איזו קופת גמל להשקעה הטובה ביותר?

קופת גמל להשקעה היא אפיק חיסכון הפתוח עבור כל אזרח ישראלי שמחפש דרך להשקיע בשוק ההון באמצעות גוף מקצועי שינהל עבורו את כספיו. כדי להחליט לאיזה גוף להצטרף, ודאי אתם שואלים את עצמכם היכן תמצאו את קופת גמל להשקעה הטובה ביותר. אנחנו כאן כדי לעזור.

ראשית נזכיר מהי קופת גמל להשקעה?

קופת גמל להשקעה היא אפיק חיסכון שמאפשר לכל אזרח במדינה להשקיע בשוק ההון את כספי חסכונותיו. ניתן לפתוח קופת גמל להשקעה על כל תעודת זהות, החל מגיל אפס ולהפקיד שם מדי שנה סכומים של עד עשרות אלפי שקלים, בהתאם לתקרה השנתית (נכון לשנת 2022 התקרה היא כ- 72,000 ₪).

לגמל להשקעה יש יתרונות רבים: הכסף נשאר זמין וניתן למשוך אותו בכל עת (בכפוף לתשלום מס רווחי הון), ניתן להשקיע בו במגוון רחב של מסלולי השקעה, ניתן לקחת הלוואות אטרקטיביות על חשבון החיסכון, ניתן להעביר את הכספים מקופה לקופה ללא כל עמלה, קנס או מיסוי ואף ניתן לקבל את מלוא הסכום בפטור ממס רווחי הון החל מגיל 60 כקצבה חודשית.

קופת גמל להשקעה הטובה ביותר – איך בוחרים?

כל אחד יכול לבחור לעצמו היכן לפתוח קופת גמל להשקעה. אך למרות שהבחירה נתונה בידיהם, רבים חוששים ללמוד את הנושא לעומק, לחקור ולקבל החלטה מושכלת. רבים נשענים על המלצות של קרובי משפחה, שכנים, קולגות ואחרים.

העניין הוא שלא כל קופת גמל להשקעה מתאימה לכל אחד, וזאת מאחר ולכל אחד יש צרכים ורצונות שונים. יש שיקולים רבים שיש לעשות, כדי להחליט מה הכי מומלץ לאדם מסוים בנקודת זמן ספציפית. לכן אי אפשר באמת להתבסס על המלצות של אחרים, ולקבל שם של בית השקעות כזה או אחר מבלי קודם כל להבין מה המטרה, הצרכים והרצונות שלכם.

לשם בחירת קופת גמל להשקעה הטובה ביותר עבורכם, אנו ממליצים לכם לעשות את שני צעדים חשובים:

  • השוואת תשואות קופת גמל להשקעה – אם יש בידכם כבר גמל להשקעה, בדקו את ביצועי ביחס לאחרות במסלולים זהים ולאורך זמן. אם עדיין אין לכם קופ"ג להשקעה, בדקו איזו תשואה הקופה שאתם מתעניינים בה לעומת המתחרות במסלול הרלבנטי מבחינתכם לאורך זמן של לפחות 3 שנים אחרים. תוכלו להיעזר באתר גמל נט לצורך זה. במסגרת זו בדקו גם את מדד שארפ (שמעיד על הסיכון שנטל הגוף המנהל בניהול הכספים, כשהשאיפה היא שהמדד יהיה קרוב כמה שיותר ל- 1). כדי לבחון גם את התשואות במסלולים אחרים, כדי לבדוק כיצד סוג המסלול משפיע על התשואה. זכרו כי ביצועי העבר לא מנבאים את העתיד, אך ניתן להניח על סמך ההיסטוריה, שתהיה מגמה די דומה.
  • השוואת דמי ניהול בקופת גמל להשקעה – מאחר ודמי הניהול הם סוג של עמלה שמורידה לנו אחוזים מהחיסכון שלנו, השאיפה של כל חוסך היא להשיג דמי ניהול נמוכים. עם זאת, שימו לב שחברות שמציעות דמי ניהול נמוכים לעתים משיגים תשואות נמוכות וזו הדרך שלהם לפתות לקוחות פוטנציאליים, והעניין לא בהכרח ישתלם לכם. עם זאת, לפעמים התשואות ודמי הניהול משתנים לעתים קרובות ולכן יש לבחון את העניין לעומק. מעבר לכך, יש פרמטרים רבים שיכולים להשפיע על גובה דמי הניהול ולגרום להם להיות יקרים או זולים יותר (למשל – אם צברתם סכום משמעותי בחיסכון שלכם, יאפשר להוזיל את דמי הניהול).

אז איך לבחור קופת גמל להשקעה?

מעבר לשני ההיבטים שציינו, קיימים עוד פרמטרים רבים שצריך להתחשב בהם לצורך בחירת קופת גמל להשקעה אידיאלית בשבילכם. יתכן ותתקשו לבחון את כל הפרמטרים לעומק, לנתח ולהסיק מסקנות שיטיבו אתכם. לכן, הדרך הכי בטוחה, נוחה, קלה ופשוטה לבחור גמל להשקעה היא פשוט ליצור קשר עם סוכנות פתרונות עדיפים.

אנו מעמידים לשירותכם סוכנים פנסיוניים עתירי ידע וניסיון של עשרות שנים, שעובדים עם מיטב המוסדות המנהלים בארץ. נשמח לערוך בשבילכם השוואה איכותית ומקיפה ולהתאים לכם את קופת גמל להשקעה הטובה ביותר בשבילכם.

איזו קופת גמל להשקעה הטובה ביותר
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.