רכב וכו'.
  • מתכנן פנסיוני – חלק מסוכני הביטוח מכנים עצמם מתכננים פנסיוניים, אך מדובר למעשה באותו סוג מקצוע.
  • משווק פנסיוני – עובד שכיר של חברת ביטוח מסוימת או בית השקעות מסוים ומוכר מוצרים פנסיוניים שלה המעסיק שלו בלבד.

למה עדיף לקבל ייעוץ פנסיוני מסוכן?

יועץ פנסיוני בדומה לסוכן פנסיוני קיבל רישיון לשווק מוצרי חיסכון פנסיוניים, כלומר קרנות פנסיה, קופות גמל וכמובן ביטוחי מנהלים. אמנם בפגישה איתו תקבלו המלצות על מוצרים פנסיוניים לצד ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי ונקודתי, אבל גם תשלמו לא מעט כסף.

בפגישה עם סוכן ביטוח פנסיוני שעובד עם מיטב החברות ובתי ההשקעות אתם יכולים גם ליהנות מייעוץ פנסיוני אובייקטיבי, וגם הרבה מעבר לכך: תוכלו לעשות סדר בתיק הביטוחי שלכם ולבדוק איזה ביטוחים חסרים לכם ואיזה ביטוחים מיותרים יש לכם (מה שמכונה בדיקת כפל ביטוחים) ובנוסף הסוכן מכיר את המוצרים ואת מסלולי ההשקעה היטב. בנוסף, חשוב לדעת שאמנם הן יועץ פנסיוני והן סוכן פנסיוני יכולים לנהל עבורכם מו"מ מול חברות הביטוח ובתי ההשקעות, ולשפר עבורכם את התנאים, אך לסוכני הביטוח ניתנת הרבה פעמים עדיפות כי יש להם כוח מיקוח חזק יותר.

לסיכום: רוצים ייעוץ אובייקטיבי? פנו למומחים שלנו!

לסוכן ביטוח יש יכולת לספק לכם ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי לא פחות טוב מיועץ פנסיוני והבונוס – ניתן לקבל את שירות מקיף, איכותי ומקצועי בחינם, וליהנות מחיסכון רב יותר כיוון שהוא יכול לספק לכם גם ייעוץ בנושא ביטוח.

בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח שמים את טובת הלקוח במרכז. אנו פועלים מתוך תחושת שליחות ורצון לשרת אתכם על הצד הטוב ביותר, ולכן מעמידים לשירותכם סוכני ביטוח פנסיוניים מקצועיים ומנוסים שעובדים עם חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ כדי לספק לכם שירות ברמה הגבוהה ביותר ובהתאמה אישית. צרו קשר עוד היום כדי להבטיח את עתידכם וליהנות משקט נפשי ומחיסכון משתלם!

ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.