קופת גמל פנסיונית: מה זה, למה זה טוב וכיצד לבחור?

קופת גמל פנסיונית היא תוכנית חיסכון לטווח ארוך, המיועדת לצבירת כספים לתקופת הגמלאות. מהם היתרונות של קופות גמל, כיצד היא עובדת ומה הדרך הקלה, הנוחה והבטוחה לבחירת קופה איכותית עבורכם?

מה זה קופת גמל פנסיונית וכיצד היא פועלת?

קופת גמל פנסיונית, כשמה כן היא: מכשיר חיסכון פנסיוני המאפשר לחוסכים לצבור כספים לגיל פרישה. בדומה לקרן פנסיה וביטוח מנהלים, גם היא מאפשרת לחוסכים לעמוד בדרישות חוק פנסיה חובה במשק לשכירים ולעצמאים. את הכספים מנהלים חברות ביטוח ובתי השקעות שמשקיעים את כספכם בשוק ההון , בהתאם למסלול ההשקעה המועדף עליכם ובמטרה למקסם את התשואות על הקרן.

כיצד הקופה עובדת בשבילכם ומהם יתרונותיה?

קופ"ג פנסיונית מציעה מספר יתרונות לחוסכים:

  • הטבות מס: המדינה מעניקה לחוסכים בקופת גמל פנסיונית הטבות מס, כגון ניכוי במקור מההכנסה, זיכוי במס על ההפקדות ופטור ממס על הקצבה. ככל שמשלמים פחות מס, כך נשאר לכם יותר כסף בחיסכון.
  • מיקסום פוטנציאל התשואות והגדלת החיסכון : הכספים המופקדים בקופה פנסיונית מושקעים בשוק ההון, שעשוי להניב תשואות גבוהות יותר מאשר אפיקי השקעה אחרים.
  • גמישות: ניתן לבחור את מסלול ההשקעה המתאים לצרכים ולמטרות האישיים של כל חוסך. השקעה במסלול המתאים לצורכיכם ומטרותיכם מאפשרת לכם גם למקסם את פוטנציאל התשואה וגם לישון טוב יותר בלילה.

כיצד לבחור קופת גמל פנסיונית?

בחירת קופת גמל פנסיונית היא החלטה חשובה, שכן היא תשפיע על סכום החיסכון שתצברו לקראת גיל פרישה. הנה כמה גורמים שכדאי לקחת בחשבון בבחירת קופה:

  • היקף ההפקדות: ככל שסכום ההפקדות יהיה גבוה יותר, כך יהיה סכום החיסכון בגיל פרישה גדול יותר.
  • מסלול ההשקעה: ישנם מספר מסלולי השקעה שונים, המתאימים לצרכים ולמטרות השונות של החוסכים.
  • דמי הניהול: דמי הניהול הם חלק מהכספים המושקעים בקופת הגמל, ולכן חשוב לבחור קופת גמל שמציעה דמי ניהול אטרקטיביים. עם זאת, חשוב לזכור כי לעתים תשואות גבוהות מכסות על דמי ניהול גבוהים.
  • תשואות: חשוב לבחור קופת גמל עם תשואות גבוהות, אך יש לזכור כי תשואות גבוהות יותר עשויות להיות כרוכות בסיכון גבוה יותר שכן לרוב הם מתקבלות באמצעות השקעה במסלול עם חשיפה מוגברת למניות שנוטות להיות תנודתיות למדי.

כמה כסף כדאי להפקיד?

ככל שסכום ההפקדות יהיה גבוה יותר, כך יהיה סכום החיסכון בגיל פרישה גדול יותר ולכן מומלץ להתחיל לחסוך לפנסיה בגיל צעיר ככל הניתן, בין אם בקופת גמל ובין אם בקרן פנסיה. בדרך כלל נהוג להפקיד לפחות 17% מהשכר בכל חודש.

איך לפתוח קופ"ג פנסיונית?

אמנם ניתן לפתוח קופת גמל פנסיונית בכל חברת ביטוח או בית השקעות המציעים שירות זה, וכל מה שצריך זה למלא טופס בקשה ולצרף תעודה מזהה. עם זאת, חשוב לדעת שהמידע הנגיש באינטרנט, לרוב באתרים רשמיים של המדינה, אינו מדויק. כדי להתאים לכם את הקופה הטובה ביותר, חשוב להכיר את צורכיכם, מטרותיכם וכן לערוך השוואה מעמיקה בין הקופות.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות סוכן פנסיוני. אצלנו, בפתרונות עדיפים, מתמחים כבר שנים רבות בהתאמת קופות גמל לשכירים ולעצמאים כאחד. אנחנו עובדים עם כל הגופים הפנסיוניים המובילים ואף משתמשים בטכנולוגיה פורצת דרך המאפשרת לנו להשוות לעומק בין כל הקופות ולהתאים לכם את הקופה האולטימטיבית.

אז אם אתם רוצים לחסוך לעתיד שלכם בראש שקט, כל מה שעליכם לעשות הוא לפנות אלינו עוד היום או להשאיר פרטים בטופס. נשמח מאוד לעמוד לשירותכם ולהציע לכם שירות שעומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

קופת גמל פנסיונית
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
פתיחת קופת גמל
פתיחת קופת גמל – כל מה שצריך לדעת

פתיחת קופת גמל הוא עניין מורכב שכדאי להיעזר בו עם סוכן ביטוח פנסיוני. במאמר זה נסביר מהי קופת גמל, מי זכאי לה, מה חשוב לבדוק לפני שפותחים קופת גמל ואיך סוכן יכול לעזור לכם בבחירת הקופה האידיאלית.

קראו עוד »
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד?

מתי צריך לשלם פנסיה לעובד היא שאלה שמטרידה מעסיקים רבים, ובעיקר מעסיקים שחווים צמיחה והרחבה של העסק, ולראשונה מתחילים להעסיק עובדים חדשים. במאמר זה ננסה לעשות עבורכם סדר בדברים.

קראו עוד »
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.