מושגים פופולאריים מעולם הביטוח שכדאי להכיר

כולנו מחזיקים ביותר מפוליסת ביטוח אחת. לרוב, אנחנו חותמים על פוליסת הביטוח, מבלי להבין את המשמעות של כל מיני מושגים ומונחים מקצועיים. על כן, אנחנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאה ולהבין למה אתם מתחייבים ועל מה אתם חותמים, כך שבפעם הבאה שתרכשו פוליסת ביטוח אתם תבינו בדיוק על מה מדובר. מוכנים? אנחנו מתחילים!

פוליסת ביטוח

חוזה או הסכם שנחתם בין חברת הביטוח לבין בעלי הפוליסה. כיום, יש מגוון רחב של פוליסות ביטוח בהן: פוליסת ביטוח אחריות מקצועית, פוליסת ביטוח חיים, ביטוח תאונות אישיות ועוד. פוליסה בדרך כלל תכלול פרטים כמו, סוג הביטוח שנרכש, גובה התשלומים, סכום הפיצויים, תוקף, תנאים לקיומה וכו'. לפני רכישה של פוליסת ביטוח, מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח.

פוליסת ביטוח חיים

פוליסה שחובה לעשות כאשר לוקחים הלוואת משכנתא מהבנק. אפשר גם לעשות אותה בלי קשר למשכנתא. היא מעניקה פיצוי כספי למוטבים שרשומים בפוליסה, במקרה בו המבוטח נפטר.

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית

פוליסה זו מספקת הגנה לבעלי מקצועות חופשיים כמו עו"ד תביעות ביטוח ובכלל עורכי דין בכל התחומים, רופאים פרטיים, יועצי מס, חשמלאים, רואי חשבון ועוד. במידה ויוגשו נגדם תביעות נזיקין מצד ג', הם יקבלו כיסוי מחברת הביטוח.

פוליסת ביטוח תאונות אישיות

פוליסה זו מספקת כיסוי כספי במקרה והמבוטח נפגע פיזית בבית, ברחוב או בדרכים.

פרמיה

כאשר רוכשים ביטוח, יש לשלם תשלום חד פעמי או תשלום חודשי. התשלום הזה נקרא פרמיה. זו יכולה להיות משתנה או קבועה. מה ההבדל בין שני הסוגים? הראשונה היא בעלת שיעור משתנה והשנייה היא בעלת שיעור קבוע (כלומר לאורך כל תקופת הביטוח, ישולם אותו הסכום).

סייגים

מדובר על מקרים שפוליסת הביטוח לא מכסה. על כן, בפעם הבאה שאתם רוכשים פוליסה, מומלץ מאוד לקרוא בעיון את כל המידע ולבדוק איזה מקרים היא מכסה ואיזה היא לא מכסה.

תקופת אכשרה

כאשר אתם רוכשים פוליסה, אתם מתחילים לשלם דמי פרמיה ועד כניסתו לתוקף של הביטוח, עליכם לעבור תקופת אכשרה. מדובר על תקופה של חודשיים עד שלושה חודשים. במהלך התקופה הזו, חברת הביטוח לא אחראית לשלם לכם פיצויים או שפויים על כל אירועים שהתרחשו.

תקופת המתנה

אם קרה לכם מקרה, אתם צריכים לשאת בעלויות ולאחר מכן להגיש תביעה לחברת הביטוח. יש להמתין עד שתקבלו פיצוי מחברת הביטוח. בדרך כלל, זמן ההמתנה מפורט בפוליסת הביטוח.

השתתפות עצמית

אם נגרם נזק כלשהו, הרי שהביטוח שלכם לא אמור לשאת בתשלום של הנזק כולו ועליכם לשלם דמי השתתפות עצמית. בכל פוליסה, הנתון הזה שונה ועל כן לפני שאתם חותמים על הפוליסה, מומלץ לבדוק מהו גובה ההשתתפות העצמית.

טעויות בעת פרישה מהעבודה (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.