פתיחת קופת גמל – כל מה שצריך לדעת

פתיחת קופת גמל הוא עניין מורכב שכדא להיעזר בו עם סוכן ביטוח פנסיוני. במאמר זה נסביר מהי קופת גמל, מי זכאי לה, מה חשוב לבדוק לפני שפותחים קופת גמל ואיך סוכן יכול לעזור לכם בבחירת הקופה האידיאלית.

מהי קופת גמל?

בדומה לקרן פנסיה, גם קופת גמל היא מוצר חיסכון פנסיוני המאפשר חיסכון לטווח הארוך. כלומר, הכספים "ננעלים" בתוך קופת הגמל עד לגיל פרישה, ולאחר מכן מתקבלים כקצבה חודשית לחוסך. בתמורה לכך שהכסף "נעול" בקופת הגמל ולכך שתקבלו אותו כקצבה, המדינה החליטה לפצות את החוסכים בהטבות מס.

יש לציין כי הכספים בקופת גמל מנוהלים על ידי בית השקעות או חברת ביטוח שמשקיעה אותו עבורכם בשוק ההון לפי מדינויות ההשקעה שלכם, שהמטרה היא להשיג עבור החוסכים תשואה חיובית וכמה שיותר גבוהה. בתמורה לכך החוסכים משלמים דמי ניהול. חשוב לומר כי החוסכים יכולים לבחור מסלולי השקעה שונים בהתאם לצרכים ולהעדפות שלהם.

שימו לב – קיימות גם קופות גמל אחרות המיועדות למטרות אחרות, כגון קופת גמל להשקעה או קופת גמל לחיסכון לכל ילד ועוד.

מי זכאי לפתיחת קופת גמל?

פתיחת קופת גמל אפשרית לכל אזרח ישראלי, שגילו נע בין 20 לנשים או 21 לגברים ועד גיל פרישה, ללא קשר למצב משפחתי או למקום עבודתו. הן שכירים והן עצמאים רשאים להחליט לחסוך כספים לטובת שנות הפרישה בקופת גמל או בקרן פנסיה.

כמה כסף ניתן להפקיד?

פתיחת קופת גמל אינה כרוכה בסכום התחלתי שהחוסכים חייבים להפקיד בה. עם זאת, יש צורך לבצע בה הפקדות. בעוד שעבור השכירים מתבצעות הפקדות אוטומטיות חודשיות, הרי שעצמאים גמישים יותר מבחינה זו, ויכולים להחליט אם לבצע הפקדות חודשיות קבועות או אם לבצע הפקדה שנתית.

חשוב לציין כי ההפקדות לקופת גמל מוגבלות על פי תקנות משרד האוצר. עצמאי יכול להפריש לקופת גמל עד לשיעור הפקדות מירבי של 16.5% מהכנסתו המזכה (תקרת ההכנסה המזכה החודשית היא 18,800 ₪ כך שהתקרה השנתית הינה 225,600 ₪). תקרת ההפקדה לעצמאי עבור ניצול מרבי של הטבות המס במסגרת קופות הגמל: 37,224 ₪. תקרת הכנסה המזכה בהטבות מס לשנת 2023 היא 9,400 ₪ לחודש לשכיר או 112,800 ₪ לשנה.

מה חשוב לדעת לפני שפותחים קופת גמל?

  • מטרות החיסכון: חשוב להגדיר את מטרות החיסכון בקופת הגמל. האם אתם חוסכים לפנסיה, לרכישת דירה, או למטרות אחרות?
  • מסלולי השקעה: קופות הגמל מציעות מגוון מסלולי השקעה, הכוללים מניות, אג"ח ונכסים אחרים. חשוב לבחור מסלול השקעה המתאים לצרכים ולמטרות שלכם.
  • עלויות: ישנם הבדלים בדמי הניהול החיסכון בין קופות הגמל השונות. חשוב לבדוק את עלויות ניהול החיסכון לפני פתיחת קופת גמל.

כיצד סוכן ביטוח פנסיוני יכול לסייע?

פתיחת קופת גמל היא צעד חשוב לעתיד הפיננסי שלכם. על ידי בחירה בקופה המתאימה לכם והפקדות כסף באופן קבוע, תוכלו להבטיח לעצמכם חיסכון נאה לקראת הפרישה.

סוכן ביטוח פנסיוני מטעם פתרונות עדיפים מסייע לכם בהשוואה מעמיקה ומקיפה בין קופות גמל, בבחירת הקופת האידיאלית ומסלול ההשקעה המתאים לצוריכם וכמובן גם בפתיחת קופת גמל. סוכן הביטוח שלנו גם עוזר לכם לעקוב אחר החיסכון שלכם ולקבל ייעוץ פנסיוני.

אז למה אתם מחכים? פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם, ולהעניק לכם שירות מקצועי כדי שתיהנו משקט נפשי.

 

פתיחת קופת גמל
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
דמי ניהול קופת גמל
דמי ניהול קופת גמל: מה חשוב לדעת?

דמי ניהול קופת גמל הם למעשה העמלה שאתם משלמים עבור אותו מוסד שמנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני. במאמר זה נסביר ממה הם מורכבים, כמה משלמים, כיצד ניתן להוזיל אותם ומתי זה באמת משתלם לכם?

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
איפה יש לי פנסיה
איפה יש לי פנסיה?

אם לאחרונה שאלתם את עצמכם איפה יש לי פנסיה אתם לא לבד. אחוז נכבד מהאוכלוסיה לא יודע איפה הפנסיה שלו מנוהלת, כמה דמי ניהול משלמים, איזו תשואה החיסכון הניב וכו'. אנחנו כאן כדי להנגיש עבורכם את המידע החשוב.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.