מהי קופת גמל במעמד עצמאי ואילו יתרונות היא מציעה?

קופת גמל במעמד עצמאי משמשת כאפיק המיועד לטובת חיסכון פנסיוני, ומהווה אלטרנטיבה למוצרים אחרים המיועדים למטרה זו. מהם יתרונותיה הייחודיים, למי זה מתאים ומה חשוב לדעת?

קופת גמל במעמד עצמאי – חיסכון טהור לגיל פרישה

כאמור, קופת גמל היא מכשיר חיסכון טהור נטול רכיבים ביטוחיים. מכשיר זה מהווה חלופה לקרן פנסיה או לביטוח מנהלים, שמיועדים גם הם לטובת חיסכון ארוך טווח שניתן למשוך כקצבה החל מגיל פרישה.

לאורך השנים עברו קופות הגמל לא מעט שינויים. כך למשל, מי שהפקיד כסף בקופת גמל עד ינואר 2008 יכול למשוך את החיסכון כסכום חד פעמי ובפטור מלא ממס רווחי הון. כמו כן החל משנת 2012 ניתן לפתוח קופת גמל וליהנות מיתרונותיו של תיקון 190 שמאפשר לנהל כסף פנוי וליהנות מהטבות מס משמעותיים.

למי זה מתאים?

קופת גמל במעמד עצמאי יכולה להתאים לכולם: הן שכירים שרוצים להגדיל את החיסכון באופן עצמאי (ללא הפקדות המעסיק) באמצעות קופ"ג, הן לעצמאים שמעוניינים לעמוד בדרישות חוק פנסיית חובה והן לכל מי שמעוניין ליהנות מיתרונותיו המהותיים של תיקון 190.

מהם היתרונות של קופת גמל במעמד עצמאי?

לקופ"ג קיימים יתרונות רבים, ביניהם:

  • גמישות באופן משיכת החיסכון – כקצבה, כסכום חד פעמי או שילוב של שתי אפשרויות אלה
  • הטבות מס רבות – הן בעת ההפקדה, הן בעת המשיכה והן בעת ההורשה. הטבות המס יכולות לבוא לידי ביטוי בצורה של ניכוי (הפחתת ההכנסה שחייבת במס) או זיכוי (הטבת מס בשיעור נתון).
  • מגוון רחב של מסלולי השקעה – ניתן לבחור את המסלול האידיאלי עבורכם מתוך מגוון רחב של אפשרויות. כמו כן ניתן לשנות את המסלול לפי בחירתכם, ללא פגיע בוותק או בזכויות, באופן חופשי ובחינם
  • ניהול מקצועי – כספי החיסכון מושקעים בשוק ההון על יד מנהלי השקעות שמתמחים בתחום הפנסיוני, של החברות המובילות בתחום הפנסיוני.

מעוניינים לפתוח קופת גמל במעמד עצמאי?

בחירת קופת גמל היא לא עניין שיש להקל בו ראש. נדרשת השוואה מעמיקה ומקיפה בין האפשרויות, תוך התייחסות לפרמטרים רבים, ולא רק תשואה ו/או דמי ניהול. המומחים שלנו ישמחו לבצע את ההשוואה עבורכם ולבדוק איזו חברה מציעה את התנאים הטובים, תוך התייחסות לפוטנציאל ניצול מקסימלי של הטבות המס המגיעות לכם.

אנו עובדים כבר שנים רבות עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בתחום. בנוסף לכך משתמשים בטכנולוגיה חכמה המאפשר לשקלל נתונים רבים על מנת להתאים לכל לקוח ולקוחה את הפתרון המתאים ביותר. בחירה נכונה של קופת גמל, מיצוי הטבות מס והתנהלות חכמה יכולים להגדיל את קצבת הפנסיה שלכם בכמה מאות אם לא אלפי שקלים! אז למה אתם מחכים? צרו עם המומחים שלנו קשר עוד היום.

קופת גמל במעמד עצמאי
מעוניינים לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קופת גמל לקצבה חודשית
כל מה שחשוב לדעת על קופת גמל לקצבה חודשית

קופת גמל לקצבה חודשית, שלעתים גם מכונה פשוט קופת גמל לקצבה, היא מכשיר חיסכון פנסיוני המיועד לטווח הארוך, על מנת להחליף את שכרנו בקצבה בבוא היום שנחליט לצאת לגמלאות. מהי הייחודיות של מכשיר זה, מהם יתרונותיו ואיך לפתוח לעצמכם קופת גמל?

קראו עוד »
העברת קופת גמל
העברת קרן פנסיה לקופת גמל – צעד מבורך או שעדיף שיישכח?

העברת קרן פנסיה לקופת גמל היא רעיון שמדי פעם מתגנב לראשכם? חשוב לדעת שלא מדובר בשאלה של נכון או לא נכון, אלא להתייחס באופן פרטני ולבחון אותה לפי צורכיו ומטרותיו של החוסך. במאמר זה נדבר על היתרונות והחסרונות של מהלך זה.

קראו עוד »
מה זה קופת גמל לשכירים
מה זה קופת גמל לשכירים

הרבה אנשים מנסים להבין מה זה קופת גמל לשכירים ובמה היא שונה מאפשרויות אחרות העומדות בפניהם לצורך חיסכון פנסיוני ארוך טווח. במאמר זה נסביר מהם יתרונותיה של קופת גמל לשכירים, מהו ייחודיותה ולמה צריך לשים לב.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.