כל מה שחשוב לדעת על ביטוח פנסיה לעצמאים

בתור עצמאים אתם מתמודדים עם אתגרים רבים כחלק בלתי נפרד משגרת עבודתכם, אך יש סיכונים שהם אינם בשליטתכם. מה שבטוח הוא שיש דבר אחד שאסור לקחת בו סיכון וזה הפנסיה העתידית שלכם. מהו ביטוח פנסיה לעצמאים ומה חשוב שתדעו עליו? המשיכו לקרוא.

מדוע חשוב שיהיה לכם ביטוח פנסיה לעצמאים?

מבחינה מסוימת ניתן לומר שלשכירים הרבה יותר קל, מאחר ולפי חוק פנסיית חובה, המעסיק נדרש לפי חוק להפריש ולהפקיד עבורכם כספים לטובת פרישתכם לפנסיה, שתקרה בבוא היום. למרות שהחוק מחייב גם עצמאים לדאוג לעצמם ולעתידם ולהפקיד כספים לטובת ביטוח פנסיה לעצמאים. אך רבים מהם אינם מקפידים על כך, וחבל, כי פשוט לא יהיה להם כסף לחיות ממנו.

חלק מהעניין הוא שעצמאים מאמינים שהם יכולים לפרוש מתי שהם רוצים ולכן הם קצת מזלזלים בעניין הפרישה. אך מי שלא מתכונן למאורע זה מראש, עלול למצוא את עצמו בקשיים כלכליים עמוקים, מבלי שום יכולת להמשיך לחיות באופן שאליו הוא התרגל.

ביטוח פנסיה לעצמאים – מהן האפשרויות?

חברות הביטוח ובתי ההשקעות מציעים 3 אפשרויות למי שמעוניין בביטוח פנסיה לעצמאים: קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל. לכל אחת מהאפשרויות האלו יש את היתרונות והחסרונות שלה ולכן יש לבצע את הבחירה בכובד מראש, ולא לבחור באופציה מסוימת רק כי חבר/קולגה/קרוב משפחה המליץ לכם עליה.

רק כדי לעשות סדר, נסביר בקצרה על כל אחת מהאפשרויות העומדות לבחירתכם:

  • קרן פנסיה – מעניקה לכם החל מרגע הפרישה קצבה חודשית לכל ימי חייכם, ולאחר שתלכו לעולמכם שאריכם ימשיכו לקבל אותה (בן/ת זוג וילדים עד גיל 21).
  • ביטוח מנהלים – מעניק לכם קצבה חודשית לכל חייכם, ולאחר שתלכו למנוחת עד, שאריכם יקבלו סכום חד פעמי (בדומה לביטוח חיים).
  • קופת גמל – מספקת אפיק השקעה שבו הכספים הנצברים משולמים כסכום חד פעמי.

איך בוחרים ביטוח פנסיה לעצמאים?

כל אחד צריך לחשוב היטב לפני שהוא מחליט באיזה אפיק הוא מעוניין לחסוך את כספיו לטובת הפנסיה. מעבר לבחירה במוצר החיסכון, יש לבחור גם מסלול השקעה מיטבי, כדי שהחיסכון שלכם יתאים לרמת החיים אליה אתם מתכוונים להגיע בשנות הפרישה שלכם.

הליך זה מומלץ לבצע במסגרת הכנה לפרישה לפנסיה, עם סוכן ביטוח פנסיוני. הסיבה לכך פשוטה: העצמאי צריך לקחת בחשבון גם מגוון שיקולי מס, מה שמסבך את העלילה והופך את העניין למעט יותר מורכב, לפחות בהשוואה לשכירים.

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים ישמחו לתת לכם הסבר על מגוון אפיקי הפנסיה האפשריים, יבחנו לעומק את צורכיכם הייחודיים ויציעו לכם ביטוח פנסיוני איכותי ומשתלם. נשמח גם לבצע עבורכם בדיקת כפל ביטוחים ולייעץ לכם בנוגע לביטוחים הנדרשים ואילו ביטוחים מיותרים. ברשותינו ניסיון של למעלה מ- 20 שנה בתחום, ואנו עובדים עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות בארץ. צרו קשר עוד היום והבטיחו את עתידכם.

ביטוח פנסיה לעצמאים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.