מחשבון קופת גמל – כלי חיוני לתכנון החיסכון הפנסיוני

מחשבון קופת גמל הוא כלי חיוני לתכנון החיסכון הפנסיוני, מכיוון שהוא מאפשר להעריך את סכום הצבירה הצפוי בהתאם להפקדות החודשיות של, גיל הפרישה המתוכנן והתשואה הצפויה של הקופה. איך הוא עובד, מהם יתרונותיו, איך לבחור והאם ניתן לסמוך עליו?

כיצד עובד מחשבון קופת גמל?

קופת גמל היא אחד מאפיקי החיסכון הפנסיוני הפופולריים בישראל. היא מאפשרת לחוסכים לצבור כספים לטווח ארוך, תוך זכאות להטבות מס.

מחשבון קופת גמל מחשב את סכום הצבירה הצפוי של החוסך בהתבסס על 4 גורמים עיקריים:

  • הפקדות חודשיות: יש לציין את סכום הכסף שיופקדו בקופה מדי חודש, בהתבסס על ההפקדה החודשית שנבחרה על ידי החוסך.
  • גיל פרישה: יש לציין את כמות השנים עד לגיל הפרישה המתוכנן של החוסך.
  • תשואה צפויה: יש לציין את התשואה הצפויה של הקופה, בהתבסס על ההיסטוריה של התשואות של הקופה בעבר.
  • כמה מפקידים: במידה ויש לכם כבר חיסכון שאתם מעבירה מקופת גמל אחת לשנייה, זה המקום לציין

כאן תוכלו למצוא דוגמה למחשבון קופת גמל >>>

מהם היתרונות של שימוש במחשבון קופת גמל?

שימוש במחשבון קופת גמל מספק לחוסכים מספר יתרונות, כולל:

  • הערכה של סכום הצבירה הצפוי: המחשבון מחשב את סכום הצבירה הצפוי בהתבסס על נתונים ריאליים, כגון ההפקדות החודשיות של החוסך, גיל הפרישה המתוכנן והתשואה הצפויה של הקופה.
  • סיוע בתכנון החיסכון הפנסיוני: המחשבון מספק לחוסכים מידע על סכום הכסף שהם צריכים להפקיד מדי חודש כדי להשיג את יעד החיסכון שלהם.
  • השוואת קופות גמל: יש מחשבונים המאפשרים לחוסכים להשוות את התשואות של קופות גמל שונות, על מנת לבחור את הקופה המתאימה ביותר לצרכיהם.

כיצד לבחור את מחשבון קופת הגמל המתאים?

ישנם מספר מחשבונים מקוונים לקופות גמל, המציעים פונקציות שונות. חשוב לבחור מחשבון המציע את הפונקציות הדרושות לחוסך, כגון:

  • אפשרות לבחירה של מסלולי השקעה: המחשבון צריך לאפשר לחוסכים לבחור את מסלולי ההשקעה של הקופה, על מנת לקבל הערכה מדויקת יותר של סכום הצבירה הצפוי.
  • אפשרות לבחירה של גיל פרישה: המחשבון צריך לאפשר לחוסכים לבחור את גיל הפרישה המתוכנן, על מנת לקבל הערכה מדויקת יותר של כמות השנים עד לגיל הפרישה.
  • אפשרות לבחירה של תשואה צפויה: המחשבון צריך לאפשר לחוסכים לבחור את התשואה הצפויה של הקופה, על מנת לקבל הערכה מדויקת יותר של סכום הצבירה הצפוי.

האם ניתן לסמוך על המחשבון?

כאמור, מחשבון קופת גמל הוא כלי חיוני לתכנון החיסכון הפנסיוני. הוא מאפשר לחוסכים להעריך את סכום הצבירה הצפוי שלהם בהתבסס על הנתונים הרלוונטיים, כגון ההפקדות החודשיות שלהם, גיל הפרישה המתוכנן והתשואה הצפויה של הקופה. שימוש במחשבון קופת גמל יכול לסייע לחוסכים להשיג את יעד החיסכון הפנסיוני שלהם.

חשוב לדעת שהנתונים של המחשבון מבוססים על נתונים ממוצעים שמוצגים באתרים הממשלתיים. על מנת לקבל הערכת מדויקת יותר, כדאי לפנות לסוכן פנסיוני מקצועי ומורשה.

בפתרונות עדיפים אנחנו משתמשים בטכנולוגיה חכמה המאפשרת השוואת קופות גמל מעמיקה ואיכותית ועובדים כבר שנים עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים. נשמח לעמוד לשירותכם. פנו אלינו עוד היום לתיאום פגישה ולקבלת פרטים נוספים.

מחשבון קופת גמל
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קופת גמל נזילה
קופת גמל נזילה – יש דבר כזה!

קופת גמל נזילה היא עניין שאינו מובן מאליו בשנים האחרונות. אם בעבר כל אחד חסך בקופת גמל והיה יכול למשוך את הסכום ברגע שהיה לו בו צורך, הרי שמאז הרפורמה שבוצעה ב- 2008 הדברים השתנה. מהי האלטרנטיבה שיכולה לעזור לכם?

קראו עוד »
חוק פנסיה חובה
חוק פנסיה חובה – כל מה שרציתם לדעת והתביישתם לשאול

חוק פנסיה חובה נכנס לתוקפו בשנת 2008, ביוזמתה של המדינה על מנת לעודד את אזרחיה לחסוך כסף לשנות הפנסיה, ושלא יהוו נטל על המדינה. מהם בעצם החובות המוטלות על שכירים, עצמאים ומעסיקים ומהם זכויותיהם? ליקטנו עבורכם את כל המידע החשוב שאתם חייבים להכיר.

קראו עוד »
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד?

מתי צריך לשלם פנסיה לעובד היא שאלה שמטרידה מעסיקים רבים, ובעיקר מעסיקים שחווים צמיחה והרחבה של העסק, ולראשונה מתחילים להעסיק עובדים חדשים. במאמר זה ננסה לעשות עבורכם סדר בדברים.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.