מהי קופת גמל במעמד עצמאי ואילו יתרונות היא מציעה?

קופת גמל במעמד עצמאי משמשת כאפיק המיועד לטובת חיסכון פנסיוני, ומהווה אלטרנטיבה למוצרים אחרים המיועדים למטרה זו. מהם יתרונותיה הייחודיים, למי זה מתאים ומה חשוב לדעת?

קופת גמל במעמד עצמאי – חיסכון טהור לגיל פרישה

כאמור, קופת גמל היא מכשיר חיסכון טהור נטול רכיבים ביטוחיים. מכשיר זה מהווה חלופה לקרן פנסיה או לביטוח מנהלים, שמיועדים גם הם לטובת חיסכון ארוך טווח שניתן למשוך כקצבה החל מגיל פרישה.

לאורך השנים עברו קופות הגמל לא מעט שינויים. כך למשל, מי שהפקיד כסף בקופת גמל עד ינואר 2008 יכול למשוך את החיסכון כסכום חד פעמי ובפטור מלא ממס רווחי הון. כמו כן החל משנת 2012 ניתן לפתוח קופת גמל וליהנות מיתרונותיו של תיקון 190 שמאפשר לנהל כסף פנוי וליהנות מהטבות מס משמעותיים.

למי זה מתאים?

קופת גמל במעמד עצמאי יכולה להתאים לכולם: הן שכירים שרוצים להגדיל את החיסכון באופן עצמאי (ללא הפקדות המעסיק) באמצעות קופ"ג, הן לעצמאים שמעוניינים לעמוד בדרישות חוק פנסיית חובה והן לכל מי שמעוניין ליהנות מיתרונותיו המהותיים של תיקון 190.

מהם היתרונות של קופת גמל במעמד עצמאי?

לקופ"ג קיימים יתרונות רבים, ביניהם:

  • גמישות באופן משיכת החיסכון – כקצבה, כסכום חד פעמי או שילוב של שתי אפשרויות אלה
  • הטבות מס רבות – הן בעת ההפקדה, הן בעת המשיכה והן בעת ההורשה. הטבות המס יכולות לבוא לידי ביטוי בצורה של ניכוי (הפחתת ההכנסה שחייבת במס) או זיכוי (הטבת מס בשיעור נתון).
  • מגוון רחב של מסלולי השקעה – ניתן לבחור את המסלול האידיאלי עבורכם מתוך מגוון רחב של אפשרויות. כמו כן ניתן לשנות את המסלול לפי בחירתכם, ללא פגיע בוותק או בזכויות, באופן חופשי ובחינם
  • ניהול מקצועי – כספי החיסכון מושקעים בשוק ההון על יד מנהלי השקעות שמתמחים בתחום הפנסיוני, של החברות המובילות בתחום הפנסיוני.

מעוניינים לפתוח קופת גמל במעמד עצמאי?

בחירת קופת גמל היא לא עניין שיש להקל בו ראש. נדרשת השוואה מעמיקה ומקיפה בין האפשרויות, תוך התייחסות לפרמטרים רבים, ולא רק תשואה ו/או דמי ניהול. המומחים שלנו ישמחו לבצע את ההשוואה עבורכם ולבדוק איזו חברה מציעה את התנאים הטובים, תוך התייחסות לפוטנציאל ניצול מקסימלי של הטבות המס המגיעות לכם.

אנו עובדים כבר שנים רבות עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בתחום. בנוסף לכך משתמשים בטכנולוגיה חכמה המאפשר לשקלל נתונים רבים על מנת להתאים לכל לקוח ולקוחה את הפתרון המתאים ביותר. בחירה נכונה של קופת גמל, מיצוי הטבות מס והתנהלות חכמה יכולים להגדיל את קצבת הפנסיה שלכם בכמה מאות אם לא אלפי שקלים! אז למה אתם מחכים? צרו עם המומחים שלנו קשר עוד היום.

קופת גמל במעמד עצמאי
מעוניינים לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איזה קופת גמל הכי טובה
איזה קופת גמל הכי טובה?

איזו קופת גמל הכי טובה היא שאלה שמעניינת אנשים רבים, ולא בכדי: בחירת קופת גמל היא החלטה חשובה, שכן היא תשפיע על החיסכון הפנסיוני שלכם לטווח הארוך. לכן, חשוב לבחור קופת גמל המתאימה לצרכים ולמטרות שלכם. אז איך לבחור את הקופה הטובה ביותר?

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
העברת קופת גמל
העברת קרן פנסיה לקופת גמל – צעד מבורך או שעדיף שיישכח?

העברת קרן פנסיה לקופת גמל היא רעיון שמדי פעם מתגנב לראשכם? חשוב לדעת שלא מדובר בשאלה של נכון או לא נכון, אלא להתייחס באופן פרטני ולבחון אותה לפי צורכיו ומטרותיו של החוסך. במאמר זה נדבר על היתרונות והחסרונות של מהלך זה.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.