מה ההבדל בין סוכן פנסיוני ליועץ פנסיוני?

פנסיה היא נושא שמרתיע אנשים רבים. חוסר הידע של אנשים רבים בנושא זה, יוצר גם בלבול בין המקצועות שקשורים לתחום. אחת השאלות הבולטות שחוזרות על עצמן היא מה ההבדל בין סוכן פנסיוני ליועץ פנסיוני, ואנחנו כאן כדי להסביר על הדמיון והשוני וכן על היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.

מתבלבלים? אתם לא טועים – יש מן המשותף אבל…

כדי להבין מה ההבדל בין סוכן פנסיוני ליועץ פנסיוני, דווקא נתחיל מהמכנה המשותף לשני בעלי מקצוע אלה: ברמה הבסיסית, יש לציין שהן יועץ והן סוכן ביטוח פנסיוני נדרשים להוציא רישיון מיוחד המאפשר להם לעסוק בתחום זה. כל אחד מהם לומד את התחום לעומק, נבחן ומקבל בסופו של דבר רישיון. שניהם נדרשים להעניק ללקוחותיהם ייעוץ פנסיוני, להסביר ולהמליץ להם על מכשירי החיסכון המתאימים ביותר עבור מטרותיהם (למשל קרן פנסיה, קרן השתלמות, ביטוח מנהלים, קופת גמל, קרן השתלמות וכו')וולסייע להם בניהול כספי הפנסיה שלהם, בהתאם לצורכיהם ולרצונתיהם.

אז מה ההבדל בין סוכן פנסיוני ליועץ פנסיוני?

על מנת לחדד את התשובה ולהבין מה ההבדל בין סוכן פנסיוני ליועץ פנסיוני, חשוב להסתכל על הדברים ברמה עמוקה יותר. ראשית נתייחס ליועץ פנסיוני. מדובר באדם שסיים לימודי ייעוץ פנסיוני וקיבל לכך רישיון. הוא מספק ייעוץ פנסיוני וממליץ על מוצרים ואמצעים שאין לו זיקה אליהם, מתוך כוונה לשרת את טובת הלקוח מתוך ראייה אובייקטיבית. החיסרון הגדול של יועץ פנסיוני הוא שעל כל פגישת ייעוץ איתו תשלמו כסף, ולא מעט.

לעומת זאת, סוכן פנסיוני הוא קודם כל סוכן ביטוח והוא גם קיבל אישור למכור ביטוחים פנסיוניים. הסוכן הפנסיוני מצד אחד בעל זיקה למוצרי הפנסיה ולביטוחים שהוא מוכר, כיוון שהוא מקבל עמלות מחברות הביטוח ובתי ההשקעות על מכירת מוצרים מסוימים לקהל החוסכים.

מצד שני, אם הוא עובד עם מספר חברות ביטוח ובתי השקעות, הרי שהייעוץ שלו נותר אובייקטיבי, וגם הוא משרת את צורכיו לקוחותיו על הצד הטוב ביותר. כמו כן, הוא מכיר את כל המוצרים כאת כף ידו, לרבות שלל המסלולים שהם מכילים. בנוסף לכך, אמנם הן סוכן פנסיוני והן יועץ פנסיוני יכולים להתנהל מול הגורמים השונים שמספקים קרנות פנסיה כדי לשפר את תנאי התוכניות, אך ברוב המקרים לסוכנים ניתנת עדיפות, ויש לו יכולת מיקוח גדולה יותר.

רוצים לתאם פגישה עם סוכן פנסיוני? 

במאמר דנו בשאלה מה ההבדל בין סוכן פנסיוני ליועץ פנסיוני? ראינו שלסוכן ביטוח פנסיוני יש יתרונות רבים: ניתן להתייעץ איתו ללא עלות, ליהנות מראייה אובייקטיבית ומקיפה, לקבל תנאים טובים יותר ואפילו לקבל ייעוץ בנושא ביטוחים. כלומר זווית הראייה שלו רחבה יותר, ולכן יש לסוכן הפנסיוני יכולת לחסוך לכם לא מעט כסף!

בסוכנות פתרונות עדיפים תוכלו להיפגש עם סוכנים פנסיוניים שרואים את טובתכם לפני הכול. אנו רותמים ניסיון של עשרות שנים שבהם עבדנו מול חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ על מנת לספק לכם את המענה האידיאלי לצורכיכם. פנו אלינו עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ פנסיוני.

מה ההבדל בין סוכן פנסיוני ליועץ פנסיוני (1)

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ההבדלים בין אנשי מקצוע בתחום הפיננסי והפנסיוני

בשנים האחרונים התחום של ניהול הון בתחום הפיננסי, הפנסיוני והביטוחי הולך ותופס תאוצה, וישנם אנשי מקצוע רבים בתחום שיכולים לעזור לכם לנהל יותר טוב את הכסף. אז איך בוחרים מתוך היצע את איש המקצוע המתאים ביותר לצורכיכם? אנחנו כאן כדי לעשות סדר.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.